• سه شنبه 8 مهر 1399
  • الثُّلاثَاء 11 صفر 1442
  • 2020 Sep 29
چهار شنبه 20 دی 1396
کد مطلب : 3839
+
-

پدیده «نوزاد کارتن‌خواب» نتیجه بی‌توجهی به مسئله زنان کارتن‌خواب

معاون رئیس‌جمهور در بازدید از مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن‌خواب جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها، گفت: وقتی زن کارتن‌خواب وجود دارد، باید انتظار وجود نوزاد کارتن‌خواب را هم داشته باشیم.

به گزارش ایسنا، معصومه ابتکار در بازدید از سرای مهر (اولین مرکز نگهداری زنان و کودکان کارتن‌خواب جمعیت طلوع بی‌نشان‌ها) گفت: باور زنان کارتن‌خواب می‌تواند موج تغییر در شرایط آنها به‌وجود آورد. اگر برای زنان کارتن‌خواب فضای خوبی مهیا شود، قطعا شاهد این خواهیم بود که همه آنها به بهترین مادران و زنان تغییر خواهند کرد.

وی ادامه داد: متأسفانه چندسالی است که زنان کارتن‌خواب در آمار کارتن‌خواب‌ها قرار گرفته‌اند، اگر از همان اول برنامه‌های درستی برای این زنان اجرا می‌شد، امروز شاهد افزایش روزبه‌روز زنان کارتن‌خواب نبودیم.

ابتکار افزود: وقتی زن کارتن‌خواب وجود دارد، یعنی باید انتظار این را داشته باشیم که نوزاد کارتن‌خواب هم داریم. بنابراین با کارهای درست و استفاده‌کردن از تجربیات ان‌جی‌او‌های موفق می‌توانیم این معضل را حل کنیم تا وضعیت زنان کارتن‌خواب بدتر نشود. معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور تأکید کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد قدم‌های مثبتی برداشته‌اند و خیلی از جاها از مسئولان این حوزه هم جلوتر حرکت کرده‌اند. همه با هم باید همراه شوند تا بتوانیم کار درستی برای زنان کارتن‌خواب انجام بدهیم.

 

این خبر را به اشتراک بگذارید