• پنج شنبه 7 بهمن 1400
  • الْخَمِيس 23 جمادی الثانی 1443
  • 2022 Jan 27
پنج شنبه 10 مهر 1399
کد مطلب : 111910
+
-

پایان بازی با اسم استراماچونی و الکس نوری

پایان بازی با اسم استراماچونی و الکس نوری

احمد سعادتمند چند روز پس از آنکه ادعاهایش درباره مذاکره با استراماچونی توسط این مربی ایتالیایی زیر سوال رفت،از مدیرعاملی باشگاه استقلال برکنار شد. این اتفاقی بود که از یکی دو روز قبل همه انتظار آن را داشتند اما تعقیب و گریزی که سعادتمند با اعضای هیأت‌مدیره به راه انداخت باعث شد این اتفاق کمی به تأخیر بیفتد. مدیرعامل استقلال به محض بازگشت از قطر درخواست کرد جلسه هیأت‌مدیره برای تصمیم‌گیری در مورد سرمربی جدید آبی‌ها برگزار شود اما اعضای هیأت‌مدیره دعوت او را نپذیرفتند. یکی دو روز بعد هیأت‌مدیره طی هماهنگی با وزیر ورزش از سعادتمند خواست از مدیرعاملی باشگاه استعفا بدهد. اما سعادتمند قاطع و محکم پاسخ داد که از سمت خود استعفا نخواهد داد. هیأت‌مدیره تا ساعت14روز گذشته به مدیرعامل استقلال فرصت داده بود که با تقدیم استعفا، باشگاه را ترک کند اما سعادتمند در واکنشی جالب بحث را به سمت توافق با الکس نوری کشاند و اعلام کرد توافق او با این مربی منتظر امضای هیأت‌مدیره استقلال است. این در حالی بود که توافق با نوری چند روز قبل‌تر انجام شده و مشکلی که در راه استخدام این مربی وجود داشت (درخواست دلاری الکس و پیشنهاد ریالی استقلال) هنوز پابرجا بود. اما سعادتمند با اعلام خبر توافق با این مربی سعی داشت هم زمان بخرد و هم در صورت برکناری تقصیر نیامدن الکس نوری را به گردن هیأت‌مدیره بیندازد. در نهایت اعضای هیأت‌مدیره استقلال فقط تا ساعت15:30 منتظر استعفای سعادتمند ماندند و وقتی خبری از استعفا نشد خبر برکناری آقای مدیرعامل را در اختیار رسانه‌ها گذاشتند.

  8دلیل برای برکناری
هیأت‌مدیره استقلال ضمن اعلام برکناری احمد سعادتمند بیانیه‌ای هم منتشر و دلایل این تصمیم را در 8بند اعلام کرد. سفر نابهنگام و بی‌نتیجه آقای سعادتمند به ایتالیا، اهمال آقای سعادتمند در پرداخت طلب آقای وینفرد شفر که باعث بسته‌شدن پنجره نقل‌وانتقالات شد، رفتارهای خلاف شأن باشگاه در نقل‌وانتقالات و حضور سؤال‌برانگیز در یک هتل به‌جای ساختمان باشگاه، قراردادهای اقتصادی بی‌نتیجه و بدون تامین نظر هیأت‌مدیره، خروج ارز از کشور بدون مجوز هیأت‌مدیره و بانک مرکزی که باعث وهن باشگاه استقلال شد، اتفاقات تأسف‌برانگیز در کشور قطر به‌ویژه در فرودگاه دوحه که دون‌ شأن باشگاه استقلال بود، طرح مسائل داخلی و محرمانه باشگاه در سایت رسمی باشگاه به‌جای مدیریت بازیکنان و حل‌وفصل مشکلات، و همچنین بازی با احساسات هواداران به بهانه بازگرداندن استراماچونی دلایلی است که اعضای هیأت‌مدیره برای برکناری سعادتمند ذکر کرده‌اند. حالا استقلالی‌ها باید منتظر انتخاب مدیرعامل جدید و پس از آن انتخاب سرمربی و رفع‌ورجوع برنامه‌های نیمه‌کاره تیم در فصل نقل‌وانتقالات باشند. فعلا از مهدی نوروزی و احمد مددی به‌عنوان گزینه‌های جانشینی سعادتمند نام برده می‌شود و به‌احتمال زیاد نوروزی به‌عنوان سرپرست موقت کارها را به‌دست خواهد گرفت.

مکث
اختلاف 300هزار  یورویی استقلال و الکس

احمد سعادتمند ساعاتی پیش از برکناری‌اش از توافق کامل با الکس نوری خبر داد. اما شنیده‌های ما از باشگاه استقلال حاکی از این است که توافق کامل با این مربی ایرانی-آلمانی هنوز به دست نیامده است. ظاهرا درخواست مالی نوری از استقلالی‌ها یک میلیون یورو بوده اما استقلال مذاکرات را با پیشنهاد 400هزار یورویی آغاز کرده است. تا این لحظه مسئولان استقلال رقم پیشنهادی خود را تا 700هزار یورو هم بالا برده‌اند اما طرف مقابل هنوز از مواضع خود کوتاه نیامده و فاصله‌ای 300هزار یورویی بین طرفین وجود دارد. ضمن اینکه بحث پرداخت ریالی یا دلاری نیز همچنان پابرجاست. نوری دیروز در صفحه اینستاگرامش نوشت: «هموطنان عزیزم، متاسفانه این چند روز شایعات زیادی با اسم من ساخته شد ولی تا به امروز هیچ توافق جدی و صادقانه‌ای با هیچ تیمی نداشته‌ام.»‌

این خبر را به اشتراک بگذارید