چهار شنبه 6 اسفند 1399
کد مطلب : 125306
+
-

آماربازی


14.3
اگر بالا بودن تعداد شوت‌ها را ملاک تهاجمی بودن یک تیم فرض کنیم، گل‌گهر سیرجان هجومی‌ترین تیم لیگ بیستم در نیم‌فصل اول بوده است. تیم امیر قلعه‌نویی در هر دو آیتم «شوت» و «شوت در چارچوب» بالاترین آمار را در میان 16تیم لیگ برتر دارد. گل‌گهری‌ها حتی در بازی‌هایی که شکست خوردند هم شوت‌های زیادی به سمت دروازه رقبا زدند و از این حیث تیم پرقدرتی بودند. گل‌گهر در هر بازی به‌طور میانگین 14.3شوت زده و استقلال (11.8) و پرسپولیس (11.7) با فاصله بعد از این تیم قرار دارند. سایت مرجع متریکا تعداد شوت‌های در چارچوب گل‌گهر را هم 5.1در هر بازی ثبت کرده است؛ بالاتر از پرسپولیس و سپاهان که به‌ترتیب 4.9 و 4.3شوت در چارچوب داشته‌اند.

56.0
مالکانه‌ترین فوتبال لیگ بیستم را پرسپولیسی‌ها ارائه داده‌اند اما بیشترین تعداد پاس را استقلال ردوبدل کرده است. آمارهای متریکا در زمینه مالکیت توپ نشان می‌دهد تیم یحیی گل‌محمدی به‌طور میانگین در هر بازی 56درصد مالکیت توپ داشته که این بیشترین میزان مالکیت توپ در میان همه تیم‌هاست. جالب اینکه رتبه دوم را در این بخش تراکتور دارد که به‌طور میانگین در 54.9درصد زمان بازی‌ها توپ را در اختیار داشته اما بهره چندانی از این مالکیت نبرده است. گل‌گهر (54.5درصد) در رتبه سوم است. استقلال (54.4) و سپاهان (54.0) در رتبه‌های چهارم و پنجم هستند اما رتبه آنها در جدول لیگ نشان می‌دهد از لحاظ امتیازگیری بهتر از تراکتور و گل‌گهر عمل کرده‌اند. شهرخودرو هم با مالکیت 52.4درصدی مالکانه‌ترین فوتبال را در میان تیم‌های پایین جدولی داشته است.

512.7
استقلال با وجود اینکه در مالکیت توپ تیم چهارم لیگ بوده اما در همان زمان 54.4درصدی بیشترین تعداد پاس را ردوبدل کرده است. میانگین 512.7پاس در هر بازی استقلال را در این آیتم بالاتر از سایر تیم‌ها قرار داده و این همان آماری است که محمود فکری هم با تکیه بر آن سعی داشت پاسخ تمامی منتقدانش را بدهد. استقلال رکورد بیشترین تعداد پاس در یک بازی را هم دارد که در مصاف با نساجی با 704پاس برای آبی‌پوشان ثبت شده است. در واقع استقلال تنها تیم لیگ بیستم است که توانسته در جریان یک بازی از مرز 700پاس عبور کند. بعد از این تیم، پرسپولیس با میانگین 506.7پاس در هر بازی و تراکتور با 484.9پاس در رتبه‌های دوم و سوم این آیتم قرار دارند.

این خبر را به اشتراک بگذارید
در همینه زمینه :