• شنبه 19 آذر 1401
  • السَّبْت 16 جمادی الاول 1444
  • 2022 Dec 10
پنج شنبه 23 فروردین 1397
کد مطلب : 11945
+
-

پیگیری مطالبات پرداخت نشده معلمان مهم‌ترین اولویت کمیسیون آموزش مجلس

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه پرداخت مطالبات فرهنگیان مهم‌ترین اولویت این کمیسیون است، گفت: بیش از ۶ هزار میلیارد تومان از مطالبات پرداخت نشده فرهنگیان در سال۹۶ به سال۹۷ منتقل شده است.

حمایت میرزاده در گفت‌وگو با تسنیم، درباره پرداخت مطالبات فرهنگیان اظهار کرد: بخشی از مطالبات فرهنگیان همچنان پرداخت نشده و این مسئله موجب ایجاد نارضایتی‌هایی شده و قرار است مجلس مسئولان خزانه و وزارت اقتصاد را برای پیگیری این مسئله دعوت کند تا مشخص شود باقیمانده مطالبات فرهنگیان به چه صورت و در چه زمانی قرار است پرداخت شود.

وی افزود: اولویت کاری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس پیگیری مطالبات فرهنگیان است و باید بابت تأخیرهای طولانی‌مدت از آنها عذرخواهی کرد که مورد کم‌لطفی قرار گرفتند و در اولویت نبودند. باید تلاش کرد که مطالبات فرهنگیان صفر شود اما با وجود پیگیری‌هایی که انجام می‌شود باز هم مطالبات به جای خود باقی است و هنوز معلمان بخشی از مطالبات خود را دریافت نکرده‌اند و وزرای آموزش‌وپرورش و اقتصاد با حضور در کمیسیون آموزش و تحقیقات باید بگویند که برای پرداخت مطالبات چه کارهایی باید انجام داد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: خزانه باید همکاری بیشتری با آموزش و پرورش داشته باشد چرا که درصورت تعامل مناسب خزانه و آموزش و پرورش بسیاری از این مشکلات و تأخیر در پرداخت‌‌ها قابل حل است و بیشترین مشکلات به‌دلیل تعامل کم خزانه با آموزش و پرورش است.
میرزاده در پاسخ به این پرسش که تا پیش از این گفته بودند مطالبات فرهنگیان تا 20فروردین پرداخت می‌شود، عنوان کرد: این مسئله محقق نشد و مسئولان آموزش و پرورش به‌صورت مستمر مبالغ دریافتی از خزانه را به‌حساب استان‌ها واریز می‌کنند اما نمی‌توانند تمام مطالبات را یکجا پرداخت کنند و نظر آموزش و پرورش این است که به همکاری بیشتر خزانه نیاز دارند.

وی با اشاره به اینکه سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی معتقد است 110درصد تخصیص اعتبار به آموزش و پرورش داشته است، افزود: از روزی که بودجه سال96 آموزش و پرورش مصوب شد کسری آن نیز مشخص بود و از ابتدای سال96 می‌دانستیم که این وزارتخانه با کسری بودجه مواجه خواهد شد و مطالبات هرسال به سال آینده منتقل می‌شود. سال96 نیز به پایان رسید اما بیش از 6هزار میلیارد تومان از مطالبات به سال97 منتقل شد، در چنین شرایطی طبیعی است که اگر پرداخت مطالبات تأمین اعتبار نشود، کسری بودجه به‌وجود می‌آید.

این خبر را به اشتراک بگذارید