چهار شنبه 6 اسفند 1399
کد مطلب : 125294
+
-

گل‌محمدی: نیم‌فصل دوم از این هم بهتر می‌شویم

سرمربی پرسپولیس از روزهای سخت و حاشیه‌هایی که با برخی اعضای هیأت‌مدیره داشت عبور کرده است. او می‌گوید: دیگر دوست ندارم به عقب برگردم

گل‌محمدی: نیم‌فصل دوم از این هم بهتر می‌شویم


محمد زارعی| یحیی گل‌محمدی در نیم‌فصل اول فشار فراوانی را تحمل کرد. بعد از شکست در فینال آسیا، تیم او در لیگ نتایج جالبی نگرفت و در خیلی از مسابقات به‌خصوص داربی تهران انتقادات زیادی متوجه کادر فنی سرخپوشان شد. اما یحیی و دستیارانش از آن روزهای سخت به‌خوبی عبور کردند و با 5برد متوالی در 5بازی آخر، توانستند پایان خوبی را رقم بزنند. یحیی گل‌محمدی حالا دوباره صدرنشین لیگ است. او بعد از کسب قهرمانی نیم‌فصل و بازگشت از سفر پیروزمندانه به سیرجان، در فرودگاه به سؤالات خبرنگار همشهری پاسخ داد.

    پرسپولیس قهرمان نیم‌فصل شد، آیا این همان نتیجه‌ای بود که پیش‌بینی می‌کردید؟
بازیکنان زحمات زیادی کشیدند تا توانستیم یک نتیجه خوب مقابل گل‌گهر بگیریم و این عنوان را به‌دست بیاوریم. جا دارد از هیأت‌مدیره، مدیریت، کادر فنی و بازیکنان تشکر کنیم. روزهای سختی را پشت سر گذاشتیم. با همدلی و اتحاد توانستیم روند خودمان را پیدا کنیم و به موفقیت برسیم.
    ظاهراً قرار است بازیکنان جدیدی جذب کنید. با آمدن ترابی، آل‌کثیر و یکی دو بازیکن جدید، سخت است که تیمی بتواند قهرمانی را از شما بگیرد.
تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی شرایطی را فراهم کنیم که روند خوبمان در نیم‌فصل دوم هم ادامه داشته باشد. اعتقاد دارم در نیم‌فصل دوم با توجه به شرایط تیم‌ها و شناخت حریفان از یکدیگر کارمان به‌مراتب سخت‌تر خواهد شد. هم‌اکنون به چیزی جز اینکه شرایط‌مان را روزبه‌روز بهتر کنیم، فکر نمی‌کنیم. تلاش می‌کنیم انتظاراتی که هواداران دارند برآورده شود. البته سخت است از حالا درباره قهرمانی حرف بزنیم. نیمی از راه مانده و قطعا تیم‌های دیگر هم به‌راحتی با تکرار قهرمانی ما کنار نخواهند آمد.
    و داستان جذب بازیکنان جدید؟
ما هم مثل بقیه تیم‌ها بنا به نقاط ضعف و قوت خود تلاش می‌کنیم تیم‌مان را تقویت کنیم. الان اسم بازیکنی را نمی‌برم اما باشگاه بهتر در جریان است. برخی مواقع نام‌هایی در رسانه‌ها منتشر می‌شود که نمی‌توانم آنها را تأیید یا تکذیب کنم.
    شما مهدی ترابی را جذب کردید، فکر می‌کنید او چقدر می‌تواند به شما کمک کند؟
خیلی زیاد. مهدی بازیکنی است که در گذشته توانایی‌هایش را ثابت کرده است. من با او کار کرده‌ام و به خوبی می‌دانم چه توانایی‌هایی دارد. خوشحالم او را دوباره در لباس پرسپولیس می‌بینم.
    با وجود اینکه توانستید به فینال لیگ قهرمانان صعود کنید، در برهه‌ای از سوی برخی افراد اطراف باشگاه فشارهای زیادی به شما وارد شد. بعد از تغییرات مدیریتی احتمالاً حالا راحت‌تر کارتان را دنبال می‌کنید.
من دیگر دوست ندارم به عقب برگردم و راجع‌به آن مشکلات صحبت کنم. خدا را شکر مشکلات را یک به یک برطرف کردیم؛ آن هم با صبر، شکیبایی و همدلی. به هرحال همه به‌خصوص هواداران کمک کردند. نقش‌شان خیلی تأثیرگذار بود. با حوصله‌ای که داشتند خیلی صبورانه با این مسائل برخورد کردند. هیچ‌گاه هم حمایت‌شان را کم نکردند. فکر می‌کنم‌ اصلی‌ترین مسئله این    بود که هواداران به ما فرصت دادند تا بتوانیم خودمان را پیدا کنیم، راه‌مان را پیدا کنیم. خوشبختانه توانستیم 5بازی آخر را ببریم و به‌عنوان قهرمان نیم‌فصل خودمان را معرفی کنیم.
    در صحبت‌هایتان به نقش مدیریت، هیأت‌مدیره، دستیارانتان در کنار بازیکنان در رسیدن به موفقیت اشاره کردید. این نشان می‌دهد هیچ‌گاه نمی‌خواهید موفقیت‌ها را فقط به نام خودتان ثبت کنید.
وقتی موفقیتی کسب می‌شود همه عوامل باشگاه از هیأت‌مدیره و مدیریت گرفته تا کادر فنی و بازیکنان در آن نقش دارند. هیچ‌وقت یک سرمربی نمی‌تواند موفقیت تیمش را به تنهایی به نام خودش بزند. من ممنون همه اعضای باشگاه هستم.
    نیم‌فصل اول لیگ امسال منتقدان زیادی دارد. آنها می‌گویند لیگ از نظر کیفی افت کرده است. فکر می‌کنید در نیم‌فصل دوم هم بازی‌ها همین کیفیت را خواهد داشت؟
امسال بازی‌ها خیلی به هم نزدیک شده است و به‌نظرم همین فشردگی در کیفیت مسابقات تأثیرگذار بود. من فکر می‌کنم نیم‌فصل دوم اوضاع بهتر خواهد شد.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید