• پنج شنبه 13 بهمن 1401
  • الْخَمِيس 11 رجب 1444
  • 2023 Feb 02
دو شنبه 28 تیر 1400
کد مطلب : 136285
+
-

کوتاه از حادثه/ در جست‌و‌جوی گلفروشی که سارق طلا بود


پلیس پایتخت در جست‌و‌جوی مرد گلفروشی است که طلا و جواهرات زنان را می‌قاپید و فرار می‌کرد.
به‌گزارش همشهری، چند روز قبل نخستین شاکی که زنی میانسال بود، به اداره پلیس رفت تا از مرد گلفروش شکایت کند. وی درحالی‌که از ناحیه گوش به‌شدت آسیب‌ دیده بود، به مأموران گفت که این بلا را متهم بر سر او آورده است. زن میانسال در ادامه گفت: در خانه‌ام نشسته بودم که زنگ آیفون به صدا در‌آمد. گوشی آن را برداشتم و صدای مردی را از پشت آیفون شنیدم که می‌گفت گل و گیاه آپارتمانی با قیمت بسیار مناسب و پایین دارد. وقتی دیدم قیمت‌هایش خیلی کم است وسوسه شدم تا گلدان‌ها را بخرم. به همین دلیل به مقابل در رفتم. مرد گلفروش سوار بر موتورش بود که پیاده شد و به سمت من آمد. پشت موتورش گلدان‌ها را چیده بود. سرگرم صحبت درمورد قیمت گل‌ها شدیم که ناگهان در یک چشم برهم‌زدن گردنبند را از گردن و گوشواره‌هایم را از گوشم قاپید؛ سوار بر موتورش شد و فرار کرد. من شوکه شده بودم به‌طوری‌که متوجه نشدم گوش‌هایم دچار خونریزی شده است. پس از این اتفاق در بیمارستان بستری شدم چون به‌شدت از ناحیه گوش آسیب دیده بودم.

سرقت‌های سریالی 
درحالی‌که مأموران پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران با دستور قاضی افراسیاب رفیع‌زاده، بازپرس شعبه هفتم دادسرای وی‍ژه سرقت مأمور رسیدگی به این پرونده شده بودند تا سارق را به دام اندازند، چند شکایت مشابه دیگر پیش روی تیم تحقیق قرار گرفت که نشان می‌داد سارق بی‌رحم به‌صورت سریالی و به بهانه فروش گل دست به سرقت طلا و جواهرات زنان می‌زند. هم‌اکنون حدود 5زن از مرد گلفروش شکایت کردند و تمامی آنها از ناحیه گردن و گوش آسیب دیده‌اند. در این شرایط جست‌و‌جو برای شناسایی مخفیگاه متهم و بازداشت وی آغاز شده است.

جنایت در جشن تولد
درگیری میان میهمانان جشن تولد در شهرستان نرماشیر استان کرمان با قتل جوان 21ساله و دستگیری قاتل پایان یافت. به گزارش همشهری، روز جمعه مأموران پلیس شهر نرماشیر در جریان درگیری خونین میان حاضران در یک جشن تولد قرار گرفته و راهی آنجا شدند. در جریان این درگیری جوانی ۲۱ساله با ضربه چاقوی یکی از حاضران به قتل رسیده و عامل جنایت که جوانی 28ساله بود متواری شده بود.
سرگرد علیرضا علی‌آبادی، فرمانده انتظامی نرماشیر با بیان این خبر گفت: مأموران در تحقیق از شاهدان هویت عامل جنایت را شناسایی و تحقیقات برای دستگیری او را آغاز کردند. آنها پس از بررسی تخصصی و در کمتر از یک ساعت، قاتل را که به همراه یکی از دوستانش قصد فرار از شهرستان را داشت ردگیری و آنها را دستگیر کردند. به‌گفته وی، متهم پس از دستگیری به ارتکاب جنایت اقرار کرد و مدعی شد که در جریان جشن تولد و بر سر مسائل پیش پا افتاد با مقتول بحثش شده و کنترل خود را از دست داده و با چاقو به او ضربه زده است. متهم بازداشت شد و برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره آگاهی قرار گرفت.

این خبر را به اشتراک بگذارید