• سه شنبه 27 اسفند 1398
  • الثُّلاثَاء 22 رجب 1441
  • 2020 Mar 17
سه شنبه 21 خرداد 1398
کد مطلب : 58596
+
-

برپایی نمایشگاه روز ملی گل در باغ گل‌ها

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان گفت: نمایشگاه روز ملی گل از ۲۵ خردادماه به مدت یک هفته با همکاری اتحادیه گل و گیاه و شرکت‌های تعاونی گل در باغ گل‌های اصفهان برپا می‌شود.
به گزارش اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، «فروغ مرتضایی‌نژاد» با اشاره به روز ملی گل و برنامه‌هایی که در شهر اصفهان به مناسبت این روز برگزار می‌شود، اظهار کرد: شهرداری اصفهان از ۲۵ خردادماه به مناسبت این روز با همکاری اتحادیه گل و گیاه و نیز شرکت‌های تعاونی تولیدکننده گل در اصفهان، به برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در محل باغ گل‌ها اقدام خواهد کرد. 

وی با اعلام این‌که امسال شعار «بیا تا مدتی با گل نشینیم» برای این مناسبت انتخاب شده است، افزود: علاوه بر ارائه آموزش به شهروندان که هر روز عصر ساعت ۱۸ همزمان با برگزاری نمایشگاه گل و گیاه در روز ملی گل در باغ گل‌های اصفهان انجام می‌شود، برنامه‌های شاد فرهنگی با حضور هنرمندان اصفهانی و نورافشانی نیز در این روز برای شهروندان برگزار خواهد شد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان با بیان این‌که این نمایشگاه از ساعت ۱۵ تا ۲۲ برگزار خواهد شد، ادامه داد: نمایشگاه گل و گیاه اصفهان از ۲۵ خردادماه به مدت یک هفته در گلخانه ۷۰۰ متری کروی‌شکل باغ گل‌ها برگزار می‌شود. در این نمایشگاه ۱۶ شرکت تعاونی و تولیدکننده گل و گیاه حضور دارند؛ افتتاحیه این نمایشگاه ۲۴ خردادماه با هماهنگی خانه کودک اصفهان برگزار می‌شود و با ساخت گل‌های کاغذی همراه خواهد بود. 

مرتضایی‌نژاد با اشاره به سیاست سازمان پارک‌ها که تداوم صرفه‌جویی و آموزش کاشت گیاهان و گل‌های مقاوم به کم‌آبی است، گفت: هرچند با وجود بارش‌های اخیر سفره‌های آب زیرزمینی و چاه‌ها وضعیت بهتری نسبت به سال گذشته دارد اما تنها شاهد افزایش ۱۷ درصدی آب در چاه‌های سطح شهر اصفهان بودیم.

وی با تاکید بر این‌که حتی اگر همه منابع زیرزمینی هم سیراب شود، بنای ما بر صرفه‌جویی است، اظهار کرد: در این راستا برنامه سازمان پارک‌ها برای روز گل در اصفهان ترویج و آموزش اصلاح الگوی کشت به همه شهروندان اصفهانی با محوریت جایگزینی چمن‌های مقاوم به کم‌آبی و کاشت گل‌های دائمی به جای فصلی و همچنین کاشت درختچه‌های مقاوم است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری اصفهان درخصوص آموزش به گروه‌های دیگر جامعه همچون ادارات و سازمان‌ها نیز اظهار کرد: برای این منظور بروشورهای آموزشی همچون سال گذشته در اختیار این گروه‌ها قرار می‌گیرد که شامل دستورالعمل‌های لازم برای کاشت گیاهان مقاوم به خشکی و کم آبی است.

این خبر را به اشتراک بگذارید