• چهار شنبه 12 آذر 1399
  • الأرْبِعَاء 16 ربیع الثانی 1442
  • 2020 Dec 02
شنبه 23 شهریور 1398
کد مطلب : 78204
+
-

پوستر شعار اربعین در قم رونمایی شد

پوستر شعار و نشان‌واره‌ اربعین حسینی امسال در مراسمی در سالن همایش‌های حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در امور حج و زیارت در قم رونمایی شد.

به گزارش ایرنا، یکی از اساتید هنر تجسمی کشور در این آیین با اشاره به اقدام‌های صورت گرفته برای ادای دین اصحاب هنر به حضرت اباعبدالله(ع) گفت: نخستین نشان‌واره‌ اربعین در مسیر اربعین حسینی طراحی و روی پارچه نگارش شد.

«مسعود نجابتی» افزود: در عمود ۲۹۲ مسیر پیاده‌روی اربعین امسال با همکاری کانون هنری شیعی، فعالیت گسترده هنری اجرا می‌شود که در این موکب با حضور هنرمندان هنرهای مختلف تجسمی نیاز موکب‌های اربعین در زمینه کتیبه و پرچم‌نویسی برطرف می‌شود.

وی ادامه داد: پارچه نوشته‌های شعار اربعین به‌ صورت گسترده نوشته ‌شده و در مسیر پیاده‌روی عظیم اربعین میان زائران توزیع و توسط زائران در این مسیر حمل می‌شود.

نجابتی اظهارکرد: هنرمندان خود را خادم امام حسین(ع) می‌دانند و برنامه‌های گسترده‌ای برای انجام کارهای هنری در مسیر راهپیمایی اربعین صورت گرفته است تا با استفاده از ظرفیت هنرمندان رشته‌های مختلف هنرهای تجسمی، با برپایی موکب و غرفه‌های مختلف وظیفه خود را برای عرض ارادت به اباعبدالله(ع) انجام دهند.

بر اساس این گزارش، شعار «الحسین یجمعنا» و «رنگ قرمز» برای مراسم اربعین امسال و با توافق طرفین ایرانی و عراقی انتخاب ‌شده است.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید