• سه شنبه 13 خرداد 1399
  • الثُّلاثَاء 10 شوال 1441
  • 2020 Jun 02
پنج شنبه 9 آبان 1398
کد مطلب : 86606
+
-

ایرادات پلیس به طرح کنترل آلودگی هوا بررسی می‌شود

ایرادات پلیس به طرح کنترل آلودگی هوا بررسی می‌شود

در پی اجرای 4ماهه طرح کنترل آلودگی هوا که جایگزین طرح زوج و فرد شده، پلیس راهنمایی و رانندگی اشکالات خود درباره این طرح را به شهردار تهران ارائه کرده تا در شورای شهر مطرح شود.

به گزارش تسنیم، پیش از این معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار تهران هرگونه ارزیابی از طرح کنترل آلودگی هوا را به یک‌ماه پس از آغاز سال تحصیلی جدید موکول کرده بود. محمد تقی‌زاده گفته بود: ارزیابی از طرح کاهش آلودگی هوا تا یک‌ماه پس از آغاز سال تحصیلی جدید ادامه دارد و اگر به اهداف موردنظر نرسیم در طرح تجدیدنظر خواهیم کرد. وی افزوده بود: در شورای ترافیک استان راجع به موضوع طرح کنترل آلودگی هوا که یکی از طرح‌های شهرداری تهران است بحث و بررسی صورت گرفت که با توجه به طرح جدید و همزمانی آن با سفرهای تابستانی مردم به تهران، مقطع زمانی سه‌ماهه را برای ارزیابی و برون‌داد طرح جدید قائل شدیم.

سردار محمدرضا مهماندار، رئیس پلیس راهور تهران بزرگ اما درباره انتقادات به طرح کنترل آلودگی هوا اظهار کرد: پلیس، عضو شورای ترافیک است و در جلسه تصویب طرح کنترل آلودگی هوا نیز حضور داشت‌. در همان زمان تصویب طرح کنترل آلودگی هوا نیز دغدغه‌هایی داشتیم که معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران همان موقع این قول را داد که این طرح وارد فاز اجرا شود و ایرادات احتمالی آن را پس از مدتی در شورای ترافیک مطرح کرده و برطرف کنند. اکنون نیز نگفته‌ایم اساس این طرح بد است؛ حرف‌مان این است که طرح کنترل آلودگی هوا ایرادات و اشکالاتی دارد، ایرادات را خدمت شهردار تهران فرستادیم تا به شورای شهر منتقل، مطرح و نگرانی‌های آن برطرف شود. وی با بیان اینکه در واقع به‌دنبال اصلاحاتی در طرح کنترل آلودگی هوا هستیم، گفت: به‌طور مثال ساعت طرح در نیمه دوم سال باید کاهش پیدا کند؛ همچنین اکنون ساکنان محدوده طرح کنترل آلودگی هوا می‌توانند ساعت 8:30صبح از منازل خارج شده و ساعت 17به بعد وارد محدوده طرح شوند؛ به‌نظر می‌رسد هیچ ضرورتی ندارد که ساعت برای آنها تعیین شود زیرا ساعات تعیین شده، زمان پیک است. این مقام پلیس راهور افزود: به‌طور مثال اگر ساکنان محدوده طرح کنترل آلودگی هوا بخواهند ساعت 11از منازل خود خارج شوند، بهتر است تا پیش از ساعت 8:30 صبح از منزل خارج شوند و باید به ساکنان اجازه دهیم یک‌بار خروج پیدا کرده و یک‌بار وارد شوند. مهماندار متذکر شد: قرار است این ایرادات در آینده نزدیک در جلسه شورای شهر تهران بررسی شود.

این خبر را به اشتراک بگذارید