• چهار شنبه 25 تیر 1399
  • الأرْبِعَاء 24 ذی القعده 1441
  • 2020 Jul 15
سه شنبه 21 خرداد 1398
کد مطلب : 58489
+
-

قطع گسترده برق در قم صحت ندارد

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های شرکت توزیع برق استان قم با اشاره به برخی اخبار منتشر شده برخی از خبرگزاری‌ها درباره قطعی گسترده برق در قم گفت: این اخبار صحت ندارد. 

«سید محمد ارجمندزاده» در گفت‌و‌گو با ایرنا با تأکید بر پایداری شبکه برق استان افزود: به دلیل افزایش دمای هوا در روزهای اخیر شاهد افزایش ۱۲ درصدی مصرف برق در قم نسبت به یک ماه گذشته هستیم، اما این افزایش بار موجب هیچ‌گونه قطعی برق نشده است. وی ادامه داد: به دلیل تعمیر شبکه فقط یک روز یکی از فیدرهای شبکه برق استان مدتی کوتاه خاموش بود.

مدیر امور دیسپاچینگ و فوریت‌های شرکت توزیع برق استان قم افزود: سامانه ۱۲۱ خاموشی‌های با برنامه و بدون برنامه در سطح برق فشار ضعیف را ثبت می‌کند و برای پاسخگویی سریع به مشتریان به صورت خودکار به همشهریانی که با این سامانه تماس می‌گیرند اعلام می‌کند.

ارجمندزاده با بیان این‌که مناطق قطعی برق اعلام شده توسط این سامانه به معنای قطعی برق گسترده نیست اظهار کرد: کل خاموشی برق مناطق اعلام شده در این سامانه به دلیل این‌که در سطح فشار ضعیف است به ۲۰ آمپر نیز نمی‌رسد.

وی افزود: برخی مناطق اعلام شده در سامانه ۱۲۱ که به دلیل تعمیرات دچار قطعی برق شده، تنها مربوط به یک ساختمان می‌شود و برخی نیز مربوط به از مدار خارج شدن یک ترانس است که فقط چند خانه را درگیر قطعی برق می‌کند.

این خبر را به اشتراک بگذارید