• جمعه 12 خرداد 1402
  • الْجُمْعَة 13 ذی القعده 1444
  • 2023 Jun 02
شنبه 24 اردیبهشت 1401
کد مطلب : 160512
+
-

سعید معروف ستاره جام معروف‌ها

جام باشگاه‌های والیبال آسیا از امروز در تهران آغاز می‌شود. با اینکه حضور ستاره‌های بزرگ جهان این جام را جذاب‌تر از همیشه کرده است اما نگاه ایرانی‌ها بیشتر به سعید معروف است

سعید معروف ستاره جام معروف‌ها

از امروز نگاه والیبالی‌ها به آزادی و سالن 12‌هزار نفری است، به ستاره‌های نامدار جهان، به سعید معروف و دوستانش. شاید تا چند هفته پیش مسابقات جام باشگاه‌های آسیا برای خیلی‌ها مهم نبود اما حالا با رقابتی که پیکان و شهداب یزد در جذب ستاره‌ها داشته‌اند، این مسابقات جذاب شده است.
پیکان به همراه فدراسیون میزبان مسابقات است. آنها با 7قهرمانی، 3نایب‌قهرمانی و 3مقام سومی پرافتخارترین تیم جام هستند. پیکانی‌ها که 12قهرمانی در لیگ ایران دارند، چند سالی جزو تیم‌های متوسط بودند با این حال فصل قبل تا فینال پیش رفتند اما با شکست در مقابل شهداب یزد قهرمانی را از دست دادند. جام باشگاه‌ها فرصتی دوباره برای آنهاست که هم انتقام شکست در لیگ را از شهدابی‌ها بگیرند و هم اینکه برند والیبال پیکان را دوباره تقویت کنند. از روز پایانی لیگ مشخص بود که پیکان و شهداب رقابتی جدی در جام باشگاه‌ها خواهند داشت اما از روزی که پیکان لیست بازیکنان پیشنهادی‌‌اش را اعلام کرد، این رقابت شکل جدی‌تری به‌خودش گرفت. از بین بازیکنان مطرح شده، اروین انگابت ستاره تیم ملی فرانسه و نیمیر عبدالعزیز چهره شاخص تیم ملی هلند به تیم پیکان آمدند. هر چند این بازیکنان نام‌های بزرگی در والیبال هستند اما حضور سعید معروف در این تیم بیشتر نظر هواداران ایرانی را به پیکان جلب کرد. معروف بعد از خداحافظی از تیم ملی، هنوز هم خبرسازترین بازیکن والیبال است. جام باشگاه‌ها بهترین فرصت است که والیبالی‌ها بعد از مدت‌ها از نزدیک بازی‌های او را ببینند. در کنار این 3نفر، محمد موسوی هم برای پیکان به میدان می‌رود. پیکانی‌ها امیدوارند بتوانند سید را راضی کنند تا فصل آینده را با او شروع کنند.
شهداب تیم پرسابقه‌ای در والیبال نیست و افتخاراتی در حد و اندازه پیکان ندارد اما قهرمانی در لیگ و شکست دادن پیکان در فینال می‌تواند امتیاز مهمی برای این تیم باشد. شهدابی‌ها هرچند در جام رمضان دوبی با حاشیه‌هایی روبه‌رو شدند اما علیرضا طلوع‌کیان، سرمربی این تیم وعده قهرمانی داده است: «همه بازیکنان و کادر فنی تیم شهداب با انگیزه بالا تلاش می‌کنند تا خوش‌رنگ‌ترین مدال مسابقات را به‌دست بیاورند.» جان گوردون پرین دریافت‌کننده قدرتی تیم ملی کانادا و دونووان ژاورونوک 24ساله اهل جمهوری چک خریدهای خارجی شهداب هستند. البته گفته می‌شود کار انتقال سیمون، ستاره کوبایی تیم لوبه ایتالیا به شهداب یزد هم نهایی شده و ارزشمندترین بازیکن سریA فردا و بعد از بازی اول شهداب به تهران می‌رسد.
غیر از شهداب و پیکان، سانتوری سانبردز ژاپن، ناخون راتچاسیمای تایلند، الریان قطر، تاراز قزاقستان، گاز جنوبی و اربیل از عراق، دیگر تیم‌های حاضر در این جام هستند. تیم اربیل عراق با سرمربی ایرانی در جام شرکت می‌کند و محمدحسین نجاتی از بازیکنان اسبق تیم ملی سرمربی این تیم است.
پیکان در گروه‌A با تیم‌های ناخون راتچاسیمای، گاز جنوبی و سانتوری سانبردز بازی دارد. شهداب هم در گروهB با تیم‌های اربیل عراق، الریان قطر و تاراز قزاقستان روبه‌رو می‌شود. روز اول هفته، مسابقات مرحله گروهی برگزار می‌شود، سه‌شنبه تیم‌ها استراحت می‌کنند و چهارشنبه مسابقات مرحله یک‌چهارم ضربدری برگزار می‌شود. پنجشنبه و جمعه هم مرحله نیمه‌نهایی و فینال برگزار می‌شود.

برنامه مرحله گروهی
   شنبه 24اردیبهشت
پیکان - گاز جنوبی.....................................................................ساعت :16
شهداب - اربیل.......................................................................... ساعت: 19
  یکشنبه 25اردیبهشت
سانتوری سانبردز - پیکان......................................................... ساعت :16
الریان - شهداب......................................................................... ساعت: 19
  دوشنبه 26اردیبهشت
پیکان - ناخون راتچاسیمای...................................................... ساعت: 16
شهداب- تاراز............................................................................ ساعت: 19
 

این خبر را به اشتراک بگذارید