• پنج شنبه 6 مهر 1402
  • الْخَمِيس 13 ربیع الاول 1445
  • 2023 Sep 28
سه شنبه 17 فروردین 1400
کد مطلب : 127386
+
-

بازرسی مخازن کشتی‌ با استفاده از پهپاد

جهان استارت آپی
بازرسی مخازن کشتی‌ با استفاده از پهپاد

مخازن حامل مایعات در کشتی‌های تانکر باید به‌صورت مرتب از نظر ترک‌ها و شکاف‌ها مورد بازرسی قرار بگیرند؛ وظیفه‌ای که معمولا توسط انسان انجام می‌شود. با این حال ادعا شده است که یک پهپاد جدید کار را خیلی سریع‌تر و دقیق‌تر انجام می‌دهد.
 به گزارش وب‌سایت نیواطلس، هنگامی که افراد چنین بازرسی‌هایی را انجام می‌دهند، به‌طور معمول باید از داخل هر مخزن پایین بیایند و سپس هر یک از دیواره‌های آن را از بالا به پایین بررسی کنند. برای انجام این کار، ممکن است مجبور شوند داربست بزنند، از طناب‌های کوهنوردی استفاده کنند یا از یک قایق لاستیکی شناور روی مایع درون مخزن استفاده کنند. در این میان یک استارت‌آپ نروژی به‌نام Scout Drone Inspection مدعی شده که چیز بهتری را ابداع کرده است که می‌تواند به آسانی جایگزین انسان در این امر مهم و حیاتی شود. راه‌حل این استارت‌آپ، پهپادی موسوم به Scout137 است. 
این کوادکوپتر مجهز به یک دوربین فیلمبرداری 4K، یک ماژول LiDAR برای نقشه‌برداری و جلوگیری از برخورد با موانع، به علاوه 6نورافکن LED است که به‌طور ترکیبی 10هزار لومن (واحد شار نوری) را تولید می‌کند. ویدئو به‌صورت زنده از طریق هواپیمای بدون سرنشین که به گشتزنی در داخل و خارج مخزن مشغول است، به تبلت هدایت‌کننده منتقل می‌شود. اتصال بین تبلت و پهپاد از طریق تترینگ انجام خواهد گرفت که با این کار برق اصلی پهپاد نیز تامین می‌شود و بدین‌ترتیب موضوع عمر باتری در طول ماموریت دیگر مطرح نیست. فرامین برای پرواز پهپاد از طریق هدایت‌کنندگان به‌صورت خودکار ارسال می‌شود. هواپیمای بدون سرنشین هنگام پرواز، یک نقشه دیجیتال سه‌بعدی از داخل مخزن تهیه می‌کند. اگر اپراتور یا نرم‌افزار تجزیه و تحلیل تصویر مبتنی بر ابرپهپاد Scout137 هرگونه ترک یا نقص دیگری را تشخیص دهد، خیلی سریع و راحت محل آنها را در نقشه علامت‌گذاری می‌کند که از این طریق تیم‌های تعمیر می‌دانند که چگونه محل مورد نظر را پیدا کنند. در نتیجه، طبق گفته این استارت‌آپ، بازرسی‌هایی که ممکن است روزها طول بکشد، می‌تواند در عرض چند ساعت انجام پذیرد. این بدان معناست که می‌توان بازدیدها و بازرسی‌های بیشتری را برای کنترل وضعیت مخازن مایعات کشتی‌های تانکر انجام داد.

این خبر را به اشتراک بگذارید