• یکشنبه 28 اسفند 1401
  • الأحَد 26 شعبان 1444
  • 2023 Mar 19
یکشنبه 26 آذر 1396
کد مطلب : 1290
+
-

خروج پادگان ۰۶ از تهران و 18 پادگان دیگر از شهرهای کشور

چندی پیش شهردار منطقه 4تهران از انتقال پادگان 06ارتش از تهران خبر داده ‌بود. روز گذشته معاون وزیر راه و شهرسازی نیز به همکاری ارتش برای انتقال پادگان 06از تهران و 18پادگان دیگر ارتش در شهرهای کشور اشاره کرد و گفت: در برنامه‌ای مشترک با ارتش طرح انتقال ۱۹ پادگان از شهرهای مختلف کشور مورد بررسی قرار گرفته‌است.

محمدسعید ایزدی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در راستای اجرای قانون انتقال پادگان‌ها اخیرا بحث انتقال ۱۹ پادگان ازجمله پادگان ۰۶ به خارج از شهرها در شورای‌عالی شهرسازی و معماری مطرح شده که بر این اساس برنامه‌ای را با مشارکت ارتش برای انتقال این پادگان‌ها تنظیم کرده‌ایم.

وی افزود: در همین دوره کوتاه انتقال 3 پادگان خرم‌آباد، اصفهان و ارومیه تصویب شده که مراحل اجرای آن در دست اقدام است. انتقال سایر پادگان‌ها نیز طبق اولویت در دستور کار شورای‌عالی شهرسازی قرار دارد.

معاون معماری و شهرسازی وزیر راه و شهرسازی درخصوص انتقال پادگان‌های تهران نیز گفت: پادگان ۰۶ تهران در اولویت انتقال قرار دارد که احتمالا در یکی دو جلسه آینده نهایی می‌شود.

ایزدی تصریح کرد: براساس قانون، پادگان‌ها از مراکز شهری، خارج و به جای آنها فضاهای مورد نیاز شهری ازجمله فضای سبز و دیگر فضاهای خدماتی مستقر می‌شوند.  پیش از این، همشهری در گزارشی که 30‌آبان‌ماه منتشر کرد  آورده بودکه با خروج پادگان 06 (جواد‌الائمه) از تهران، 35 هکتار به فضای سبز شهری اضافه می‌شود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید