• پنج شنبه 16 مرداد 1399
  • الْخَمِيس 16 ذی الحجه 1441
  • 2020 Aug 06
یکشنبه 2 دی 1397
کد مطلب : 41856
+
-

نشست شهردار تهران با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور

نشست شهردار تهران و رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با حضور سکینه اشرفی، معاون برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران روز چهارشنبه برگزار شد. به گزارش شهرنوشت، پیروز حناچی، شهردار تهران در این نشست به موضوع عوارض شهر به‌عنوان منابع درآمدی پایدار و نقش عوارض شهری برای شهرداری‌ها به‌مثابه مالیات برای اداره کشور، اشاره کرد. وی همچنین به موضوع مکانیسم پرداخت ارزش افزوده با توجه به سهم شهرنشینی و روستانشینی شهر تهران که متفاوت از شهرهای دیگر است و باید متفاوت دیده شود، پرداخت.

نوسازی ناوگان شهری، خطوط مترو و نیاز به تأمین و تخصیص صددرصدی اعتبار ملی در این حوزه از دیگر موضوعات مورد بحث در این نشست 3نفره بود. در ادامه این برنامه، شهردار تهران گزارشی از طرح‌های هدف‌گذاری‌شده در مباحثی همچون روگذر خط راه‌آهن تهران - تبریز، سیمان ری، پیاده‌راه محور خیابان ولیعصر و محورهای دیگر و خطLRT در محورهای مختلف شهر تهران، ارائه داد. حناچی همچنین خواستار تخصیص صددرصدی ردیف‌های اعتباری و مطالبات بودجه‌ای شهرداری تهران در قانون بودجه سال1397 شد که دستور انجام آن از سوی رئیس سازمان برنامه و بودجه به رئیس امور تلفیق این سازمان صادر شد.

در ادامه این نشست، محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور بر جایگاه مهم و اثرگذار شهر تهران و نقش این شهر به‌عنوان پایتخت ایران تأکید کرد. او با اشاره به ارتقای سهم ملی تمامی دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه سازمان برنامه و بودجه کشور در پیشبرد فعالیت‌های حوزه مدیریت شهری، تعهد سازمان برنامه و بودجه کشور را در تأمین و حمایت حقوقی، معنوی و مادی پروژه‌های اثرگذار شهر تهران یادآور شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید