• دو شنبه 18 فروردین 1399
  • الإثْنَيْن 12 شعبان 1441
  • 2020 Apr 06
شنبه 12 اسفند 1396
کد مطلب : 8316
+
-

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه:

به‌زودی در قدس نماز جماعت خواهید خواند

رهبری
به‌زودی در قدس نماز جماعت خواهید خواند

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با اشاره به حمایت جمهوری اسلامی از سوریه در خط مقدم مبارزه با دشمنان اسلام، پیروزی را از آنِ ملت‌های مؤمن و مجاهد خواندند و با تأکید بر لزوم پافشاری بر مشترکات اسلامی، گفتند: امیدواریم همگی آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تجلیل از آقای بشار اسد، رئیس‌جمهور سوریه، افزودند: سوریه امروز در خط مقدم قرار دارد؛ بنابراین وظیفه ما حمایت از ایستادگی سوریه است؛ البته آقای بشار اسد در چهره یک مبارز بزرگ ظاهر شد و بدون تردید و باثبات ایستاد که این برای یک ملت بسیار مهم است.

ایشان ذلت برخی ملت‌ها را ناشی از ذلت رهبرانشان دانستند و با تأکید بر اینکه دشمن در مقابل ملت عزتمندی که رهبران آن با افتخار به اسلام و هویتشان احساس عزت می‌کنند، هیچ کاری نمی‌تواند بکند، خاطرنشان کردند: انقلاب اسلامی ایران در حالی وارد 40سالگی شد که از روز اول همه قدرت‌های درجه یک دنیا همچون آمریکا، شوروی، ناتو و ارتجاع منطقه متحد شدند تا جمهوری اسلامی را از بین ببرند، اما این انقلاب ماند و رشد کرد.

رهبر انقلاب اسلامی در تبیین این واقعیت امیدبخش و قدرت‌دهنده افزودند: ماندگاری انقلاب ملت ایران نشان داد آنچه آمریکا، اروپا و قدرت‌های اتمی دنیا می‌خواهند لزوما شدنی نیست و اگر همه ما و عناصر جبهه مقاومت در منطقه قاطع باشیم، دشمنان هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند. ایشان لازمه پیروزی را ایمان و مجاهدت دانستند و گفتند: پیروزی متعلق به مؤمنِ مجاهد است و وظیفه ما حمایت و دفاع از اسلام و حرکت اسلامی است؛ بنابراین باید اختلافات را کنار بگذاریم و به افرادی که برخلاف وحدت حرکت و اقدام می‌کنند اگر وابسته به سیاست‌های جهانی و استکباری نیستند، بی‌اعتنایی کنیم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، وظیفه امت اسلامی در قبال اختلاف‌افکنی‌های ناشی از سیاست‌های استکباری همچون اقدامات سعودی‌ها را مقابله‌ قاطع خواندند و گفتند: ما آن شیعه‌ای را که لندن و آن سنّی‌ای را که آمریکا و اسرائیل از او حمایت کند، قبول نداریم؛ زیرا اسلام با کفر، ظلم و استکبار مخالف است. ایشان با تأکید بر مشترکات اسلامی افزودند: امیدواریم همه ما آن روزی را ببینیم که شما در قدس نماز جماعت می‌خوانید و آن روز نیز دیر نخواهد بود و به‌زودی خواهد آمد؛ چه امثال ما باشند یا نباشند. رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: چند سال پیش رژیم صهیونیستی می‌گفت که ایران را تا ۲۵سال آینده چنین و چنان می‌کنیم که همان موقع گفتم شما ۲۵سال دیگر را درک نخواهید کرد.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، عبدالستار السید، وزیر اوقاف سوریه با ابلاغ سلام بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت بزرگ ایران گفت: مراتب تقدیر و سپاس ملت سوریه را برای مواضع مقتدرانه جمهوری اسلامی ایران در دفاع از حق و مقابله با تروریسم صهیونیستی - تکفیری اعلام می‌کنیم.

وزیر اوقاف سوریه افزود: جمهوری اسلامی ایران خط مقاومت در برابر زورگویان را از تهران تا دمشق و لبنان امتداد داده است و این وظیفه مهمی را برای ما به‌وجود آورده تا به‌عنوان ید واحد برای آزادسازی قدس برنامه‌ریزی کنیم. وی گفت: ما به وعده الهی برای نصرت مجاهدان و صابران و به رهبری جنابعالی ایمان و اعتقاد داریم.

 

   شهادت، مرگ تاجرانه است

بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار دست‌اندرکاران کنگره روحانی شهید صدوق گلپایگانی و ۳۷۲ شهید شهرستان گلپایگان که در تاریخ ۱۶ بهمن ۹۶ برگزار شده بود، پنجشنبه شب در محل این همایش منتشر شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار، گلپایگان را منطقه‌ای عالم‌خیز خواندند و با اشاره به شهدای برجسته این شهر گفتند: ازجمله شهدای برجسته گلپایگان، روحانی شهید مرحوم صدوق است که خصوصیات برجسته‌ای همچون خدمت به مردم و مقابله با رژیم طاغوت درباره ایشان در این جلسه نقل شد.

ایشان آمادگی برای بذل جان در راه خدا را فضیلتی بزرگ دانستند و افزودند: جان انسان در نهایت از بین خواهد رفت اما کار شهدا، کاری بسیار باارزش و زیرکانه است که با شهادت یعنی یک مرگ تاجرانه و حسابگرانه، در یک معامله پرسود جان از بین‌رفتنی خود را با خداوند معامله می‌کنند و در ازای آن، پاداش بهشت را می‌گیرند.

این خبر را به اشتراک بگذارید