• پنج شنبه 10 اسفند 1402
  • الْخَمِيس 19 شعبان 1445
  • 2024 Feb 29
شنبه 21 فروردین 1400
کد مطلب : 127710
+
-

ال‌کلاسیکوی قهرمانی

برنده ال‌کلاسیکوی امشب هم نبردی حیثیتی را خواهد برد و هم مدعی اصلی قهرمانی لالیگا خواهد بود

ال‌کلاسیکوی قهرمانی

زیدان مثل علی دایی است؛ زمانی که همه از او و تیمش انتقاد می‌کنند از گور برمی‌خیزد و بهترین خودش را ارائه می‌کند. او جدا از اینکه استاد لیگ قهرمانان اروپاست، متخصص ال‌کلاسیکو هم هست. به‌عنوان سرمربی در ال‌کلاسیکوها 4برد، 3تساوی و تنها دو باخت به‌ دست آورده. از زمان روی کار آمدن زیزو به‌عنوان سرمربی رئال‌مادرید، کهکشانی‌ها موفق شده‌اند 11جام مختلف کسب کنند که این رقم برای باشگاه کاتالان 8 بوده است. آنها از 2015 در هیچ جام بین‌المللی قهرمان نشده‌اند و 3‌لیگ، 3‌کوپا دل‌ری و 2‌سوپرکاپ اسپانیا به‌دست آورده‌اند. وقتی زیدان مدت کوتاهی از تیم جدا شد، رئال در چهار ال‌کلاسیکو سه‌بار باخت و یک‌بار مساوی کرد. رئال‌مادرید و بارسلونا در شرایطی به دومین ال‌کلاسیکوی فصل رسیده‌اند که هردو ترس به پایان رساندن فصل بدون جام را دارند. این اولین‌بار است که این رقابت در ورزشگاه کوچک آلفردو دی‌استفانو برگزار می‌شود؛ همان ورزشگاهی که یورگن کلوپ مسخره‌اش کرد و آن را برای تمرین مناسب دانست نه بازی. اتلتیکو در 10بازی آخر 14امتیاز از دست داده و بارسلونا تنها 2امتیاز. راز رسیدن تعقیب‌کنندگان به صدرنشین به‌ظاهر دست‌نیافتنی لالیگا همین است؛ سال2021 بارسا و رئال با اتلتیکو شوخی ندارند. اما برنده بازی امشب قطعا تیم دوم مادرید خواهد بود. امشب یک یا هردوی تعقیب‌کنندگان موقتا از دور خارج می‌شوند. بهترین نتیجه برای شاگردان سیمئونه تساوی دیدار امشب است.مسی: بارسلونا این فصل در لیگ 68گل به ثمر رسانده که 23تای آن از آن مسی بوده. ورزشگاه آلفردو دی‌استفانو نودمین ورزشگاهی است که مسی در آن به میدان خواهد رفت. او در ۸۹ورزشگاه بازی کرده که در ۶۹مورد موفق به گلزنی شده است. از زمانی که کریستیانو رونالدو از رئال‌مادرید رفته، او در 6ال‌کلاسیکو حاضر بوده که نه گلی زده و نه پاس‌گلی ثبت کرده. آخرین‌بار فصل 18-۲۰۱۷ بود که در جریان تساوی ۲بر۲ دو تیم گل زد. این چهل‌وپنجمین ال‌کلاسیکوی این بازیکن است؛ 26گل، 14پاس گل، تأثیر مستقیم روی 40گل، دو هت‌تریک و دو کاشته منجر به گل.


بنزما: رئال‌مادرید در این فصل در لیگ 51گل به‌ثمر رسانده که یکی کمتر از تعداد مصدومیت‌های این فصل بازیکنان این تیم است. بنزما در لالیگا 18گل‌زده و در 7بازی گذشته موفق به گلزنی شده. با توجه به مصدومیت 3هفته‌ای سوارس 19گله، شانس خوبی برای نزدیک شدن به مسی در صدر جدول پیچیچی دارد. مسی 23گل زده البته با پنالتی. در ال‌کلاسیکوها 9گل و 9پاس‌گل ثبت کرده و هرگز اخطاری نگرفته؛ 10برد، 10مساوی و 18باخت.

   تابلو
در 245بازی رسمی قبلی 97بار رئال و 96بار بارسا به پیروزی دست یافته‌اند. بارسا در دیدارهای غیررسمی و دوستانه دست بالا را داشته و 19بار برده است.

   پرس و لاپورتا
خوان لاپورتا در بازگشت به پست ریاست باشگاه بارسلونا کری‌های زیادی برای باشگاه رقیب خواند. او عملکرد خوبی در ال‌کلاسیکوها دارد و با فلورنتینو پرس 16بار رویارویی داشته که 8تای آن را برده و 5بار بازنده بوده است. 4بار در برنابئو پیروز شده و 3بار هم در زمین حریف بازنده بوده.

   داور
متئو لاهوس، داور جنجالی اسپانیایی مورد تنفر هواداران هر دو تیم است. او که باخت 2-3 بایرن‌مونیخ به پاری‌سن‌ژرمن را چهارشنبه‌شب در لیگ قهرمانان قضاوت کرده، داوری است که نمی‌شود گفت هوادار بارسا یا رئال است، او به‌خاطر خودنمایی سوت‌های جنجالی می‌زند. او درمجموع ۴۲‌بازی بارسا را سوت زده که ۲۹‌پیروزی، ۸‌تساوی و ۵‌شکست برای این تیم به‌دست آمده است. در 14قضاوت این فصل در لالیگا 62بار کارت زرد و 2کارت قرمز نشان داده و تعداد کارت زردهای او در 22دیدار این فصل در همه رقابت‌ها 100تا بوده. در ال‌کلاسیکوهایی که لاهوس قضاوت کرده، سهم رئال از بـرد بیشتر بوده:
2020..................................................... رئال‌مادرید 2- صفر بارسلونا
2019............................................... بارسلونا 1-1 رئال‌مادرید
2015.................................................... بارسلونا 2-1 رئال‌مادرید
2014.................................................... رئال‌مادرید 2-1 بارسلونا
2012.................................................... رئال‌مادرید 2-1 بارسلونا
دیروز در آخرین لحظه خبر رسید که متئو لاهوس مصدوم شده و خسوس خیل مانسانو به جای او ال‌کلاسیکو را قضاوت خواهد کرد. او همان داوری است که این فصل در یک بازی علیه رئال 3پنالتی برای والنسیا اعلام کرد. تنها قضاوت این داور در ال‌کلاسیکو مربوط می‌شود به پیروزی 3 بر یک رئال مقابل بارسا در فصل 15-2014 در ال‌کلاسیکوی رفت لالیگا.

  غایبان
آزار:  به نظر می‌رسید ادن آزار همیشه مصدوم برای این بازی آماده باشد. او در دیدار رفت لیگ قهرمانان مقابل لیورپول هم می‌توانست بازی کند اما زیدان ترجیح داد روی ستاره شکننده تیمش خطر نکند. ستاره بلژیکی می‌خواست نخستین ال‌کلاسیکوی عمرش را تجربه کند اما در نهایت زیدان نام اورا از لیست خارج کرد. او هر سه داربی قبلی را به‌دلیل آسیب‌دیدگی از دست داده بود.

 کارواخال: با تیم تمرین کرده و می‌تواند برای این مسابقه در لیست ذخیره‌ها جای بگیرد. او در این فصل از ۳۸مسابقه 26تا را از دست داده و رئال در حضور او 9برد و 3شکست به‌دست آورده. فصل  19-۲۰۱۸، ۱۶بازی و فصل 18-۲۰۱۷، ۱۳بازی را از دست داد.

  کروس: گفته در اردوی تیم ملی مصدوم شده و هنوز درد دارد. وقتی در جریان بازی خسته می‌شود به‌ویژه در 20دقیقه پایانی دردش بیشتر می‌شود. مهندس آلمانی در ترکیب حاضر است مگر به‌ادعای مارکا برای بازی برگشت با لیورپول در ال‌کلاسیکو استراحت کند که بعید است.

 راموس: اصرار به رکوردزنی در تیم ملی و نزدیک شدن به رکورد بیشترین بازی ملی تاریخ باعث شد در اردوی اسپانیا مصدوم شود. رئال با او در 47ال‌کلاسیکو 15برد، 10تساوی و 22باخت ثبت کرده بود؛ 3کارت قرمز، 19کارت زرد، 5گل زده و 3‌پاس‌گل.

 واران: در آستانه بازی با لیورپول دچار کووید-19 شد و آن بازی و ال‌کلاسیکو و همچنین بازی برگشت لیگ قهرمانان را از دست داد. او دو گل در 20ال‌کلاسیکو به ثمر رسانده بود؛ 7برد و 8باخت. این سومین‌باری است که ال‌کلاسیکو را از دست می‌دهد.

 پیکه: در اوایل فصل مصدوم شد و 8هفته غایب بود اما حاضر به جراحی نشد و برای بازگشت عجله کرد. حضور او در باخت به پاری‌سن‌ژرمن ریسکی بود که دوباره مصدومش کرد. در تمرینات اخیر حاضر بود و قرار بود دیشب بعد از آخرین تمرین درباره حضورش در ترکیب تصمیم‌گیری شود. رکورد خوبی مقابل رئال دارد؛ 18برد، 10مساوی، 11باخت، 2گل زده، یک پاس‌گل و 11کارت زد.

 کوتینیو وفاتی: در حالی‌که مدتی طولانی آسیب‌دیدگی داشت، در حال ریکاوری باز هم مصدوم شد و در کل، ادامه فصل را از دست داد. آنسو فاتی هم تا فصل آینده قادر به بازی نیست اما سرخی روبرتو شرایط بازی را دارد؛ هر چند که بعید است فیکس باشد.

  دمبله: مذاکرات با این بازیکن بر سر تمدید قرارداد خوب پیش نمی‌رود. عثمان دمبله خواهان افزایش دستمزد است که در توان باشگاه نیست. او زننده گل دیرهنگام در پیروزی مهم اما سؤال‌برانگیز تیم در بازی قبلی مقابل وایادولید بود. دمبله در 24بازی پیاپی اخیر برای تیمش به میدان رفته که برای او یک رکورد است. آخرین بار در فصل 19-2018 در 12بازی پشت‌هم حضور داشت که رکوردش بود. دلیل موفقیت و ثبات او در این فصل استفاده از مربی بدنسازی تیم به نام آلبر روکا بود که مثل او فرانسوی است.

   ترکیب احتمالی
مادرید مثل بازی با لیورپول 3-۳-4 بازی خواهد کرد و بارسا 2-۵-3 که مدتی است با این سیستم بازی می‌کند. گریزمان به‌تازگی صاحب سومین فرزند شده و نام او را آلبا گذاشته. جالب اینکه هر سه فرزندش در یک روز و در یک تاریخ به فاصله یک سال از هم به دنیا آمده‌اند. او در تمرین غایب بود اما احتمالا در ترکیب حاضر  است.
ترکیب احتمالی بارسا: ترشتگن، لنگله، دیونگ، مینگزا، آلبا، پدری، بوسکتس، دست، گریزمان، مسی و دمبله.
مارکا شاید برای ردگم‌کنی گزارش داده که ممکن است زیدان برای بازی برگشت با لیورپول به برخی بازیکنان خود در بازی امشب استراحت بدهد و حتی از مثلث میلیتائو، ناچو و مندی در خط دفاع استفاده کند و مارسلو را در خط هافبک به‌کار گیرد و والورده به‌جای کروس یا مودریچ به میدان فرستاده شود اما بعید است چنین اتفاقی بیفتد و زیدان با 3خط دفاع (میلیتائو، ناچو و مندی) برای ال‌کلاسیکو به میدان برود؛ احتمالا همان ترکیب بازی با لیورپول امشب به زمین می‌روند.
ترکیب احتمالی رئال: کورتوا، مندی، میلیتائو، ناچو، واسکس، کاسـمـیـرو، مودریـچ، کروس، وینیسـیوس، آسنسیو و بنزما.

این خبر را به اشتراک بگذارید