• دو شنبه 23 تیر 1399
  • الإثْنَيْن 22 ذی القعده 1441
  • 2020 Jul 13
شنبه 26 اسفند 1396
کد مطلب : 9998
+
-

خیابان در انحصار مرغ و خروس قربانی

منطقه 4

خیابان شریعتی محله گلشن (خاک‌سفید) در چند سال اخیر به بورس فروش مرغ و خروس زنده تبدیل شده است. به‌طوری‌که از تقاطع خیابان سلطانی تا خیابان شهید زهدی در هر دو سمت خیابان چندین قفس‌ توری دیده می‌شود که حضورشان مشکلات متعددی برای شهروندان ایجاد کرده است. قدیمی‌های محله می‌دانند در دهه گذشته ۲ مغازه عرضه مرغ و خروس برای قربانی کردن وجود داشت و حالا بیش از ۱۰ مغازه در این زمینه فعالیت می‌کنند حالا دیگر، بقالی، باتری‌سازی، تعویض روغنی، تراشکاری و فروشگاه لوازم خانگی هم در کنار فعالیت‌شان مرغ و خروس می‌فروشند.

«علی میرکی» یکی از ساکنان این محله دراین‌باره می‌گوید: «مردم نمی‌توانند گوسفند قربانی کنند، برای همین به محله ما و خیابان شریعتی می‌آیند و با۱۰هزار تومان به اصطلاح خون می‌ریزند و بلا را از خود و خانواده‌شان دور می‌کنند، اما این فقط ظاهر ماجراست. ما در اینجا با مشکلات متعددی مواجه هستیم. انتشار بوی نامطبوع و آزار‌دهنده و ریخته شدن خون ناشی از قربانی کردن در جوی و پیاده‌رو،‌‌ تردد عابران پیاده را سخت می‌کند. آنها با قرار دادن قفس‌های توری در کنار خیابان عرض معبر را کم کرده‌اند و موجب ترافیک و حتی درگیری میان افراد می‌شوند. تجمع موش و گربه در جوی و خیابان هم موضوع عادی شده است.

این مشکل با گرم شدن هوا بدتر می‌شود. انتظار داریم این افراد بهداشت را رعایت و مسئولان بیشتر نظارت کنند تا شهروندان بیمار نشوند.» مشکل مطرح شده را با شورایاران محله گلشن در میان گذاشتیم. «کمند علی ملکی» عضو هیئت‌رئیسه شورایاری این محله می‌گوید: «در چند قسمت محله گلشن عرضه مرغ و خروس زنده داریم که با پیگیری‌های شورایاری و شهرداری ناحیه به‌زودی این مشکلات رفع و فعالیت آنها جمع‌آوری می‌شود.»

این خبر را به اشتراک بگذارید