• پنج شنبه 13 بهمن 1401
  • الْخَمِيس 11 رجب 1444
  • 2023 Feb 02
پنج شنبه 6 بهمن 1401
کد مطلب : 184013
+
-

توافق با شهروندان از مسیر جدید

شهردار منطقه ۱۹ از فراهم‌شدن فرصت طلایی، اخذ مجوز‌های قانونی و توافق با شهروندان در راستای جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف غیرقانونی املاک و مبارزه با زمین‌خواری خبر داد. این ناحیه در گذشته دچار مشکلات زیادی در زمینه ساخت و ساز‌های غیرمجاز بود.
به گزارش همشهری، تورج فرهادی گفت: «با عنایت به ابلاغ طرح تفصیلی جدید ناحیه 3و تعیین‌تکلیف کاربری‌ها و معابر مطابق هماهنگی با مراجع ذیربط به‌منظور اخذ کد نوسازی، از شهروندان دعوت می‌شود با رعایت شرایط ذیل به اداره شهرسازی ناحیه 3و معاونت شهرسازی و معماری منطقه مراجعه کنند.»
او این شرایط را شرح داد و گفت: «مالکیت حقیقی و حقوقی ملک مشخص باشد یا درصورت موقوفه بودن سند اجاره داشته باشد. در آن دسته از املاکی که دارای سند اجاره معتبر از اوقاف هستند، اما کاربری سند اجاره با وضع موجود تطابق ندارد و مستأجر ملزم به اخذ اذن موقوفه برای تغییر کاربری است. همچنین وضعیت کاربری ملک با پهنه‌بندی طرح تفصیلی مطابقت داشته باشد، بر و کف ملک نسبت به استقرار بنا بررسی شده و دارای تأییدیه لازم و معتبر
 باشد.»
به‌گفته این مسئول، استحکام بنای ملک مورد تأیید مراجع ذی‌صلاح ازجمله سازمان نظام مهندسی ساختمان قرار می‌گیرد. ضمن اینکه نسبت به پرداخت علی‌الحساب درخصوص سرانه‌های شهر (ماده ۱۰۱ قانون شهرداری‌ها) توسط مالکین اقدام لازم انجام شود.


 

این خبر را به اشتراک بگذارید