• سه شنبه 6 اسفند 1398
  • الثُّلاثَاء 1 رجب 1441
  • 2020 Feb 25
یکشنبه 26 خرداد 1398
کد مطلب : 59651
+
-

۱۰ هزار کانتینر سبزی از استان صادر می‌شود

رئیس جهاد کشاورزی استان البرز با اشاره به این‌که استان ظرفیت‌های خوبی در حوزه صادرات دارد، گفت: امسال ۱۰ هزار کانتینر سبزی به خارج صادر می‌شود. به گزارش مهر، «سیدمجید موسوی» در نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، با اشاره به این‌که دولت به‌رغم تمام سختی‌های مالی کمک‌های ارزنده‌ای به کشاورزان خسارت‌دیده از سیل داشته است، اظهار کرد: اقدامات خوبی برای تأمین اعتبارات کشاورزان خسارت‌دیده در سیل انجام‌ شده است.

وی با بیان این مطلب که البرز رتبه یک کشوری در زمینه استمهال خسارت‌های ناشی از آفات و بیماری‌ها را کسب کرده است، ادامه داد: ۸۰ درصد تحقیقات کشاورزی کشور در البرز انجام می‌شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی البرز با اشاره به این‌که بالاترین میزان تولید گندم، گوجه‌فرنگی و سبزی را در این استان شاهدیم، عنوان کرد: دولت حمایت‌های خوبی در بخش اعتبارات سامانه‌های نوین آبیاری تحت‌فشار داشته است.

موسوی کاهش میزان مصرف سوخت در بخش کشاورزی را از اقدامات مهم دولت عنوان کرد و گفت: با جایگزینی سوخت گاز به‌جای سوخت فسیلی، دولت در بخش کشاورزی توانسته اقدامات خوبی انجام دهد.
وی با تأکید بر این‌که البرز محل ذخیره نهاده‌های دامی کشور ازجمله ذرت و سویاست، افزود: البرز در مواقع بحرانی تأمین‌کننده نیاز کشور است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان البرز با بیان این مطلب که درخواست تخصیص پساب آب تهران برای آبیاری کشاورزی را داده‌ایم، گفت: شرکت پشتیبانی امور دام البرز نیاز به ۵۰۰ متر ریل‌گذاری دارد تا انبارهای استراتژیک به راه‌آهن وصل شود. موسوی با بیان این مطلب که ظرفیت‌های خوبی در حوزه صادرات داریم، گفت: امسال ۱۰ هزار کانتینر سبزی به خارج صادر می‌شود. وی در پایان با اشاره به این‌که منطقه ویژه پیام فرصت خوبی در بخش کشاورزی البرز است، عنوان کرد: مسئله مابه‌التفاوت تأمین سوخت هواپیما در این زمینه دنبال شود.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید