• جمعه 7 مهر 1402
  • الْجُمْعَة 14 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 29
پنج شنبه 27 آبان 1400
کد مطلب : 145861
+
-

کاش مردم هم در جشن صعود باشند

کنعانی‌زادگان اعتقاد دارد ایران با این پیروزی‌ها ثابت کرده قدرتمندترین تیم آسیاست و در جام‌جهانی هم حرف‌های زیادی برای گفتن خواهد داشت

کاش مردم هم در جشن صعود باشند

محمد زارعی
حسین کنعانی‌زادگان مدت‌هاست که دیگر به یک مهره تأثیرگذار در خط دفاعی تیم ملی تبدیل شده است. او به همراه شجاع خلیل‌زاده زوج اصلی تیم اسکوچیچ را در دفاع میانی تشکیل داده و از هماهنگی بالایی که در زمان بازی در پرسپولیس با شجاع به‌دست آورده، به‌خوبی در تیم ملی استفاده می‌کند. بعد از 2برد تیم ملی مقابل لبنان و سوریه فرصتی دست داد تا با این بازیکن گفت‌وگو داشته باشیم.

  تیم ملی توانست 2برد مقابل لبنان و سوریه به‌دست بیاورد و تقریبا صعودش را به جام جهانی قطعی کند. نظر خودت در این‌باره چیست؟
واقعا کار بزرگی انجام شد. توجه داشته باشید تازه بازی‌های دور برگشت آغاز شده و ما توانستیم بالای 90درصد صعودمان را قطعی کنیم. باید از الان به فکر حضور پرقدرت در جام‌جهانی باشیم تا بتوانیم یک اتفاق بزرگ را در قطر رقم بزنیم و برای نخستین‌بار از گروه خود صعود کنیم. این تیم توان و پتانسیل انجام کارهای بزرگ را دارد.

  اشاره داشتی به پتانسیل بالای بازیکنان فعلی تیم ملی. آیا این همدلی در بین ملی‌پوشان وجود دارد؟
بله. ما اگر الان موفق هستیم یکی از دلایل اصلی آن همین همدلی است که می‌توانیم مقابل هر رقیبی پرقدرت ظاهر شویم.

  بعد از بازی با لبنان خیلی خوشحال بودی و در رختکن می‌گفتی اگر با اختلاف 10گل هم می‌بردید، اینقدر لذت‌بخش نبود.
بله، واقعا برد مقابل لبنان خیلی لذت‌بخش بود. برای اینکه در 3-4دقیقه وقت تلف‌شده شکست را با پیروزی عوض کردیم. یکی از لذت‌بخش‌ترین بردهای زندگی فوتبالی خودم بود. واقعا چسبید.

  در لبنان زمین بازی هم شرایط خوبی نداشت. خیلی اذیت شدید؟
بله، واقعا شرایط سخت بود. بازیکنان ما هم تکنیکی هستند و بازی در چنین زمین‌هایی برایشان سخت بود. امیدوارم مسئولان مربوطه در این زمینه تدابیر لازم را داشته باشند. چنین زمین‌هایی باعث مصدومیت بازیکنان می‌شود.

  برسیم به بازی با سوریه که با حضور تماشاگران برگزار شد و تیم ملی توانست برد ارزشمندی کسب کند. این بازی چطور بود؟
واقعا همینطور است. برد خیلی ارزشمندی بود. ما برای اینکه کارمان را با موفقیت تمام کنیم، نیاز داشتیم که هر‌طور شده 3امتیاز را مال خود کنیم. خوشبختانه با تلاش بازیکنان و تدابیری که مربیان اندیشیده بودند، این مهم کسب شد. امیدوارم در تهران هم شرایط برای حضور تماشاگران فراهم شود تا ما هم جشن صعودمان را در کنار مردم برگزار کنیم و این حس خوب و خوشحالی را با آنها شریک شویم.

  از عملکرد خودت در ترکیب اصلی راضی بودی؟
بله، خدا را شکر من در کنار سایر بازیکنان خط دفاعی تمام تلاش خود را انجام دادیم که بتوانیم بهترین عملکرد را داشته باشیم و خدا را شکر در کل خط دفاعی در این بازی نمره قابل‌قبولی گرفت.

 با وجود اینکه در دفاع چپ تغییراتی داشتیم، اما تو و شجاع خلیل‌زاده در دفاع میانی به یک زوج باثبات تبدیل شده‌اید.
من و شجاع سال‌ها در پرسپولیس و تیم ملی کنار هم بودیم، شناخت خوبی از هم داریم و به قول فوتبالی‌ها چشم‌بسته در زمین همدیگر را پیدا می‌کنیم. امیدوارم حالا که مردم و کارشناسان از عملکردمان راضی هستند، بتوانیم همین روند را در بازی‌های آینده هم داشته باشیم. ضمن اینکه باید تأکید کنم ما 4بازی باقیمانده را هم باید جدی بگیریم تا بتوانیم به‌عنوان صدرنشین از گروه‌مان بالا برویم. با این پیروزی‌ها می‌توانیم در رنکینگ فیفا رتبه خوبی داشته باشیم و شرایط خوبی در سیدبندی جام‌جهانی برای خودمان مهیا کنیم.

  فکر می‌کنی در جام‌جهانی هم مانند بازی‌های مقدماتی در گروه آسانی قرار بگیریم؟
من اعتقاد دارم ما در مرحله مقدماتی جام‌جهانی در گروه آسانی نیستیم و تیم‌هایی که با آنها هم‌گروه هستیم، همگی از قدرت خوبی برخوردار هستند. مطمئنا در جام‌جهانی هم در هر گروهی قرار بگیریم، سخت خواهد بود. فقط امیدوارم مسئولان کشورمان به کمک ما بیایند و از تیم ملی حمایت کنند. در این صورت می‌توانیم دست به کارهای بزرگی بزنیم.

  یک مصاحبه تلویزیونی قبل از بازی با سوریه داشتی که مورد انتقاد برخی از اهالی رسانه قرار گرفت. خودت بیشتر در این ارتباط صحبت می‌کنی؟
به‌نظر من انتقاد درستی نبود چون من حرف خاصی نزده بودم. فقط از رئیس‌جمهور خواستم از تیم ملی حمایت کند. این تنها موضوعی بود که مطرح کردم چراکه احساس می‌کنم تیم ملی نیاز به حمایت دارد.

  در بازی با سوریه امیر عابدزاده درون دروازه تیم ملی ایستاد. نظر تو درباره این تغییر چیست؟
هم بیرانوند و هم عابدزاده دروازه‌بان‌های خوبی هستند. حالا مربیان تیم ملی تشخیص دادند در بازی با سوریه امیر بازی کند که خدا را شکر کلین‌شیت هم کرد.

این خبر را به اشتراک بگذارید