• پنج شنبه 27 مرداد 1401
  • الْخَمِيس 20 محرم 1444
  • 2022 Aug 18
چهار شنبه 25 اسفند 1400
کد مطلب : 156723
+
-

داربی مرگ و زندگی

رضا اسدی با 2گل به صدر اخبار برگشته و حتی ممکن است به ستاره غیرمنتظره داربی تبدیل شود. او می‌گوید: می‌دانیم کار آسانی نداریم ولی انگیزه خوبی بین بازیکنان وجود دارد که بتوانیم قهرمان شویم

داربی مرگ و زندگی

امیرحسین اعظمی 

 پرسپولیس فردا در حالی مقابل استقلال تهران قرار خواهد گرفت که در سال‌های اخیر به پایین‌تر ایستادن از رقیب دیرینه‌اش در جدول لیگ عادت نداشته است. تمام پیشکسوتان پرسپولیس هم در مصاحبه‌های چند روز اخیرشان به این موضوع اشاره کرده‌اند که داربی روز پنجشنبه، آخرین فرصتی است که سرخ‌پوشان تهرانی می‌توانند امیدهایشان را برای قهرمانی در لیگ زنده نگه دارند. رضا اسدی هافبک پرسپولیس هم تأکید می‌کند که این یکی از مهم‌ترین بازی‌های سرخ‌پوشان در این فصل است: «در این بازی چیزی جز برد ما را راضی نمی‌کند.» اسدی که در بازی قبلی با نفت مسجدسلیمان هر دوگل پرسپولیس را به ثمر رساند، در گفت‌وگو با همشهری ورزشی به سؤالات پاسخ می‌دهد.

   از بازی با نفت مسجدسلیمان شروع کنیم که یک روز خاص برای تو بود. فکر می‌کردی در این بازی 2گل بزنی؟
مهم‌تر از گلزنی من، برد پرسپولیس بود. به‌هرحال ما بعد از شکست در آبادان با شرایط سختی مواجه شدیم و قبل از داربی باید نفت مسجدسلیمان را شکست می‌دادیم. بازی سختی هم بود ولی خدا را شکر که درنهایت 3امتیاز را گرفتیم تا برای بازی با استقلال وضعیت بهتری داشته باشیم. من 2گل زدم ولی این نتیجه زحمات همه بازیکنان بود چون ما یک تیم هستیم و همه برای موفقیت پرسپولیس می‌جنگیم.

  در این فصل بارها نیمکت‌نشینی را تجربه کردی. واقعا این موضوع تو را ناراحت نکرد؟
مگر می‌شود فوتبالیست بازی نکند و خوشحال باشد؟ نیمکت‌نشینی برای هیچ بازیکنی خوشایند نیست ولی من یک بازیکن حرفه‌ای هستم و باید نسبت به این مسائل برخورد حرفه‌ای داشته باشم. هیچ‌وقت در مورد نیمکت‌نشینی دنبال اعتراض نبودم و به تصمیم کادر فنی احترام گذاشتم. بازی در پرسپولیس برای هر بازیکنی سخت است. شما می‌بینید که برخی نفرات چند سال است که در این تیم هستند ولی شاید فرصت زیادی برای بازی پیدا نکنند. وقتی فرصت زیادی برای بازی پیدا نمی‌کنید، اعتراض فایده‌ای ندارد و باید تلاش کنید تا به چیزی که می‌خواهید دست پیدا کنید.

  وقتی بازی نمی‌کردی، انگیزه‌ات کمتر نمی‌شد؟
فوتبال برای من بخش مهمی از زندگی است و در زندگی همیشه باید تلاش و مبارزه کرد. آدم‌های ضعیف فقط در شرایط سخت جا می‌زنند و من هرگز دوست نداشتم ذره‌ای از انگیزه‌ام را از دست بدهم. من سخت تمرین می‌کنم و باید همیشه آماده باشم، درنهایت هم کادر فنی تصمیم می‌گیرد چه‌کسی بازی کند.

  در مقطعی هم مورد انتقاد قرار می‌گرفتی. آن زمان چه حسی داشتی؟
در فوتبال خیلی از بازیکنان و مربیان در چنین وضعیتی قرار می‌گیرند. شما نمی‌توانید فقط انتظار روزهای خوب را داشته باشید. مهم این است که در روزهای سخت، بی‌انگیزه نشوید. من هدف‌های بزرگی دارم و می‌دانم در پرسپولیس چه توقعاتی از بازیکنان وجود دارد. بازی کردن در این تیم بزرگ آسان نیست.

  پرسپولیس در شرایط خاصی قرار گرفته و 6 امتیاز با صدر جدول فاصله دارید. آیا با این شرایط شانسی برای قهرمانی دارید؟
بله، قطعا داریم. 8بازی باقی مانده است، یعنی 24امتیاز. این کم نیست و باید مبارزه کنیم تا به هدفمان برسیم. همه بازی‌ها برای ما حکم فینال را دارند، ما می‌دانیم که کار آسانی نداریم ولی انگیزه خوبی بین بازیکنان وجود دارد که بتوانیم قهرمان شویم و هواداران را خوشحال کنیم.
 
در مورد بازی فردا صحبت کـــن. حتما می‌دانی کـه پرسپولیس راهی جز برد ندارد؟
داربی همیشه و تحت هر شرایطی حساس است. هر دوتیم دوست دارند برنده شوند تا هواداران‌شان را خوشحال کنند. این بازی فضای خاصی دارد و بازیکنان هم می‌خواهند در زمین مسابقه بهترین عملکرد را نشان دهند. طبیعتا با توجه به وضعیتی که در جدول داریم محکوم به برد هستیم. این بازی برای پرسپولیس بازی مرگ و زندگی است. ما بعد از این بازی 7مسابقه دیگر هم داریم که باید در همه بازی‌ها با تمرکز بالا فقط دنبال جمع کردن امتیاز باشیم.

  چقدر احتمال می‌دهی نخستین شکست را به استقلال تحمیل کنید؟
فوتبال که قابل پیش‌‌بینی نیست ولی ما از لحظه‌ای که داور سوت شروع بازی را می‌زند، فقط با ذهنیت برد می‌جنگیم و تلاش می‌کنیم. ما باید این بازی را ببریم.

  در مورد نقاط ضعف و قوت استقلال چه صحبتی داری؟
این موضوعی است که کادر فنی در موردش با ما صحبت خواهد کرد. ما قطعا با شناخت کامل از حریف وارد زمین خواهیم شد.

  تو در سایپا سابقه گل زدن به استقلال را هم داری، درست است؟
بله، در سایپا که بودم به استقلال گل زدم.

  حتما خیلی دوست داری در داربی هم گل بزنی؟
خب، داربی یک بازی بزرگ است و هر بازیکنی دوست دارد گل بزند ولی از همه مهم‌تر برد تیم است. وقتی پرسپولیس برنده از زمین بیرون بیاید دیگر فرقی ندارد کدام‌یک از ما گل زده‌ایم. الان تمام هدف بازیکنان این است که تیم برنده شود و این از هر چیزی برای ما مهم‌تر است.

  شکست نخوردن استقلال در 22بازی گذشته نمی‌تواند بار روانی روی تیم شما ایجاد کند؟
شما دارید در مورد تیم بزرگی مثل پرسپولیس صحبت می‌کنید. پرسپولیس در لیگ ایران و آسیا برای هر تیمی یک حریف خطرناک محسوب می‌شود. همه حریفان برای ما قابل احترام هستند ولی ما فقط روی تیم خودمان تمرکز کرده‌ایم.

این خبر را به اشتراک بگذارید