• چهار شنبه 22 اردیبهشت 1400
  • الأرْبِعَاء 30 رمضان 1442
  • 2021 May 12
چهار شنبه 15 اردیبهشت 1400
کد مطلب : 129884
+
-

تازه‌های نشر/ لیبرالیسم محافظه‌کار


«لیبرالیسم محافظه‌کار» با ترجمه و تدوین مرتضی مردیها را انتشارات علمی و فرهنگی منتشر کرده است.
این کتاب را که گزیده نوشته‌های مهم از نویسندگان آنگلوساکسون است، می‌توان نوعی کارِ کارگاهی روانشناختی هم تلقی کرد. اینکه جمعی از زبده‌ترین و نام آورترین متفکران و عالمان امروز جهان (اغلب از معتبرترین دانشگاه‌ها) با چه ابزار و چه روش و چه شیوه‌ای به تقویت مدعا و تأیید فرضیه‌های خود می‌پردازند، از خلال متن نوشته‌های آنان قابل یادگیری است.
از آنجا که اکثر متفکران و محققانی که ترجمه آثاری از آنها در این کتاب آمده شهروند ایالات متحده هستند، دور از ذهن نیست که از این رهگذر نوعی آشنایی با وضعیت فکری و سیاسی این کشور نصیب شود. باید اشاره کرد مطالعه این کتاب، هم به شناخت ما از فکر و فرهنگ دنیای صنعتی معاصر و هم تا حدودی به شناخت خودمان، هم اینک یا در چشم‌اندازی در امتداد آینده کمک خواهد کرد.
انتشارات علمی و فرهنگی لیبرالیسم محافظه‌کار را در 969صفحه با شمارگان هزار نسخه به بهای 110هزار تومان منتشر کرده است.

  به خونسردی
رمان «به خونسردی» روایتی حقیقی از ترومن کاپوتی، نویسنده آمریکایی است که در سال 1966منتشر شد.
بی‌تردید آنچه از این رمان اثری استادانه می‌سازد، ساختار آن است؛ ترکیبی جذاب و غریب از رمان‌نویسی و روزنامه‌نگاری، تجربه گزارش یک قاتل و جنایت واقعی به میانجی فنون و شگردهای داستان‌نویسی که حاصل آن یکی از درخشان‌ترین رمان‌های همه اعصار تاریخ و ادبیات آمریکاست.
خواننده پس از خواندن «به خونسردی» به سرعت در می‌یابد که کاپوتی از قتل عام یک خانواده بی‌گناه، نمایش سوزناکی در ابعاد جهانی ساخته است. این اثر به راستی شرح مبارزه بدی با نیکی است؛ نوعی جدال خیر و شر.
ترومن کاپوتی در به خونسردی نمی‌خواهد از داستان خود فرصتی برای اندرزهای اخلاقی فراهم آورد. برعکس، همه‌‌چیز با خونسردی و بی‌طرفی، با دقتی فراوان، با ذکر تمام جزئیات و حتی بی‌اهمیت‌ترین آنها و انبوهی از اسناد که ماجرا را روشن می‌سازد، توصیف شده است.
انتشارات علمی و فرهنگی چاپ سوم این کتاب را با ترجمه باهره راسخ، در354صفحه با شمارگان هزار نسخه به بهای 47هزار تومان منتشر کرده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید