• سه شنبه 12 مهر 1401
  • الثُّلاثَاء 8 ربیع الاول 1444
  • 2022 Oct 04
یکشنبه 8 خرداد 1401
کد مطلب : 161860
+
-

خارج می‌زنند

وضعیت بازیکنان خارجی استقلال در این هفته‌ها اصلا چنگی به دل نمی‌زند

خارج می‌زنند

امسال بحث‌های زیادی در مورد بازیکنان خارجی و ناکارآمد پرسپولیس شده که خب با توجه به سطح فنی آنها چیز عجیب و غریبی هم نبوده است. با این حال آنچه مغفول مانده، عملکرد نه‌چندان خوب خارجی‌های استقلال بوده است. رودی ژستد و کوین یامگا، 2‌بازیکن فرانسوی که از ابتدای فصل به جمع آبی‌ها پیوستند، عملکردی دوگانه داشتند؛ یامگا کم‌وبیش گل می‌زد، اما ژستد در این زمینه چندان موفق نبود و این مسئله مورد‌انتقاد قرار می‌گرفت. فرهاد مجیدی می‌گفت از کاری که این بازیکن در زمین می‌کند راضی است و لازم نیست او حتما گل بزند. ژستد این رویه را تا همین حالا ادامه داده و این اواخر بالاخره مجیدی قانع شد که او را از ترکیب اصلی بیرون بیاورد.
داستان کوین یامگا اما فرق دارد و او که سابقه بازی در پست‌های دفاع و هافبک راست را داشته، در استقلال به‌عنوان مهاجم به میدان رفت. او با آن دبل معروف برابر ذوب‌آهن در فولادشهر حسابی خودی نشان داد و تیتر اول مطبوعات شد. یامگا تا یک جایی هم بد پیش نرفت، هرچند که اغلب گل‌های او از روی نقطه پنالتی به ثمر می‌رسید. با وجود این، هم‌اکنون نزدیک به 800دقیقه است که یامگا هیچ گلی برای تیمش به ثمر نرسانده. آخرین بار او در بازی با گل‌گهر سیرجان موفق به گشودن دروازه حریف شد. پس از آن یامگا در امر گلزنی ناموفق بوده و در این بازه زمانی پنالتی هم برای استقلال اعلام نشده که او گل بزند. یامگا 5گل از 10گلش را از روی نقطه پنالتی به ثمر رسانده و ژستد هم 3گل زده که یکی از آنها پنالتی بوده است. این یعنی دو مهاجم خارجی استقلال روی هم 7گل در جریان بازی به ثمر رسانده‌اند. به این ترتیب ادامه حضور این دو بازیکن در استقلال هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.
همزمان عزیزبیک آمانوف ازبکستانی هم که شروع خوبی در استقلال داشت، بعد از خراب کردن پنالتی تیمش برابر نساجی در جام حذفی تبدیل به نیمکت‌نشین شد و از آن به بعد به ندرت به بازی گرفته شد. مجیدی در یک مقطع می‌گفت آمانوف در‌ ماه رمضان روزه می‌گیرد اما در هفته‌های اخیر هم وضعیت این بازیکن تغییری نکرده است. هرچند وقتی شما قهرمان می‌شوید، هیچ‌کدام از این مسائل به چشم نمی‌آیند.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید