• چهار شنبه 20 فروردین 1399
  • الأرْبِعَاء 14 شعبان 1441
  • 2020 Apr 08
سه شنبه 3 اردیبهشت 1398
کد مطلب : 53348
+
-

انقلاب‌های فرانسه

ویترین
انقلاب‌های فرانسه


تاریخ‌ ترسناک‌ فرانسه‌ شما را با حقایق‌ منقلب‌‌کننده فرانسوی‌های‌ شورشی‌ و انقلابی‌ آشنا می‌کند. با خواندن‌ این‌ تاریخ‌، نکته‌هایی‌ از دوران‌ دردناک‌ قرون‌ وسطی‌ تا قرن‌ ناجوانمردانه‌‌ نوزدهم‌ درمی‌یابید. کدام‌ پادشاه‌ خیال‌ می‌کرد از جنس‌ شیشه‌ ساخته‌ شده‌ است‌؟  پاسخ‌ به‌ این‌ پرسش‌ها را در کنار داستان‌ زندگی‌ پادشاهان‌ ملکه‌های‌ مشنگ‌ و انقلابیونی‌ که‌ وقتی‌ از دست‌ آنها به‌ تنگ‌ می‌آمدند، سرشان‌ را از بدن‌ جدا می‌کردند، می‌توانید در این کتاب مطالعه کنید.

عصر مرگبار تاریکی، ‌جنگ صد ساله‌ای که نبود، جنایت‌های بی‌رحمانه، ‌فرانسه انقلابی، پادشاهان پرمدعا، ملکه مشنگ و خانم‌های خطرناک، ‌قرن هراسناک هفدهم، ‌زبان بسته‌های زجرکشیده، ‌قرن هولناک هجدهم و ‌قرن ناجوانمردانه نوزدهم عنوان فصل‌‌های این کتاب مصور و خواندنی‌اند.

انقلاب‌های فرانسه، نوشته تری دیری را مهرداد تویسرکانی به فارسی برگردانده است. تصویرگر این مجموعه «مارتین براون» است.

ترنس ویلیام تری دیری، نویسنده کودکان بریتانیا با بیش از 200کتاب است. آثار او به بیش از 40زبان ترجمه شده‌است. سال2012 او به‌عنوان دهمین نویسنده‌ای که کتاب‌هایشان بیشتر در کتابخانه‌های بریتانیا امانت گرفته شده است، شناخته شد. چاپ دهم این کتاب را انتشارات افق در 176صفحه با شمارگان 1500نسخه و بهای 10هزار تومان منتشر کرده است.

این خبر را به اشتراک بگذارید