• چهار شنبه 2 بهمن 1398
  • الأرْبِعَاء 26 جمادی الاول 1441
  • 2020 Jan 22
چهار شنبه 30 مرداد 1398
کد مطلب : 73608
+
-

ساخت باغ در  اراضی شیب‌دار طالقان و کرج

رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز گفت: سال 98 حدود 100‌هکتار از اراضی شیب‌دار استان در شهرستان‌های طالقان و کرج (بخش آسارا) تحت عملیات توسعه باغ‌ها در اراضی شیب‌دار قرار می‌گیرد.
«سیدمجید موسوی» در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: این امر هم منجر به افزایش تولیدات باغی استان می‌شود و هم گامی موثر در حفاظت خاک اراضی شیب‌دار است.
وی افزود: به منظور رفع تداخلات اراضی و حل و فصل و تعیین تکلیف اراضی مورد مناقشه مالکین و منابع طبیعی، ستاد رفع تداخلات در استان تشکیل و با بررسی همه‌جانبه و اقدامات فنی و حقوقی از سال 95 تاکنون 56 هزار هکتار از اراضی تعیین تکلیف شده و در سال 98 نیز 24 هزار هکتار از اراضی استان تعیین تکلیف خواهد شد.
وی ادامه داد: همچنین در سال 98 عملیات کاداستر اراضی کشاورزی به منظور حدنگاری و آمایش اراضی کشاورزی با جدیت دنبال می‌شود، چون اجرای این عملیات علاوه بر آن‌که اطلاعات ذی‌قیمتی در اختیار برنامه‌ریزان بخش کشاورزی قرار می‌دهد، با همراهی ثبت اسناد استان گامی در جهت سنددار کردن اراضی کشاورزی محسوب می‌شود.
موسوی اعلام کرد: سطح اجرای کاداستر در سال جاری 15 هزار هکتار مربوط به شهرستان طالقان است که با اجرای آن 63 هزار هکتار از اراضی استان حدنگاری شده است.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید