• پنج شنبه 29 اردیبهشت 1401
  • الْخَمِيس 17 شوال 1443
  • 2022 May 19
شنبه 2 بهمن 1400
کد مطلب : 151479
+
-

آماربازی

7/08
در تمام هفته‌های نیم‌فصل اول، استقلال صدرنشین جدول رده‌بندی بود. اما به گواه آمارهای متریکا معمولا عنوان بهترین تیم لیگ از لحاظ کیفیت بازی، یا به سپاهان می‌رسید یا به گل‌گهر. البته چهار پنج تیم بالای جدول معمولا امتیازات فنی نزدیکی در جدول متریکا داشتند اما صدر جدول همیشه به یکی از این دو تیم می‌رسید. اما نهایتا در هفته پایانی نیم‌فصل اول، توقف 2 تیم سپاهان و گل‌گهر و امتیاز پایین‌تر این تیم‌ها نسبت به استقلال باعث شد آبی‌ها بالاخره در جدول فنی متریکا هم صدرنشین شوند. هم‌اکنون در این جدول، تیم فرهاد مجیدی با امتیاز 7.08از 10بهترین تیم است، سپاهان و گل‌گهر با امتیاز 7.04رتبه‌های دوم و سوم را دارند و پرسپولیس با نمره 7.00تیم چهارم لیگ است.

6/90
بعد از 4تیمی که با امتیاز بالای 7در رتبه‌های اول تا چهارم جدول متریکا هستند، در رتبه پنجم به یک نام غیرمنتظره برمی‌خوریم. تیم پنجم لیگ برتر براساس آمارهای فنی و امتیازات متریکا، فولاد خوزستان است که در مجموع به امتیاز فنی 6.90رسیده است. این در حالی است که در جدول لیگ برتر فولادی‌ها در رتبه هفتم قرار دارند و تیم‌های آلومینیوم، مس و پیکان بالاتر از این تیم هستند. اما تیم نکونام در جدول امتیازات فنی متریکا نمره بالاتری نسبت به این 3رقیب دارد و ظاهرا بازی‌هایش از کیفیت بهتری برخوردار بوده است. آلومینیوم اراک با امتیاز 6.86در رتبه ششم قرار گرفته و مس رفسنجان و پیکان هر دو با امتیاز 6.78هفتم و هشتم هستند.

6/53
و اما در انتهای جدول متریکا، نمرات فنی نشان می‌دهد در این بخش کاملا حق به حقدار رسیده و همان 2 تیمی در خطر سقوط هستند که ضعیف‌ترین نمایش‌ها را در نیم‌فصل گذشته داشته‌اند. تیم پدیده مشهد با نمره فنی 6.53ضعیف‌ترین تیم لیگ بوده و در بین 16تیم رتبه شانزدهم را دارد. این تیم کمترین گل زده و بیشترین گل خورده را دارد، در زدن شوت به چارچوب دروازه حریفان کمترین آمار را داشته و بیشتر از هر تیم دیگری به حریفانش اجازه شوتزنی داده است. نفت مسجدسلیمان هم صاحب کمترین تعداد پاس در بین تمام تیم‌هاست (حتی کمتر از پدیده) و طی 15بازی فقط در 5بازی موفق به گلزنی شده که دومین آمار ضعیف بین همه تیم‌هاست. نفت با نمره فنی 6.60بعد از پدیده دومین تیم ضعیف لیگ است.

این خبر را به اشتراک بگذارید