• سه شنبه 1 مهر 1399
  • الثُّلاثَاء 4 صفر 1442
  • 2020 Sep 22
شنبه 15 تیر 1398
کد مطلب : 63728
+
-

ساخت ترمینال پروازهای خارجی  در فرودگاه یزد

عمران
ساخت ترمینال پروازهای خارجی  در فرودگاه یزد

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری یزد گفت: احداث ترمینال خارجی فرودگاه و احیای ایستگاه قدیمی راه‌آهن یزد امسال انجام خواهد شد.

«محسن صادقیان» در گفت‌وگو با مهر از اجرای ۱۰۰ پروژه بزرگ زیرساختی دولتی و خصوصی در استان برای سال‌های ۹8-۹9 خبرداد و اظهار کرد: امسال و سال آینده ۲۰۰ کیلومتر راه اصلی و بزرگراه در استان یزد تکمیل خواهد شد.
وی عنوان کرد: علاوه بر این، احداث ترمینال خارجی فرودگاه یزد و احیای ایستگاه قدیمی راه‌آهن یزد نیز جزو برنامه‌های مهمی است که امسال در یزد انجام خواهد شد.

صادقیان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که اصلی‌ترین مسئله استان یزد همچنان مسئله آب است، افزود: گرچه بارش‌های امسال با خساراتی همراه بود اما خوشبختانه مشکل کمی و کیفی آب در استان یزد تا حدودی حل شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد عنوان کرد: با توجه به احتمال بارش باران در سال جاری، مرمت و احداث سیل‌بندهای جدید برای استفاده از آب‌های سطحی و ذخیره سفره‌های آب زیرزمینی در دستور کار قرار گرفته است، علاوه بر این احیای رودخانه قدیمی شهر را نیز از ماه‌های گذشته آغاز کردیم و امیدواریم قبل از زمستان به سرانجام برسد.

وی با اشاره به اقدامات مربوط به حوزه گردشگری در استان یزد گفت: نوروز امسال شاهد دو برابر شدن تعداد مسافران و گردشگران در استان یزد بودیم و امسال نیز زیرساخت‌های مناسبی برای حوزه سلامت و گردشگری در استان به‌ویژه پارک بزرگ سلامت و گردشگری، فراهم خواهد شد تا رونق بیشتری در حوزه گردشگری ایجاد شود.
صادقیان با اشاره به اقدامات عمرانی در استان یزد عنوان کرد: ساماندهی نخاله‌های ساختمانی و پسماندهای صنعتی استان و واگذاری آن را در دستور کار داریم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار یزد یادآور شد: به منظور جلوگیری از تخلفات ساختمانی طی سه‌ماهه ابتدایی سال جاری، برای اولین بار پلیس ساختمان را در شهر یزد راه‌اندازی کردیم.
 

این خبر را به اشتراک بگذارید