• چهار شنبه 25 تیر 1399
  • الأرْبِعَاء 24 ذی القعده 1441
  • 2020 Jul 15
شنبه 29 تیر 1398
کد مطلب : 67111
+
-

بازار داغ گریم‌های میلیونی

جامعه
بازار داغ گریم‌های میلیونی

تابستان فصل رونق مراسم عروسی است و یکی از مهم‌ترین‌ هزینه‌های یک مراسم عروسی هزینه آرایشگاه عروس است که گاهی با خدمات تخصصی جانبی سر از 2 تا 3 میلیون تومان درمی‌آورد. به گزارش ایسنا، این روزها که اوج برگزاری عروسی و مراسم‌ ازدواج است سر آرایشگاه‌ها نیز بسیار شلوغ است و گاهی برخی از آرایشگاه‌های مطرح هفت، هشت عروس را طی یک روز آماده می‌کنند. 

مهم‌ترین نکته درباره آرایشگاه‌های عروس در این ایام هزینه بسیار زیاد و به نوعی لاکچری این آرایشگاه‌هاست که گاه با انواع خدمات جانبی به 3 میلیون تومان هم می‌رسد. سالن‌های آرایشی که برخی از آنها چیزی از هتل کم ندارند و بخش زیادی از هزینه‌ای که از مردم می‌گیرند، بابت همین فضا و دکوراسیون است.

نرخ خدمات عروس از حدود 5/1 میلیون تومان بسته به نوع خدمات و نوع آرایشگاه آغاز می‌شود و برای برخی آرایشگاه‌های برند که خدماتی مانند طراحی و کاشت ناخن، خدمات رنگ و زیبایی مو، پاک‌سازی پوست و... را نیز انجام می‌دهند به بیش از 3 میلیون تومان می‌رسد. اما آیا این میزان هزینه برای چند ساعت زیبایی منطقی است و آرایشگاه‌ها حق اخذ چنین ارقامی را دارند؟ 

رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های زنانه کرمانشاه با بیان این‌که نرخ آرایش معمولا به صورت توافقی بین عروس و آرایشگاه تعیین می‌شود، گفت: آرایشگاه‌هایی که قیمت بالاتری برای آرایش و گریم عروس می‌گیرند خدمات تخصصی‌تری ارائه می‌کنند و از مواد بهتری هم استفاده دارند. 

«فاطمه کندوله» با بیان این‌که بر اساس آخرین تعرفه سال 95، هزینه آرایش صورت عروس و آرایش موهای آن 700 هزار تومان است، افزود: باید در نظر گرفت که بر اساس نرخ تورم امروز این هزینه بسیار بیشتر شده است.
وی از افزایش قابل توجه قیمت مواد مصرفی مورد نیاز آرایشگاه‌ها یاد کرد و ادامه داد: اجاره ملک و سایر هزینه‌های آرایشگاه‌ها نیز به میزان قابل توجهی بیشتر شده است.  رئیس اتحادیه آرایشگاه‌های زنانه کرمانشاه با بیان این‌که تعرفه آرایش عروس با توجه به درجه آرایشگاه‌ها نیز متفاوت است، خاطرنشان کرد: قطعا این تعرفه برای آرایشگرانی که چند بار در سال دوره‌های تخصصی می‌گذرانند و خدمات خود را به‌روز می‌کنند با سایر آرایشگاه‌ها متفاوت است. 

کندوله اضافه کرد: به علاوه نوع مواد مصرفی، شرایط آرایشگاه، اتاق عروس و... نیز بر تعرفه خدمات عروس اثرگذار است.  وی با بیان این‌که در برخی موارد در کنار خدمات معمولی خدمات جانبی مانند پاک‌سازی پوست و خدمات ناخن نیز به عروس‌ها ارائه می‌شود، تاکید کرد: این امر نیز بر رقمی که بابت آرایش عروس دریافت می‌شود، اثرگذار است. 

رئیس اتحادیه آرایشگران کرمانشاه گفت: مجموع این عوامل باعث می‌شود طیف متغیری از هزینه آرایش عروس را داشته باشیم که البته عمدتا به صورت توافقی بین عروس و آرایشگر تعیین می‌شود.  کندوله اضافه کرد: البته مجموع این عوامل باعث نمی‌شود آرایشگران قیمت‌های بسیار زیاد و غیرمنطقی را از عروس‌ها بابت ارائه خدمات، دریافت کنند.

این خبر را به اشتراک بگذارید