• سه شنبه 14 تیر 1401
  • الثُّلاثَاء 5 ذی الحجه 1443
  • 2022 Jul 05
پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 161146
+
-

پیام رهبر معظم انقلاب به فعالان حوزه جمعیت

تلاش برای افزایش نسل و حمایت از خانواده؛ ضروری‌ترین فریضه مسئولان و مردم

رهبری
تلاش برای افزایش نسل و حمایت از خانواده؛ ضروری‌ترین فریضه مسئولان و مردم

رهبرمعظم انقلاب در پیامی با تشکر از فعالان دلسوز حوزه جمعیت، تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و چاره‌جویی برای نجات کشور از آینده‌ هولناک پیری جمعیت را سیاستی حیاتی و از ضروری‌ترین فرائض دانستند. به‌گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، متن پیام که دیروز در نشست ستاد ملی جمعیت ازسوی دکتر فروتن، دبیر ستاد قرائت شد، به این شرح است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم، با سلام به همه‌ کسانی که دلسوزانه و عاقبت‌اندیشانه به فعالیت در حوزه‌ جمعیت روی آورده‌اند و با تشکر از مسئولانی که در مجلس و دولت به چاره‌جویی برای نجات کشور از آینده‌ هولناک پیری جمعیت می‌پردازند، بار دیگر تأکید می‌کنم که تلاش برای افزایش نسل و جوان شدن نیروی انسانی کشور و حمایت از خانواده، یکی از ضروری‌ترین فرائض مسئولان و آحاد مردم است. این فریضه درباره‌ افراد و مراکز اثرگذار و فرهنگساز، تأکید بیشتر می‌یابد. این یک سیاست حیاتی برای آینده‌ بلندمدت کشور عزیز ماست. کاوش‌های صادقانه‌ علمی نشان داده است که این سیاست را می‌توان با پرهیز از همه‌ آسیب‌های محتمل یا موهوم پیش برد و آینده‌ کشور را از آن بهره‌مند ساخت.
به دست‌اندکاران این حسنه‌ ماندگار توصیه می‌کنم که در کنار تدابیر قانونی و امثال آن، به فرهنگسازی در فضای عمومی و نیز در نظام بهداشتی اهمیت دهند. توفیقات همگان را از خداوند متعال مسألت می‌کنم.
سیدعلی خامنه‌ای

این خبر را به اشتراک بگذارید