• یکشنبه 3 بهمن 1400
  • الأحَد 19 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 23
شنبه 27 شهریور 1400
کد مطلب : 140815
+
-

روی خط خبر/ جزایر سه‌گانه همیشه ایرانی


سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه درخصوص بیانیه اخیر وزرای خارجه شورای همکاری خلیج‌فارس اظهار داشت: جزایر سه گانه ابوموسی، تنب کوچک‌ و تنب بزرگ تعلق قطعی به ایران داشته و بیانیه‌های ملال‌آور و تکراری صادره در این خصوص تغییری در ایرانی بودن ابدی آنها ایجاد نخواهد کرد.
 به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران هرگونه مداخله‌ در برنامه هسته‌ای صلح آمیز و موشکی خود و همچنین امور مرتبط با سیاست‌های دفاعی بازدارنده خود را مردود می‌شمارد. خطیب‌زاده بار دیگر بر اولویت جمهوری اسلامی ایران به‌ویژه دولت سیزدهم در تقویت همکاری‌ها و توسعه مناسبات با همه همسایگان بدون مداخله‌های خارجی تأکید و ابراز امیدواری کرد: معدود کشورهای شورای همکاری که سعی در تحمیل دیدگاه‌های ایران‌ستیزانه خود دارند، به جای نگاه به بیرون از منطقه و طرح درخواست‌های غیرعملی از کشورهای فرامنطقه‌ای، با تغییر روش به مذاکرات درون منطقه‌ای توجه کنند و اقدامات اعتماد‌سازی‌ را برای تقویت دیپلماسی انجام دهند. 
سخنگوی وزارت امور خارجه در پایان عنوان کرد: شورای همکاری باید بداند که درخواست‌های غیرقابل‌قبول، ایراد اتهامات واهی علیه جمهوری اسلامی ایران و تکرار مکررات نخ‌نما شده، راه‌حل مشکلات منطقه و این کشورها نبوده و منطقه نیازمند تغییر پارادایم از وابستگی بیرونی به تعامل سازنده درون‌منطقه‌ای و شمول‌گرایی به جای رویکرد حذفی است. شورای همکاری خلیج‌فارس پنجشنبه در بیانیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو این شورا، با حمایت از ادعای واهی مالکیت امارات، از ایران خواسته بود از طریق مذاکره مستقیم یا محاکم بین‌المللی، به این موضوع بپردازد.

   انهدام تیم تروریستی مسلح در شمال غرب کشور
مرکز اطلاع‌رسانی ناجا از انهدام تیم تروریستی مسلح در شمال غرب کشور توسط مرزبانان نیروی انتظامی خبر داد. 
به گزارش پایگاه خبری پلیس، دلاورمردان مرزبانی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشراف اطلاعاتی، در یک عملیات هدفمند و موفق در منطقه مرزی شمال غرب کشور یک تیم از گروهک تروریستی را که برای انجام اقدامات خرابکارانه قصد ورود به کشور را داشتند، منهدم کردند. در این عملیات 2 تن از تروریست‌ها دستگیر و مقادیر قابل توجهی سلاح، مهمات، نارنجک جنگی، مواد منفجره و همچنین تجهیزات ارتباطی و انواع بیسیم از تروریست‌ها به‌دست مرزبانان افتاد.

   ارسال سوخت به لبنان از نگاه طحان نظیف
هادی طحان نظیف، سخنگوی شورای نگهبان در صفحه شخصی خود در توییتر به حضور نفتکش‌های کشورمان در دریای مدیترانه اشاره کرد و نوشت: «بند۱۶ اصل۳ ‌قانون اساسی، دولت جمهوری اسلامی ایران را به تنظیم سیاست خارجی کشور براساس تعهد برادرانه نسبت به همه مسلمانان و حمایت بی‌دریغ از مستضعفان جهان موظف می‌کند.»
 

این خبر را به اشتراک بگذارید