• دو شنبه 13 آذر 1402
  • الإثْنَيْن 21 جمادی الاول 1445
  • 2023 Dec 04
چهار شنبه 14 آبان 1399
کد مطلب : 114726
+
-

شفر: شاید روزی به ایران برگشتم

سرمربی سابق استقلال در گفت‌و‌گو با همشهری مدعی شده اگر در روزهای پایانی لیگ هجدهم اخراج نمی‌شد، این تیم را قهرمان لیگ می‌کرد

شفر: شاید روزی به ایران برگشتم

محمد زارعی

این روزها وینفرد شفر بار دیگر به سوژه‌ای خاص در فوتبال ایران تبدیل شده است. استقلالی‌ها مدعی هستند طلب شفر را به حسابش ریخته‌اند اما خود این مربی در گفت‌و‌گوی اختصاصی با همشهری ورزشی مدعی شده این اتفاق هنوز به‌صورت کامل رخ نداده است. جالب اینکه شفر هنوز مدعی است اگر در هفته‌های پایانی لیگ هجدهم اخراج نمی‌شد، می‌توانست استقلال را قهرمان لیگ برتر کند.

 داستان دریافت مطالبات‌تان از استقلال به کجا رسید. مثل اینکه هنوز پول کامل به‌حساب شما ننشسته است.
من همیشه آماده تعامل و تفاهم با باشگاه استقلال بوده و هستم. تا آنجایی که می‌دانم، باشگاه استقلال در حال واریز مطالباتم بوده اما در این میان مشکلاتی وجود داشته که هنوز به‌صورت کامل برطرف نشده است.
 پس هنوز به فیفا نامه نزده‌اید؟
این اتفاق پس از اتمام واریز کامل پول انجام خواهد شد. همانطور که گفتم هنوز بعضی از مسائل حل نشده است.
 گفته می‌شود شما شرط کرده‌اید تنها در شرایطی به فیفا نامه خواهید زد که بدهی پسرتان هم پرداخت شود. این موضوع صحت دارد؟
این حرف بسیار مرا شوکه کرده است. بهتر است کسی که چنین ادعایی داشته، برای حرف‌هایش سند و مدرک بیاورد. من به‌طور مستقیم به مدیرعامل باشگاه گفتم پول قرارداد پسر من را ۶‌ماه دیگر پرداخت کنید و هیچ مشکلی از این بابت وجود ندارد.
 تکلیف طلب دستیارهایتان به کجا رسید؟
من از ماه‌ها قبل و زمانی که آقای سعادتمند مدیرعامل باشگاه بود، آمادگی خودم را برای تعامل اعلام کردم. من استقلال و هوادارانش را دوست دارم و با وجود بدرفتاری‌هایی که با من شد، برای این باشگاه بزرگ احترام قائل هستم. من از باشگاه خواسته‌ام مطالبات دستیاران ایرانی‌ام هم پرداخت شود و همینطور در زمان مناسب، مطالبات پسرم. همه اعضای کادر من با نهایت وجود برای استقلال تلاش کردند و لیاقت دارند دستمزدشان را بگیرند.
 پس از گذشت بیش از یک‌سال خیلی‌ها اعتقاد دارند اخراج شفر در آن مقطع از استقلال اشتباه بود. در این خصوص چه نظری دارید؟
من از هواداران استقلال خاطرات خوبی دارم و دوران بسیار خوبی با آنها داشتم. استقلال و هوادارانش تا ابد در قلب من هستند. قبلا هم گفته‌ام، ایمان دارم اگر می‌ماندم، می‌توانستم با استقلال قهرمان لیگ شوم. همانطور که فصل قبل از آن قهرمان حذفی شدیم و در آسیا هم شگفتی ساختیم. به اینکه چه اتفاقاتی در آن زمان افتاد هم الان کاری ندارم و صحبتی نمی‌کنم.
 پیگیر وضعیت استقلال هستید. این تیم پس از شما 3‌سرمربی داشته و حالا قرار است با فکری فصل جدید را شروع کند.
من از سرمربی جدید استقلال شناختی ندارم اما از دور و تا حدی اخبار استقلال را پیگیری می‌کنم. استقلال لیاقت بهترین‌ها را دارد و امیدوارم در این فصل به قهرمانی برسد. استقلال توانایی و شایستگی قهرمانی را دارد.
 ورود مربیان خارجی به فوتبال ایران ممنوع شده است. با وجود این فکر می‌کنید روزی این شانس را داشته باشید به ایران برگردید؟
در فوتبال هرچیزی ممکن است و شاید این اتفاق بیفتد.
 برانکو اعتقاد داشت فوتبال ایران به سمت آماتوری حرکت می‌کند. شما با این موضوع موافق هستید؟
به‌نظرم فوتبال ایران شایستگی و پتانسیل بالایی دارد و می‌تواند به روزهای خوبی برسد اما با برنامه‌ریزی دقیق و فراهم‌کردن امکانات.

این خبر را به اشتراک بگذارید