• سه شنبه 13 خرداد 1399
  • الثُّلاثَاء 10 شوال 1441
  • 2020 Jun 02
سه شنبه 22 مرداد 1398
کد مطلب : 71937
+
-

بحران آب، ۱۶ روستای بخش مرکزی بروجرد را خالی کرد

بخشدار مرکزی بروجرد: از بین ۱۷۸ روستای این بخش ۱۶ روستا خالی از سکنه هستند

از بین ۱۷۸ روستای بخش مرکزی بروجرد، ۱۶ روستا خالی از سکنه هستند که بحران آب عمده‌ترین دلیل خالی شدن آنهاست.به گزارش ایرنا، بخشدار مرکزی بروجرد با اعلام این خبر گفت: در فواصلی از سال ممکن است کسانی در این روستاهای خالی از سکنه سکونت داشته باشند.«فاطمه گودرزی» بیان کرد: اگر طی سال‌های اخیر مهاجرت معکوس - یعنی از شهر به روستا - صورت گرفته، نه به علت وجود شغل و رفاه در روستاها، بلکه بیشتر به دلیل آرامش روستاها بوده است.

وی با اشاره به ضرورت موضوع آموزش در زمینه‌های مختلف در روستاها افزود: با تقویت آموزش و ارائه آگاهی لازم به روستاییان در زمینه‌های مختلف، می‌توان بسیاری از مشکلات را از جمله آسیب‌های اجتماعی کاهش داد.گودرزی گفت: تقریبا طی ۱۰ سال اخیر مشکلات مربوط به کمبود آب از عمده‌ترین دلایل مهاجرت روستاییان بوده است. با این‌که سال گذشته بارش‌های خوبی اتفاق افتاد، خیلی نمی‌توان خوشبین بود که این بارش‌ها بتواند مشکلات مربوط به کمبود آب را در روستاهای بخش مرکزی بروجرد رفع کند.

بخشدار مرکزی بروجرد با اشاره به این‌که نزاع‌های محلی یکی از مهم‌ترین مشکلات در روستاهاست، اظهار کرد: با آموزش می‌توان برخی از سنت‌های مثبت ریشه‌دار در فرهنگ روستاها را - از جمله سنت صلح و سازش بر اساس ریش‌سفیدی و کدخدامنشی - تقویت کرد. تقویت چنین سنت‌هایی در کاهش بسیاری از مشکلات در حوزه اجتماعی تاثیرگذار است.

این خبر را به اشتراک بگذارید