• یکشنبه 28 اسفند 1401
  • الأحَد 26 شعبان 1444
  • 2023 Mar 19
پنج شنبه 9 دی 1400
کد مطلب : 149553
+
-

سال نوی میلادی و اومیکرون

سال نوی میلادی و اومیکرون

شنبه‌ی آینده، سال ٢٠٢٢ میلادی آغاز می‌شود. در هفته‌ی گذشته جشن کریسمس در کشورهایی مسیحی‌نشین برگزار شد. کریسمس روز تولد حضرت عیسی ع است. جهان، سال ۲۰۲۲میلادی را درحالی شروع می‌کند که هنوز با معضل کرونا دست‌به‌گریبان است. درگیری جهان با کرونا حالا دوساله شده است. جهان در حالی جشن سال نوی مسیحی را می‌گیرد که نگران سویه‌ی جدید کرونا یعنی  اومیکرون است و هنوز با واکسیناسیون و فاصله‌گذاری‌ها به‌طور صد‌در‌صد نتوانسته بر این ویروس غلبه کند.
 در دو سال گذشته سبک زندگی تغییر کرده است. بیش‌ترین تغییرات در آموزش از راه دور و غیرحضوری رخ ‌داد. به‌علت نبود امکانات خیلی از کودکان و نوجوانان جهان از تحصیل بازمانده‌اند. 
به‌گزارش صندوق کودکان سازمان ملل (یونیسف)، از آغاز بحران شیوع کرونا تا حالا ۶۰۰ میلیون دانش‌آموز در جهان از تحصیل بازمانده‌اند.
طبق این گزارش تا اواسط سال 2021 میلادی، مدرسه‌ها بیش از ۲۰۰روز در نیمی از کشورهای منطقه‌ی آسیا و اقیانوسیه تعطیل بوده‌اند. هم‌چنین در آمریکای لاتین و حوزه‌ی کارائیب که طولانی‌ترین تعطیلی مدرسه‌ها را تجربه کرده، مدرسه‌ها در ۱۸ کشور به‌طور جزئی یا کامل هنوز بسته‌اند. در شرق و جنوب آفریقا هم ۴۰درصد از کل کودکان در سن تحصیل از رفتن به مدرسه محروم هستند. به هرحال این جشن و این سال نو را به همه‌ی نوجوانان مسیحی کشور و دنیا تبریک می‌گوییم و امیدواریم جهان روزهای بهتری داشته باشد؛ بدون کرونا... و همه‌ی دانش‌آموزان جهان شانس ادامه‌ی تحصیل را داشته باشند.

این خبر را به اشتراک بگذارید