• پنج شنبه 17 آذر 1401
  • الْخَمِيس 14 جمادی الاول 1444
  • 2022 Dec 08
پنج شنبه 23 فروردین 1397
کد مطلب : 11954
+
-

آبرسانی به حیات‌وحش استان تهران

رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش استان تهران از درنظر گرفتن تمهیداتی برای آبرسانی دستی به حیات‌وحش استان تهران در برخی مناطق خبر داد. محمد کرمی به ایسنا، گفت: همیشه قبل از شروع فصل گرما به مراکز محیط‌بانی در استان تهران اعلام می‌کنیم که آبشخورها را تمیز کنند تا بتوانیم از حداقل آبی که در آنها وجود دارد، استفاده کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیشتر مواقع در فصل گرما در مناطق جنوبی استان تهران مانند منطقه حفاظت‌شده کویر با کمبود آب مواجه هستیم، افزود: در این مناطق آبرسانی دستی با استفاده از تانکر به حیات‌وحش انجام می‌شود.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات‌وحش استان تهران درباره وضعیت آبشخورها و آبرسانی به حیات‌وحش استان تهران در مناطق شمالی استان، گفت: بیشتر مناطقی که در شمال تهران قرار دارند مانند منطقه حفاظت‌شده ورجین، البرز مرکزی و پارک ملی لار با مشکل کم‌آبی کمتر مواجه هستند و آبشخورها چنانچه تمیز باشند اغلب می‌توانند نیاز آبی حیات‌وحش را رفع کنند.

کرمی تصریح کرد: در مناطق شمالی استان تهران باید بتوانیم با استفاده از حداقل آب چشمه‌ها و منابع آبی نیاز حیات‌وحش را برطرف کنیم ولی در مناطق جنوبی استان تهران تمهیداتی برای آبرسانی دستی با استفاده از تانکر و پر کردن آبشخورها اندیشیده‌ایم.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید