• چهار شنبه 20 فروردین 1399
  • الأرْبِعَاء 14 شعبان 1441
  • 2020 Apr 08
چهار شنبه 10 مهر 1398
کد مطلب : 82424
+
-

چطور وارد بورس شویم

گام نخست برای سرمایه‌گذاری در بورس دریافت کد معاملاتی نیست بلکه آموزش است. اگر شما قصد سرمایه‌گذاری در بورس را دارید نخستین مرحله یادگیری فرایند کارکرد بورس و نحوه تحلیل در بازار سرمایه است و این رویه تا پایان عمر سرمایه‌گذاری شما ادامه دارد.

  گام دوم سرمایه‌گذاری در بورس آشنایی با قوانین، مقررات و نحوه انجام معاملات در بازارهای مختلف بورس و فرابورس است همچنین شما باید بدانید هر شرکتی واجد چه مشخصاتی است و از چه اصول سودآوری به لحاظ بنیادی پیروی می‌کند تا بتوانید از این طریق سهام مناسب برای سرمایه‌گذاری را شناسایی کنید.
  گام سوم سرمایه‌گذاری در بورس باز هم آموزش و یادگیری است. در واقع این بخش مهم‌ترین بخش سرمایه‌گذاری در بورس است. این آموزش باید شامل یادگیری مبانی اولیه اقتصاد، آشنایی با صورت‌های مالی شرکت‌ها، آشنایی با روش‌های تحلیلی (بنیادی یا تکنیکی) و در نهایت راهبردهای مدیریت سرمایه و نحوه معامله باشد.
  شاید فکر کنید حالا دیگر در گام چهارم نوبت دریافت کد معاملاتی در بورس است، اما قطعا اشتباه می‌کنید، هر چند سرمایه‌گذاری در بورس کار پیچیده و دشواری نیست اما قبل از همه‌‌چیز شما باید از خود بپرسید چه میزان ریسک‌پذیرید؟ قوانینی در بازار سهام وجود دارد به نام ریسک و بازده که باید قبل از هرچیز آنها را یاد بگیرید.
  حالا دیگر شما آماده‌اید تا در گام پنجم آرام‌آرام کد سهامداری خود را دریافت کنید. برای این کار لازم است شما یک کد معاملاتی دریافت کنید. هرسرمایه‌گذاری که قصد دارد برای نخستین بار در بورس سهام بخرد یا بفروشد به یک کد سهامداری نیاز دارد که مانند کد ملی معرف هویت آن سهامدار در بورس است. این کد سهامداری باید با مراجعه به یک شرکت کارگزاری که نهاد واسط سهامداران و بورس است دریافت شود، کارگزار بورس بعد از دریافت مدارک هویتی شما یک کد معاملاتی برای شما صادر می‌کند و حالا شما آماده معامله در بورس هستید.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید