• چهار شنبه 19 مرداد 1401
  • الأرْبِعَاء 12 محرم 1444
  • 2022 Aug 10
یکشنبه 9 اردیبهشت 1397
کد مطلب : 14178
+
-

شفر امسال بهتر از منصوریان پارسال

هواداران استقلال پس از حضور شفر روی نیمکت تیم‌شان، امید زیادی به کسب عنوان نایب‌قهرمانی لیگ هفدهم داشتند، امیدی که در هفته پایانی با پیروزی ذوب‌آهن مقابل نفت‌تهران رنگ باخت. استقلالی‌ها در هفته آخر سپاهان را در اصفهان شکست دادند اما با 54‌امتیاز و تنها به‌خاطر یک‌امتیاز کمتر نسبت به ذوب‌آهن، روی پله سوم جدول ایستادند. این اتفاق در حالی رخ داد که منصوریان فصل گذشته با 3‌امتیاز بیشتر و 57‌امتیاز، رتبه دوم و عنوان نایب‌قهرمانی را برای استقلال به‌دست آورده بود. همین مساله باعث شده تا برخی از هواداران منصوریان، به‌خاطر از دست رفتن عنوان نایب‌قهرمانی لیگ، از شفر انتقاد کنند و عملکرد او را زیر سوال ببرند. البته شاید این هواداران نمی‌دانند عملکرد منصوریان در 7‌هفته ابتدایی باعث شد تا استقلال این فصل روی پله سوم قرار بگیرد.
   استقلال منصوریانی 
آبی‌پوشان پایتخت در پایان لیگ شانزدهم، 16‌برد، 9‌مساوی و 5‌شکست در کارنامه داشتند. تیم منصوریان با 45‌گل‌زده، 27‌گل خورده و 57‌امتیاز، نایب‌قهرمان لیگ شانزدهم شد و مستقیم به مرحله گروهی لیگ قهرمانان رفت. این آمار نشان می‌دهد تیم منصوریان به‌طور میانگین از هر بازی لیگ برتری فصل گذشته، 9/1‌امتیاز کسب کرد و با کسب 63‌درصد امتیازات ممکن راهی آسیا شد.
   استقلال شفری
وینفرد شفر در 22‌بازی لیگ برتری این فصل به‌عنوان سرمربی روی نیمکت استقلال نشست و این در حالی است که منصوریان سال گذشته در 30‌بازی هدایت آبی‌ها را برعهده داشت. استقلالی‌ها با هدایت شفر، 13‌بار برنده از زمین بیرون آمدند، در 7‌بازی تن به تساوی دادند، دو‌بار بازنده شدند، 39‌گل زدند و تنها 10‌گل خوردند. استقلال با مربی آلمانی‌اش 46‌امتیاز جمع کرد، آماری که نشان می‌دهد استقلال شفر از هر بازی به طور میانگین 09/2‌امتیاز جمع کرده و با کسب 67‌درصد امتیازات ممکن از رده یازدهم به رده سوم رسیده است! فراموش نکنیم شفر استقلال رده یازدهمی را تحویل گرفت و توانست با تفکراتش این تیم را احیا کند. مهم‌تر اینکه منصوریان در پایان هفته هفتم، استقلال رده شانزدهمی را تحویل مک‌درموت داد و این تیم با پیروزی مقابل سپیدرود در هفته هشتم به رده یازدهم صعود کرد.
   شفر بالاتر از قلعه‌نویی
ذوب‌آهن در پایان این فصل با یک‌امتیاز بیشتر نسبت به استقلال، نایب‌قهرمان شد. ذوبی‌ها با قلعه‌نویی از هر بازی به‌طور میانگین 83/1‌امتیاز کسب کردند و توانستند سهمیه آسیا بگیرند. این آمار نشان می‌دهد شفر با میانگین امتیازی 09/2، عملکرد بهتری از قلعه‌نویی داشته و تنها به‌خاطر عملکرد ضعیف منصوریان در 7‌هفته ابتدایی، نایب‌قهرمانی را از دست داده است. بدنیست بدانید پرسپولیس این فصل با میانگین امتیازی 13/2قهرمان لیگ‌برتر شده است!

این خبر را به اشتراک بگذارید