• سه شنبه 6 اسفند 1398
  • الثُّلاثَاء 1 رجب 1441
  • 2020 Feb 25
چهار شنبه 2 مرداد 1398
کد مطلب : 68096
+
-

تکذیب برخورد با دستفروشان در آباده

خبر
تکذیب برخورد با دستفروشان در آباده

شهرداری آباده به دنبال انتشار خبری در خصوص برخورد با یک دست‌فروش، طی جوابیه‌ای اعلام کرد که در این شهر هیچ برخورد بدنی و کلامی با دست‌فروشان نشده و نمی‌شود. 

به گزارش ایسنا، به دنبال انتشار خبری در خصوص واکنش استاندار فارس به برخورد یکی از شهرداری‌ها با دست‌فروشان و انتصاب آن به شهر آباده، شهرداری این شهر با ارسال جوابیه‌ای اعلام کرد که چنین رویدادی در این شهر حادث نشده است و چنین موضوعی صحت ندارد. در بخشی از جوابیه شهرداری آباده آمده است: شهر آباده با فرهنگی غنی و پیشینه‌ای تاثیرگذار همواره شهری پیشرو بوده و شهرداری در این شهر از سال 1304 تاسیس شده و قدمتی قریب به یک قرن دارد؛ شهری که مردمی مانوس با فرهنگ دارد و چنین برخوردهایی را دور از شان خود می‌داند. لذا ضمن رد صحت خبر منتسب به این شهر مبنی بر برخورد با دست‌فروشان، که متاسفانه وجهه شهر آباده و شهروندان را خدشه‌دار کرده است، خواستار انتشار جوابیه و تاکید بر رد صحت چنین خبری است. 

شهردار آباده نیز گفت: شهرداری آباده جزو معدود شهرداری‌هایی است که واحدی تحت عنوان سد معبر ندارد و برای انجام وظایف قانونی محوله، واحدی با عنوان «انضباط شهری» ایجاد کرده است. «غلام‌عباس زارع» با یادآوری این‌که شهر آباده به داشتن مردمانی فرهنگ‌دوست شهره بوده است گفت: در شهرداری همواره بر لزوم حفظ حرمت مردم و توجه و دقت در تکریم شهروندان تاکید شده است. وی تصریح کرد که از ابتدای سال 98 تاکنون حتی یک مورد برخورد لسانی هم بین ماموران شهرداری و شهروندان این شهر حادث نشده است، چه رسد به این‌که خدای ناکرده برخورد قهری و بدنی پیش بیاید. 

شهردار آباده خاطرنشان کرد که این شهرداری برای ساماندهی دست‌فروشان، آنان را به شکل رایگان و بدون دریافت هیچ وجهی، در بازارهای محلی و هفتگی این شهر مستقر کرده و تا حدود زیادی معضل دست‌فروشی را در این شهر رفع کرده است. زارع ابراز امیدواری کرد که با انعکاس داشته‌های فرهنگی شهروندان آباده و اقدامات تاثیرگذار شهرداری در ابعاد مختلف، برای رفع خدشه واردشده به فرهنگ شهروندی در آباده اقدام شود. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید