• دو شنبه 7 آذر 1401
  • الإثْنَيْن 4 جمادی الاول 1444
  • 2022 Nov 28
دو شنبه 21 شهریور 1401
کد مطلب : 171365
+
-

موقعیت دوگانه

مهدی طارمی و سردار آزمون مهاجمان کلیدی تیم ملی کماکان وضعیت متفاوتی در تیم‌های باشگاهی خود دارند

موقعیت دوگانه

درحالی‌که سردار آزمون همچنان در بایر لورکوزن در گلزنی ناکام است، مهدی طارمی در پورتو روی ابرها سیر می‌کند. سردار در بازی با هرتابرلین که 2-2مساوی شد، در 14دقیقه پایانی به زمین رفت و تنها 8لمس توپ داشت. دقت پاس‌های او 27درصد بود و هیچ ضربه‌ای به سمت دروازه حریف نزد و نمره 6.4گرفت. البته پاتریک شیک که زننده گل دوم لورکوزن بود هم همین امتیاز را گرفت.
از آن سو مهدی طارمی که هفته گذشته در بازی با اتلتیکو‌مادرید به‌دلیل تمارض برای گرفتن پنالتی توسط داور اخراج شد و بازی فردا مقابل کلوب بروخه را از دست داد، در لیگ برتر پرتغال باز هم خوش درخشید و هم گل زد هم پاس گل داد. او در دقیقه سوم دیدار مقابل چاوز در هفته ششم لیگ، گل اول پورتو را در پیروزی 3 بر صفر تیمش به ثمر رساند و در دقیقه70 گل دوم را برای هم‌تیمی‌اش اوانیلسون ساخت و در دقیقه84 تعویض شد. او به‌عنوان بهترین بازیکن زمین هم برگزیده شد. پورتو به لطف او با کسب این ۳‌امتیاز، ۱۵‌امتیازی شد و در رده دوم لیگ برتر پرتغال قرار گرفت.
این بهترین شروع طارمی در لیگ پرتغال بوده است. او در 8بازی این فصل در همه رقابت‌ها تا این‌جا 6گل ثبت کرده. در لیگ با 4گل پس از سیمون بانزای 5گله در رده دوم جدول بهترین گلزنان جای دارد. او 2‌پاس گل هم به نام خودش ثبت کرده است.
ویتور بایا، دروازه‌بان سابق پورتو و بارسلونا و نایب‌رئیس کنونی باشگاه پورتو از طارمی در برابر انتقادها دفاع کرده و گفته: «وضعیت مربوط به مهدی طارمی بدتر شده و از روز چهارشنبه (زمانی که مهاجم ایرانی به‌دلیل شبیه‌سازی خطای پنالتی در دیدار برابر اتلتیکومادرید کارت قرمز گرفت و اخراج شد) ابعاد بیشتری به‌خود گرفته است. ما از شما می‌خواهیم که صادقانه و بی‌طرفانه به او نگاه کنید. از بازیکنان و فوتبال دفاع کنید. کار داوران را محدود نکنید تا بتوانند نگاه طبیعی به حرکت‌های طارمی داشته باشند. در همین بازی برابر چاوز 2‌حرکت روی او انجام شد که اگر در محوطه جریمه بودند باید تحت بررسی سیستم VAR قرار می‌گرفت و ضربه پنالتی اعلام می‌شد. ما از شما می‌خواهیم که شفاف‌سازی کنید. از شورای داوران می‌خواهم که دلیل ‌تصمیم‌گیری‌های خاص درباره مهدی طارمی را توضیح دهد. پیش از هر چیز باید دلیل معیارهای دوگانه در تناقض‌های داخل محوطه جریمه روشن شوند. همه ما کمی دلهره داریم. خیلی خوب نمی‌دانیم. حرکت‌هایی که ممکن است پنالتی نباشند و اعلام شوند. عکس این موضوع هم وجود دارد. آنها باید به‌طور دقیق و آموزشی توضیح دهند که چرا تصمیم‌های خاصی می‌گیرند. این هم یک هشدار است، زیرا تکامل این بخش هم بستگی به خیلی چیزهای دیگری دارد. ما از دارایی دفاع می‌کنیم که خیلی بد با آن برخورد شده است. داورانی که انسان هستند نباید تحت‌تأثیر این تلقین‌ها قرار بگیرند. به‌دنبال جنجال‌های اخیر ما غمگین و خشمگین بودیم.»

درباره سردار یک خبر هم منتشر شده. مربی تیم ملی روسیه گفته که شاید ژرمن‌ها مانع حضور آزمون در بازی ایران و روسیه شوند. یوری نیکیفوروف در پاسخ به این پرسش که آیا سردار آزمون در ترکیب تیم ملی فوتبال ایران در بازی برابر روسیه در ماه نوامبر غایب خواهد بود یا خیر، گفت: «آیا باید فرض کنیم که آلمانی‌ها سردار آزمون را از بازی برابر روسیه منع خواهند کرد؟ در شرایط کنونی احتمال هر چیزی را می‌دهم. با وجود این باشگاه بایرلورکوزن و فدراسیون فوتبال ایران 2 مجموعه متفاوت هستند. گزینه‌ای هم وجود دارد که باشگاه آلمانی به بهانه‌ای همانند آسیب‌دیدگی سردار آزمون مانع حضورش در بازی ایران برابر روسیه شود.»

این خبر را به اشتراک بگذارید