• دو شنبه 7 آذر 1401
  • الإثْنَيْن 4 جمادی الاول 1444
  • 2022 Nov 28
یکشنبه 19 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 130207
+
-

با مردم/ اجاره بها سر به فلک زده است


اجاره‌بها نه‌تنها 25درصد که دوبرابر آن افزایش یافته است و هیچ خبری هم از نظارت نیست. دوملک مشابه با امکانات و مساحت مشابه در یک ساختمان با 40درصد اختلاف قیمت برای اجاره گذاشته‌اند چون مالک آنها متفاوت است. وقتی هم از مالک علت را می‌پرسیم می‌گوید چون دلم می‌خواهد. آیا فریادرسی برای مستأجران هست؟
مولایی از تهران 

  استخدام نیروهای حق‌الزحمه‌ای صداوسیمای استانی چه شد
سال‌هاست مسئولان صداوسیما، به‌خصوص در مراکز استانی ازجمله اصفهان وعده‌هایی مبنی بر استخدام نیروهای حق‌الزحمه‌ای و ساماندهی آنها می‌دهند اما هیچ خبری از اجرای این وعده نیست. بسیاری از گویندگان و گزارشگران رادیو و تلویزیون سال‌هاست با این سازمان همکاری شبانه‌روزی و تمام دارند و عمر و جوانی آنها در گذر است بدون اینکه آینده با ثباتی پیش روی‌شان باشد.
محمود بلیغیان از اصفهان 

  علت‌های رکوردشکنی مصرف آب اشتباهات گذشته است
در خبرها آمده رکورد مصرف آب در تهران با مصرف ۳.۴ میلیون مترمکعب در روز شکسته شد. ریشه این خبر مربوط به سالیان قبل، سدسازی‌های بی‌برنامه و مجوزهای نسنجیده برای ساخت هزاران استخر و سونا و امکانات آبی در کلانشهرهاست که امروز بیش از همه تاوان آن را قشری می‌دهد که حتی امکان استفاده از این تفریحات آبی را ندارد.
عباس‌زاده از تهران 

  تعطیلی سراسری بدون تامین مالی مردم نشدنی است
اعمال تعطیلی سراسری برای جلوگیری از شیوع کرونا امری مدبرانه و صحیح است و همه باید قرنطینه را رعایت کنند به شرط آنکه از نظر مالی تامین باشند. چطور می‌شود اصناف بسته باشند، کارمندان اضافه‌کاری نداشته باشند‌، دولت هم هیچ کمکی نکند و مردم قرنطینه را رعایت کنند. حداقل در این شرایط برخی تخفیف‌ها و کمک‌ها را برای مؤسسات و اصناف درنظر بگیرند؛ مثل معافیت مالیاتی یا اهمال در پرداخت حق بیمه تا اصناف بتوانند حداقل نان و غذای روزانه خانواده خود را تامین کنند. درست این است که کمک‌های مالی به همه اقشار جامعه صورت گیرد تا قرنطینه سراسری نشکند.
محمدرضا خانقاهی از رشت

  مجتمع تجاری -فرهنگی رضوان هنوز برق دیزلی دارد
مجتمع فرهنگی -تجاری رضوان‌مال که با نام کامل رضوان امام‌رضا(ع) شناخته می‌شود و در منطقه17 شهرداری تهران واقع شده است چندین سال بعد از اتمام ساخت بنا هنوز برق دیزلی دارد. این مجتمع در دل بازار امامزاده‌حسن(ع) مدام با مشکل برق مواجه است و به همین دلیل مجتمع یادشده عملا قابل استفاده نیست. از مسئولان عاجزانه تقاضا داریم مشکل 500نفر از مالکان و مستأجران این بنا را رفع کنند تا امکان رونق کسب‌وکار در آن فراهم شود.
از مالکان مجتمع رضوان‌مال تهران

    نوبت‌دهی‌های تزریق واکسن کرونا دقیق باشد
برای مصون‌ماندن از ابتلابه بیماری کرونا اگرنوبت‌دهی‌ها در درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها و حتی مطب‌ها طبق وقت دقیق باشد، حضور بیماران بدون تجمع خواهد بود و درنتیجه از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری می‌شود.
مجیدزاده از همدان

  کارگران فضای سبز آموزش حرفه‌ای ببینند
چنانچه کارگران فضای سبز آموزش‌های حرفه‌ای برای حفاظت و نگهداری از فضاهای سبز شهری ببینند، بی‌شک شهری زیباتر و آبادتر خواهیم داشت. مسئولان تمهیدی کنند که کارگران فضای سبز به‌جای حفظ فضای سبز به آن آسیب نزنند که در این زمینه به‌کارگیری پیمانکاران حرفه‌ای نیز تأثیرگذار است.
رجبی از تهران 

  قضات برای شکایت حتما باید مدرک مستند بخواهند
در همه‌جا وقتی فردی شاکی است حتما باید با مدارک و مستندات کافی به دادگاه و قاضی مراجعه کند تا بتواند احقاق حق کند. در شهرستان میانه اینگونه نبوده و در موردی که دوسند سال‌های 52 و 62 دردست ماست، بدون اینکه از ما مستندی بخواهند برای ما حکم قطعی آمده است.
سهرابی از میانه

  چه کسانی بسته معیشتی دریافت می‌کنند
در آمارها اعلام می‌شود که نزدیک به 60میلیون نفر یارانه و بسته معیشتی دریافت می‌کنند. سؤال من این است که این 60میلون نفر چه کسانی هستند که من با 70سال سن در ردیف آنها نیستم، در شرایطی که شغلی ندارم و خیلی هم در مضیقه هستم.
فرهادی از تهران

این خبر را به اشتراک بگذارید