• شنبه 1 مهر 1402
  • السَّبْت 8 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 23
سه شنبه 12 مهر 1401
کد مطلب : 173115
+
-

رهبرمعظم انقلاب در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های نیروهای مسلح:

فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند، با ایران قوی مخالفند

رهبری
فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند، با ایران قوی مخالفند

 حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا صبح دیروز (دوشنبه) در مراسم مشترک دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری نیروهای مسلح در سخنان مهمی با اشاره به حوادث اخیر تأکید کردند: با صراحت می‌گویم این حوادث طراحی آمریکا، رژیم صهیونیستی و دنباله‌روهای آنهاست. مشکل اصلی آنها با ایران قوی و مستقل و پیشرفت کشور است. ملت ایران دراین حوادث کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده نیز هرجا که لازم باشد، شجاعانه وارد میدان خواهد شد.
به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام‌معظم‌رهبری، رهبرمعظم انقلاب در ابتدای ورود به میدان با حضور بر مزار شهیدان گمنام و قرائت فاتحه، به دلیران و قهرمانان دفاع از اسلام و ایران درود فرستادند. فرمانده کل قوا سپس از یگان‌های حاضر در میدان سان دیدند.
رهبرمعظم انقلاب دراین مراسم در سخنان مهمی درباره حوادث اخیر کشور گفتند: دراین حوادث بیش‌از همه، به سازمان انتظامی کشور و به بسیج و به ملت ایران ظلم شد. البته ملت ایران دراین حادثه نیز همچون حوادث دیگر کاملاً قوی ظاهر شد و در آینده هم به همین صورت خواهد بود.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: در آینده نیز هرجا که دشمنان بخواهند اختلالی ایجاد کنند، آنکه بیش‌از همه سینه سپر خواهد کرد، ملت شجاع و مؤمن ایران است.

اغتشاش‌های برنامه‌ریزی شده
ایشان ملت ایران را همچون مولای خود حضرت امیرالمومنین علی(ع) ملتی مظلوم و درعین‌حال قوی خواندند و افزودند: دراین حادثه‌ای که پیش آمد، دختر جوانی درگذشت که دل ما هم سوخت، اما واکنشِ به این حادثه که بدون تحقیق و بدون اینکه امر مسلّمی وجود داشته باشد، عده‌ای بیایند خیابان‌ها را ناامن کنند، قرآن آتش بزنند، حجاب ازسر زن محجبه بکشند، مسجد و حسینیه و خودروی مردم را به آتش بکشند، یک واکنش عادی و طبیعی نبود.
رهبرمعظم انقلاب با تأکید بر اینکه این اغتشاش‌ها برنامه‌ریزی شده بود، گفتند: اگر قضیه این دختر جوان هم نبود، بهانه دیگری به‌وجود می‌آوردند تا امسال در اول مهر، در کشور ناامنی و اغتشاش ایجاد کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: من به‌صراحت می‌گویم این اغتشاش‌ها و ناامنی‌ها، طراحی آمریکا و رژیم غاصب و جعلی صهیونیستی بود و حقوق‌بگیران آنها و برخی از ایرانی‌های خائن در خارج، به آنها کمک کردند.
ایشان افزودند: برخی افراد نسبت به اینکه گفته شود فلان حادثه طراحی و کار دشمن بوده ‌است، حساس هستند و سینه سپر می‌کنند برای دفاع از سازمان جاسوسی آمریکا و صهیونیست‌ها و انواع تحلیل‌ها و لفاظی‌های مغالطه‌آمیز را نیز به‌کار می‌گیرند تا بگویند کار خارجی‌ها نیست.
رهبرمعظم انقلاب خاطرنشان کردند: در دنیا، اغتشاش‌های زیادی به‌وجود می‌آید و در اروپا و به‌خصوص فرانسه و پاریس هر چند وقت یک‌بار اغتشاش مفصلی به‌وجود می‌آید، اما آیا تاکنون شده‌است رئیس‌جمهور آمریکا و مجلس نمایندگان آمریکا از اغتشاشگران حمایت کنند و بیانیه بدهند؟ آیا سابقه دارد که پیام بدهند و بگویند در کنار شما هستیم؟ آیا سابقه دارد رسانه‌های جمعی وابسته به سرمایه‌داری آمریکا و مزدوران آنها همانند برخی دولت‌های منطقه و ازجمله سعودی‌ها، از اغتشاشگران دراین کشورها حمایت کنند؟ و آیا سابقه دارد آمریکایی‌ها اعلام کنند ما فلان سخت‌افزار یا نرم‌افزار اینترنتی را در اختیار اغتشاشگران قرار می‌دهیم تا به‌راحتی ارتباط برقرار کنند؟

چرا برخی، دست‌های خارجی را نمی‌بینند؟
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای افزودند: اما چنین حمایت‌هایی در ایران بارها اتفاق افتاده ‌است. پس چگونه است که برخی‌ها دست خارجی را نمی‌بینند و چگونه انسان هوشمند احساس نکند که در پشت این حوادث دست‌های دیگری در کار است.
ایشان با تأکید بر اینکه اظهار تأسف آمریکایی‌ها برای از دنیا رفتن یک دختر دروغ است و آنها برخلاف ظاهر، به‌علت به‌دست آوردن این بهانه برای حادثه‌آفرینی شادمان هستند، گفتند: در کشور، ‌مسئولان سه قوه اظهار تأسف کردند و قوه قضاییه قول داده ‌است موضوع را تا نهایت دنبال کند تا مشخص شود مقصری وجود دارد یا نه و اینکه مقصر کیست؟ تحقیق یعنی همین. حال، چگونه می‌شود یک سازمان و یک مجموعه عظیم خدمتگزار برای احتمال اینکه خطایی سر زده باشد، مورد تهمت قرار گیرد. هیچ منطقی پشت سر این کار نیست و این کار عاملی جز دستگاه‌های جاسوسی و سیاستگذاران عنود خارجی ندارد. رهبرمعظم انقلاب با طرح این سؤال که انگیزه دولت‌های خارجی برای ایجاد اغتشاش و ناامنی در کشور چیست؟ افزودند: آنها احساس می‌کنند کشور درحال پیشرفت به‌سوی قدرت همه‌جانبه است و این موضوع را نمی‌توانند تحمل کنند. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به شتاب گرفتن پیشرفت کشور در همه بخش‌ها و تلاش‌ها برای گشوده شدن برخی گره‌های قدیمی و فعال شدن بخش تولید و دانش‌بنیان‌ها و توانایی کشور برای خنثی کردن تحریم‌ها تأکید کردند: آنها نمی‌خواهند این پیشرفت‌ها در کشور شکل بگیرد و به‌منظور متوقف کردن این حرکت، برای تعطیلی دانشگاه‌ها و ناامنی خیابان‌ها و درگیر شدن مسئولان به مسائل جدید در شمال‌غرب و جنوب‌شرق کشور، برنامه‌ریزی کرده‌اند.

اشتباه محاسباتی دشمن
ایشان با تأکید بر اینکه دشمن در محاسبات خود درباره شمال‌غرب و جنوب‌شرق کشور دچار اشتباه است، گفتند: من در میان قوم بلوچ زندگی کرده‌ام و آنها عمیقاً به جمهوری‌اسلامی وفادار هستند. قوم کرد نیز یکی از پیشرفته‌ترین اقوام ایرانی و علاقه‌مند به میهن، اسلام و نظام هستند؛ بنابراین نقشه آنها نخواهد گرفت. رهبرمعظم‌انقلاب خاطرنشان کردند: طراحی و اقدام‌های دشمنان نشان‌دهنده باطن آنهاست. همان دشمنی که در اظهارات دیپلماسی می‌گوید ما قصد تهاجم به ایران و تغییر نظام و قصد دشمنی نداریم، چنین باطنی دارد و به‌دنبال توطئه ایجاد اغتشاش، ‌نابود کردن امنیت کشور و تحریک هیجان کسانی است که ممکن است با برخی هیجان‌ها تحریک شوند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه آمریکا فقط مخالف جمهوری‌اسلامی نیست و با ایران قوی و مستقل نیز مخالف است، افزودند: آنها به‌دنبال ایران دوران پهلوی هستند که همچون گاو شیرده مطیع اوامر آنها بود.
ایشان گفتند: پشت‌صحنه قضایای اخیر، این زورگویان قرار دارند و دعوا برسر از دنیا رفتن یک دختر جوان و یا برسر باحجاب و بدحجاب نیست. خیلی از کسانی که حجاب کامل ندارند، جزو هواداران جدی جمهوری‌اسلامی هستند و در مراسم مختلف شرکت می‌کنند. دعوا و بحث برسر استقلال و ایستادگی و تقویت و اقتدار ایران اسلامی است.
رهبرمعظم انقلاب در ادامه چند نکته را بیان کردند و افزودند: این کسانی که در خیابان‌ها فساد و تخریب می‌کنند، همه یک حکم ندارند؛ برخی جوانان و نوجوانانی هستند که براثر هیجان ناشی از ملاحظه یک برنامه اینترنتی به خیابان می‌آیند. چنین افرادی را می‌توان با یک تنبیه متوجه کرد که اشتباه می‌کنند.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه درمجموع همه کسانی که به خیابان آمده‌اند، درمقابل ملت ایران و جوانان مؤمن و غیور، عده بسیار کمی هستند، گفتند: البته برخی از این افرادی که به خیابان می‌آیند، از بازمانده‌های عناصر ضربه‌خورده از جمهوری‌اسلامی همچون منافقان، تجزیه‌طلبان، سلطنت‌طلبان و خانواده‌های ساواکی‌های منفور هستند که قوه قضاییه باید به تناسب مشارکت در تخریب‌ها و ضربه به امنیت خیابان‌ها، مجازات تعیین و آنها را محاکمه کند.

مواضع برخی خواص
نکته دیگری که رهبر انقلاب اسلامی به آن اشاره کردند، مواضع برخی خواص در ابتدای این ماجرا بود. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای گفتند: در اول کار برخی خواص بدون تحقیق و احتمالاً ناشی از دلسوزی، اطلاعیه و بیانیه دادند و اظهارنظر کردند. برخی از آنها اتهام را به سمت سازمان انتظامی بردند و برخی هم مجموعه نظام را متهم کردند. اکنون که دیدند قضیه چیست و نتیجه حرف‌های آنان با برنامه‌ریزی دشمن چه اتفاق‌هایی را در خیابان‌ها رقم زده ‌است، باید کار خود را جبران و صریحاً اعلام کنند با آنچه اتفاق افتاده و با برنامه دشمن خارجی، مخالفند.
ایشان افزودند: وقتی عنصر سیاسی آمریکایی این قضایا را به دیوار برلین تشبیه می‌کند، باید بفهمید قضیه چیست و اگر نفهمیدید حالا بفهمید و صریحاً موضع‌گیری کنید. رهبرمعظم انقلاب همچنین به موضع‌گیری‌های برخی چهره‌های ورزشی و هنری اشاره و خاطرنشان کردند: از نظر من این موضع‌گیری‌ها هیچ اهمیتی ندارد و نباید در مورد آنها حساسیت به خرج داد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: جامعه هنری و ورزشی ما سالم است و درآن عناصر مؤمن و با شرف کم نیستند و موضع‌گیری چند نفر ارزشی ندارد. ایشان البته افزودند: تطبیق اینکه موضع‌گیری آنها عناوین مجرمانه دارد یا نه با قوه قضاییه است ولی از لحاظ عمومی، موضع‌گیری این افراد ارزشی ندارد و جامعه هنری و ورزشی با این مواضع دشمن شادکن آلوده نخواهد شد. رهبرمعظم انقلاب در پایان این بحث یاد و خاطره همه شهدای راه حق و شهدای انتظامی و نیروهای مسلح و شهدای مدافع امنیت و به‌ویژه شهدای اخیر را گرامی داشتند.

واقعیت درباره نسل جوان
رهبرمعظم انقلاب در بخش دیگری از سخنان‌شان، ورود چند هزار جوان با نشاط و پرانگیزه دانشگاهی به مجموعه نیروهای مسلح در هرسال را قدرت و بشارتی بزرگ و حامل پیام نوسازی و استحکام برای کشور خواندند و گفتند: حضور جوانان ایرانی در بخش‌های گوناگون علمی، اقتصادی، سیاسی و نظامی کشور حقیقتاً امیدآفرین است.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تبلیغات گمراه‌کننده بدخواهان در نشان دادن تصویری ناامید، بی‌مسئولیت و گسسته از ارزش‌ها از جوانِ ایرانی، خاطرنشان کردند: واقعیت در نقطه مقابل این تبلیغات است و حرکت نسل جوان ما در همه عرصه‌ها یک حرکت درخشنده است.
ایشان دراین زمینه به نقش‌آفرینی جوانان در دفاع از میهن و امنیت کشور، کمک به جبهه‌مقاومت و حرکت مقدس دفاع از حرم، خدمات اجتماعی، پیشرفت‌های علمی، تولید و ابتکار، حضور میلیونی در آیین‌های مذهبی مانند راهپیمایی عظیم اربعین و راهپیمایی جاماندگان، مقابله با بیماری همه‌گیر، نهضت کمک‌های مؤمنانه، جهاد فرهنگی و امداد در حوادث طبیعی اشاره کردند و افزودند: این جوانان خستگی‌ناپذیر و فعال در میانه میدان، هرگز ناامید و گسسته از ارزش‌ها نیستند و البته پیشتاز همه این عرصه‌ها و حرکت‌ها نیز جوانان با ایمان بوده‌اند.
فرمانده کل‌قوا، نیروهای مسلح را ازجمله ستون‌های استحکام ملی خواندند و با تأکید بر ضرورت تقویت این عامل استحکام‌بخش، خاطرنشان کردند: تقویت نیروهای مسلح برای ایرانِ ما که با دشمنان قلدر و زورگویی همچون آمریکا مواجه است، اهمیت مضاعف دارد و مسئولان نظامی باید با به‌کارگیری راهکارهای نو و روزآمد، هوشمندسازی همه برنامه‌ها و ابزارها و تجهیزات، تقویت پژوهش‌های علمی و طراحی باز‌های پیچیده جنگ ترکیبی درمقابل جنگ ترکیبی دشمن، قدرت دفاعی کشور را افزایش دهند. ایشان مسئولیت اصلی نیروهای مسلح را حراست از امنیت ملی به‌مثابه زیرساخت همه ابعاد زندگی اعم از امنیت در مسائل شخصی و امنیت در مسائل‌عمومی خواندند و افزودند: بدون امنیت پیشرفت در هیچ عرصه‌ای امکان‌پذیر نیست. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای این نکته را هم افزودند که ناامنی در کشورهای بزرگ و از همه بدتر در آمریکا وجود دارد و همواره شاهد حمله به مدرسه، فروشگاه و رستوران‌های آن هستیم.  رهبرمعظم انقلاب، نیروهای مسلح را تأمین‌کنندگان امنیت کشور خواندند و گفتند: بنابراین تضعیف نیروهای مسلح، تضعیف امنیت کشور است و کسی که به پاسگاه پلیس یا پایگاه بسیج حمله می‌کند یا در سخنان خود به ارتش یا سپاه طعنه می‌زند، به امنیت کشور حمله می‌کند. ایشان دراین زمینه افزودند: پلیس موظف به ایستادن درمقابل مجرم و تأمین امنیت جامعه است، بنابراین تضعیف پلیس به‌معنی تقویت مجرمان است و کسی که به پلیس حمله می‌کند، مردم را درمقابل مجرمان، اراذل و اوباش، سارقان و زورگیران بی‌دفاع می‌گذارد.

مکث
امتیاز بزرگ «امنیت درون‌زا» برای کشور

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای «امنیتِ درون‌زا» را امتیازی بزرگ برای کشور برشمردند و گفتند: امنیت ما کاملاً درون‌زا و بدون اتکا به دیگران است و این امنیت با امنیتی که دیگران از بیرون ایجاد کنند و به آن کشور نگاه استفاده از گاو شیرده داشته باشند، کاملاً متفاوت است.
ایشان، امنیت جمهوری اسلامی ایران را منبعث از اتکاء به قدرت پروردگار و پشتیبانی حضرت ولی‌عصر(عج) و اندیشه و ایستادگی و ملت و نیروهای مسلح خواندند و افزودند: آنکه به بیگانه متکی است، در روز مبادا همان نیروی خارجی او را تنها خواهد گذاشت، چرا که نه می‌خواهد و نه می‌تواند از آن حراست و حفاظت کند.
دراین مراسم سردار سرلشکر باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با تأکید بر اینکه تحرکات عده‌ای از افراد غافل یا وابسته در ایجاد ناامنی، تردیدی در حرکت پرافتخار ملت سربلند ایران در جبهه حق نخواهد داشت، گفت: نیروهای مسلح در کنار مردم با وحدت و یکپارچگی در اجرای فرمان پیشرو و راهبرد مقاومت فعال نقش‌آفرین خواهند بود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید