• چهار شنبه 15 تیر 1401
  • الأرْبِعَاء 6 ذی الحجه 1443
  • 2022 Jul 06
پنج شنبه 2 تیر 1401
کد مطلب : 164186
+
-

کوتاه از حادثه/قتل همسر به‌خاطر زیاده‌خواهی

مردی که به اتهام قتل همسرش دستگیر شده است در بازجویی‌های اولیه مدعی شد که چون او زیاده‌خواه بوده دست به این جنایت زده است.
به گزارش همشهری، شامگاه دوشنبه، 30خردادماه امسال به مأموران کلانتری 159بیسیم خبر رسید که زنی 20ساله از اتباع کشور افغانستان در خانه‌اش به قتل رسیده است. این خبر را مادرشوهر و عموی شوهر مقتول به مأموران اطلاع داده بودند و زمانی که به محل حادثه رسیدند پی بردند زن جوان به‌دست شوهرش خفه شده است.
مادرشوهر مقتول در این‌باره به مأموران گفت: چند دقیقه قبل پسرم با من تماس گرفت و گفت با همسرش درگیر شده و او را خفه کرده است. چند دقیقه بعد خودم را به خانه او رساندم و با جسد عروسم روبه‌رو شدم و دقایقی بعد هم برادر شوهرم به آنجا آمد و درحالی‌که پسرم فرار کرده بود ماجرا را به پلیس گزارش کردیم.
به‌دنبال این حادثه تحقیقات پلیس برای دستگیری مرد همسرکش آغاز شد تا اینکه سرانجام متهم درحالی‌که به خانه عمویش رفته بود دستگیر شد. او روز گذشته برای انجام بازجویی به شعبه سوم دادسرای امور جنایی تهران منتقل شد و از سوی بازپرس ساسان غلامی تحت بازجویی قرار گرفت.
متهم در اعترافاتش گفت: من 6سالی می‌شود که از افغانستان برای کار به ایران آمده‌ام و در کار جمع‌آوری و فروش ضایعات بودم. با اینکه درآمد زیادی نداشتم اما سعی می‌کردم همسر و فرزند 2 ساله‌ام در آرامش و رفاه باشند. من همسرم را دوست داشتم اما او زن زیاده‌خواهی بود و مدام به من سرکوفت می‌زد.
متهم ادامه داد: شب حادثه وقتی از سرکار به خانه برگشتم باز همسرم شروع به سرکوفت زدن کرد. من هم که خیلی خسته بودم، عصبانی شدم و یک پارچه دور گردنش انداختم و او را خفه کردم. بعد هم با مادر و عمویم تماس گرفتم و ماجرا را توضیح دادم و پیش از رسیدن آنها از آنجا فرار کردم. من همسرم را خیلی دوست داشتم اما رفتاری که او انجام می‌داد من را وادار به این کار کرد و حالا هم از کاری که کرده‌ام پشیمانم.


فرار هولناک زن جوان از دست زورگیر مسلح 
زن جوان وقتی فهمید راننده خودروی مسافرکش یک زورگیر بی‌رحم است از ماشین در حال حرکت بیرون پرید تا خودش را نجات دهد.
به گزارش همشهری، چند روز قبل زنی که آثار جراحت روی سر و صورتش مشهود بود نزد مأموران پلیس رفت و گفت که در دام یک زورگیر مسافرکش‌نما گرفتار شده است. او توضیح داد: در خیابان پاسداران منتظر تاکسی بودم که یک خودروی سواری دوو مقابلم توقف کرد. راننده که پسری جوان بود وانمود می‌کرد که مسافرکش است و من هم سوار ماشین شدم اما کمی بعد او تیغه چاقویش را به سمت من گرفت و با تهدید خواست همه پول‌ها و طلاهایم را به او بدهم.
شاکی ادامه داد: من از ترس وحشت کرده بودم گردنبند طلایم را به وی دادم اما این مرد قصد توقف نداشت و هر چه التماس کردم که مرا پیاده کند، فایده‌ای نداشت. به همین دلیل برای نجات خودم در یک لحظه در ماشین را باز کردم و به بیرون پریدم که دچار جراحت شدم. راننده نیز با دیدن این صحنه فرار کرد.
با شکایت این زن دستور بازداشت راننده زورگیر صادر و تحقیقات کارآگاهان پلیس آگاهی تهران برای شناسایی و دستگیری او شروع شد. سرهنگ علی‌ولیپور گودرزی، رئیس پلیس آگاهی تهران گفت: با توجه به حساسیت موضوع تیمی از کارآگاهان پایگاه یکم پلیس آگاهی وارد عمل شدند و به بازبینی دوربین‌های مداربسته و لحظه به لحظه در محل وقوع جرم پرداختند و در ادامه با شناسایی پلاک خودرو، نشانی صاحب آن را شناسایی کردند.
وی ادامه داد: با دستگیری صاحب خودرو معلوم شد که وی برخلاف گفته‌های شاکی، مردی میانسال است و دخالتی در زورگیری نداشته و در زمان وقوع جرم، خودرو در اختیار پسرش بوده است. همین کافی بود تا کارآگاهان راهی محل کار پسر وی شده و او را دستگیر کنند. به‌گفته رئیس پلیس آگاهی تهران متهم در بازجویی‌ها به سرقت گردنبند شاکی با تهدید چاقو اعتراف کرد و تحقیقات از او برای شناسایی سایر مالباختگان احتمالی ادامه دارد.

شلیک پلیس به شرور معروف 
شرور معروف ورامین که پس از تخریب 4خودرو قصد حمله به مأموران پلیس را داشت با شلیک گلوله زمینگیر شد.
به گزارش همشهری، چند روز پیش مردی با سر و صورتی خون‌آلود خودش را به کلانتری 12شهرستان پیشوا رساند و گفت که 2مرد شرور با قمه و قداره به وی حمله و او را مجروح کرده‌‌اند. بلافاصله گروهی از مأموران کلانتری راهی محل حادثه شدند و در آنجا با یکی از اشرار معروف و سابقه‌دار روبه‌رو شدند که قمه به دست، عربده‌کشی می‌کرد و 4خودروی سواری را هم تخریب کرده بود. مأموران برای دستگیری او وارد عمل شدند اما وی به محض مشاهده پلیس با قمه به سمت آنها حمله‌ور شد. مأموران کلانتری با دیدن این صحنه دست به اسلحه شدند و در ابتدا به او اخطار دادند و اقدام به شلیک 2تیر هوایی نیز کردند. اما شرور معروف دست بردار نبود و تلاش کرد خود را به مأموران نزدیک کند که در این هنگام آنها اقدام به تیراندازی به هر دو پای مرد شرور کردند و وی روی زمین افتاد. سرهنگ ایرج ارسلانی، فرمانده انتظامی شهرستان پیشوا با بیان این خبر گفت: متهم پس از انتقال به مراکز درمانی و مداوای اولیه با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید