• یکشنبه 9 بهمن 1401
  • الأحَد 7 رجب 1444
  • 2023 Jan 29
یکشنبه 30 خرداد 1400
کد مطلب : 133583
+
-

اولین جام 1400

امشب در سوپرجام ایران، پرسپولیس بدون 2 ملی‌پوش مصدومش به مصاف تراکتور می‌رود

اولین جام 1400

سوپرجام سال99 فوتبال ایران بالاخره بعد از مدت‌ها تأخیر امشب در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد. پرسپولیس به‌عنوان قهرمان لیگ 99-98 و تراکتور به‌عنوان قهرمان جام حذفی همان فصل باید در ابتدای فصل 1400-1399 به مصاف هم می‌رفتند که این بازی به روزهای پایانی خردادماه1400 موکول شده است. بعد از برگزاری بازی‌های تیم‌ملی در بحرین و پایان وقفه‌ای که در مسابقات باشگاهی پیش آمد، مسابقه سوپرجام امشب پیش‌درآمدی برای شروع مجدد لیگ بیستم و جام حذفی ایران خواهد بود. برای میزبانی این بازی قرعه‌کشی انجام شده و پرسپولیس به حکم قرعه میزبان بازی سوپرجام است که از ساعت19:50 امشب در ورزشگاه آزادی آغاز خواهد شد.
2تیم پرسپولیس و تراکتور یک‌بار در این فصل به مصاف هم رفته‌اند که با برتری پرسپولیس در زمین تراکتور همراه بوده است. بازی رفت این دو تیم در لیگ بیستم، روز 16بهمن‌ماه‌99 در تبریز انجام شد که پرسپولیس با تک‌گل سیدجلال حسینی میزبانش را شکست داد. جالب اینکه پرسپولیس در آن مسابقه برتری قابل‌توجهی مقابل حریف داشت و اگر در نیمه دوم از فرصت‌هایش استفاده می‌کرد، می‌توانست به یک برد پرگل و تاریخی برسد. بازی برگشت 2تیم در تهران هم هنوز باقی مانده که در هفته بیست‌ونهم یعنی هفته ماقبل‌آخر لیگ برگزار خواهد شد. پرسپولیس که بیشترین بازیکن را در تیم ملی داشت، بعد از بازگشت ملی‌پوشان از بحرین 2بازیکن خود را مصدوم تحویل گرفت. کمال کامیابی‌نیا قطعا بازی امشب سوپرجام را از دست داده و وحید امیری هم بعد از مصدومیت مقابل بحرین شرایط نامشخصی برای این بازی دارد. البته مربی پرسپولیس هم روز گذشته تأیید کرد‌ که امیری در مقابل تراکتور غایب خواهد بود و در نشست مطبوعاتی قبل از بازی نیز غیبت هر دو بازیکن را قطعی اعلام کرد. برنده بازی امشب، نخستین جام داخلی سال1400 را به خانه خواهد برد.

یک جام و 2انگیزه
پرسپولیس و تراکتور امروز در حالی مسابقه سوپرجام ایران را برگزار می‌کنند که هر کدام انگیزه‌های متفاوتی برای پیروزی در این بازی دارند.

     یحیی به‌دنبال استارت خوب
با اتمام مسابقات تیم ملی، مقطع پایانی فصل باشگاهی در حالی برای پرسپولیس آغاز می‌شود که این تیم در یک بازه کوتاه و کمتر از دوماهه، شانس گرفتن 3 جام را دارد. نخستین آنها همین سوپرجام است، اما 2 رقابت مهم‌تر در لیگ و جام حذفی باقی مانده که سرخپوشان پایتخت در هر دو مدعی جدی هستند. داستان لیگ که با رقابت سایه به سایه پرسپولیس و سپاهان حسابی جذاب شده، در جام حذفی هم سرخپوشان دوئل حساس با استقلال را پیش رو دارند. با این تفاسیر موفقیت در سوپرجام علاوه بر اینکه آسان‌ترین قهرمانی فصل را برای شاگردان یحیی گل‌محمدی به همراه می‌آورد، باعث خواهد شد آنها با روحیه بالاتری در 2 جام دیگر به میدان بروند. در نقطه مقابل اما شکست احتمالی در این مسابقه می‌تواند روحیه تیم را به هم بریزد و تبعات منفی زیادی داشته باشد.

   تراکتور و آخرین امیدش
در آن سوی میدان اما تراکتور به این بازی به چشم آخرین امیدش برای دست خالی نماندن در این فصل نگاه می‌کند. سرخپوشان تبریزی در لیگ برتر قهرمان نخواهند شد و حتی کسب سهمیه هم برای آنها دشوار است. در جام حذفی هم تراکتور متحمل شکست سنگین برابر آلومینیوم اراک شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت. آنها البته در لیگ قهرمانان آسیا به مرحله یک‌هشتم نهایی رسیده‌اند، اما در فصل جاری در مسابقات داخلی تنها سوپرجام برای‌شان باقی مانده است. اگرچه در طول این چند روز توجه کمی به تراکتور شد، اما قطعا این تیم انگیزه بسیار زیادی برای کسب پیروزی مقابل پرسپولیس دارد. تراکتور بازی رفت لیگی را هم در خانه با یک گل به پرسپولیس باخته و برای این مسابقه انگیزه‌های انتقامی دارد.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید