پنج شنبه 24 آبان 1397
کد مطلب : 37586
+
-

پایان زشت کاپ جنجالی

تیتر یک
پایان زشت کاپ جنجالی

روز گذشته حمیدرضا گرشاسبی، حسین خبیری، کریم باقری، سیدجلال حسینی و پندار خمارلو به‌صورت غیرمنتظره در سازمان لیگ حضور پیدا کردند. البته حضور این افراد برای رایزنی درباره برنامه بازی‌های عقب افتاده پرسپولیس در ادامه لیگ و به‌خصوص بازی برابر پیکان بود. سازمان لیگ اعلام کرده است که سرخپوشان باید روز 28 آبان همزمان با اردوی تیم ملی در دیدار برابر پیکان به میدان بروند اما سرمربی سرخپوشان اعلام کرده است که به هیچ عنوان حاضر نیست بدون ملی‌پوشان خود در این دیدار بازی کند.
   جام تحویل داده شد
همزمان با حضور گرشاسبی و سیدجلال حسینی در سازمان لیگ، جام قهرمانی سوپرجام فصل ۹۷-۹۶ طی مراسمی در سازمان لیگ و با حضور حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ، حجت‌الله بهمنی مدیر روابط عمومی و امور فرهنگی سازمان لیگ و سعید فتاحی مدیر مسابقات این سازمان به تیم قهرمان پرسپولیس اهدا شد. با توجه به اینکه سوپرجام فصل ۹۷-۹۶ برگزار نشده بود سازمان لیگ مراسمی برای اهدای جام در ورزشگاه به تیم پرسپولیس اختصاص نداد. دیدار سوپرجام قرار بود در مردادماه ۱۳۹۷ بین 2 تیم پرسپولیس قهرمان لیگ برتر و استقلال قهرمان جام حذفی برگزار شود که به‌دلیل عدم‌حضور استقلال در این مسابقه تیم پرسپولیس با رأی کمیته انضباطی و تأیید کمیته استیناف فدراسیون فوتبال به‌عنوان برنده این مسابقه معرفی شد. البته با توجه به شکایت باشگاه استقلال به دادگاه عالی ورزش(CAS)  در صورت صدور رأی توسط این دادگاه سازمان لیگ برابر مقررات اقدام می‌کند.
   پیشنهاد سازمان لیگ به پرسپولیس 
بازی عقب افتاده پرسپولیس در برابر پیکان از هفته نهم 28 آبان برگزار خواهد شد؛ هرچند برانکو اعلام کرده است که حاضر نیست در این تاریخ بازی کند اما سازمان لیگ روز گذشته به پرسپولیس پیشنهاد داد که در بازی برابر پیکان به میدان بروند و در عوض همراه با جام قهرمانی جشن بگیرند. این در حالی است که برانکو اعتقاد دارد که با توجه به عدم‌حضور 5 ملی‌پوش و 3 مصدوم حضور در برابر پیکان در این تاریخ اصلا عقلانی نیست.
   پرسپولیس زیر بار نمی‌رود
با وجود اهدای جام به باشگاه پرسپولیس از سوی سازمان لیگ و همچنین اعلام سازمان لیگ اما سرخپوشان حاضر نیستند در 28 آبان به مصاف پیکان بروند و به همین دلیل روز گذشته گرشاسبی صراحتا این موضوع را اعلام کرد. هرچند با اعلام سازمان لیگ قرار است ملی‌پوشان امید پرسپولیس در این بازی در اختیار برانکو قرار بگیرند ولی باید دید سرمربی پرسپولیس چه واکنشی نسبت به این تصمیم نشان خواهد داد.
   فتاحی:‌ پرسپولیس باید 28 آبان بازی کند
مدیران پرسپولیس دیروز تلاش کردند تا سازمان لیگ را راضی به تعویق بازی کنند. اما سعید فتاحی در گفت‌وگو با فارس در این خصوص گفت: «بازی اعلام شده پرسپولیس و پیکان قطعا ۲۸ آبان برگزار می‌شود و تنها کمکی که به پرسپولیس کردیم این است که با هماهنگی‌های انجام شده قرار است بازیکنان تیم امید برای این بازی به پرسپولیس برگردند.»
   خطیر: پرسپولیس نباید جام سوپرجام را می‌گرفت
تحویل جام به سرخ‌ها خیلی زود با واکنش آبی‌ها همراه شد. خطیر، معاون مدیرعامل باشگاه گفت: «امیدوار بودم پرسپولیس جام را نگیرد، چون باید در آینده‌ای نزدیک آن را پس بدهد. قطعاً با صدور رأی دادگاه CAS این اتفاق خواهد افتاد. از زمان اعلام رأی کمیته استیناف 21روز فرصت داریم که به CAS شکایت کنیم و تا صدور رأی دادگاه عالی ورزش نباید جام به پرسپولیس داده می‌شد. همانطور که آقای فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال اعلام کرد با قدرت موضوع را در CAS  پیگیری می‌کنیم و سازمان لیگ هم طبق قانون نباید تا زمان اعلام رأی این دادگاه جام را به پرسپولیس می‌داد.»

  ارزش‌4 ماه جنجال را داشت؟

پس از ماه‌ها جنجال، سوپرکاپ فوتبال ایران به پرسپولیس داده شد؛ نه در مراسمی رسمی، نه در استادیوم و با حضور تماشاگران، بلکه در یکی از اتاق‌های رنگ و رو رفته سازمان لیگ. جام را هم رئیس و مدیر روابط عمومی این سازمان و چندنفر از کارمندان فدراسیون دادند. عکس‌های اهدای جام را سایت سازمان لیگ منتشر کرد؛ عکس‌هایی به زشتی خود مراسم. به‌نظر می‌رسد عکس‌ها را یک عکاس آماتور با موبایل گرفته است. کادرهای درب و داغان، زاویه‌های بد، حتی بعضی از عکس‌ها کاملا تار افتاده. بهاروند، رئیس سازمان لیگ هم به شکل عجیبی در بیشتر عکس‌ها اخم کرده است!  به لباس پلوخوری افرادی هم که از طرف باشگاه پرسپولیس برای گرفتن جام رفته‌اند، دقت کنید. نه لباس ورزشی پوشیده‌اند، نه کت و شلوار. تأسف‌برانگیزتر از رفتار سازمان لیگ، انفعال باشگاه پرسپولیس است. سایت این باشگاه دیروز تا زمان نوشته شدن این مطلب (3ساعت بعد از انتشار خبر و عکس اهدای جام در سایت سازمان لیگ) هنوز نه خبری داده بود و نه عکسی منتشر کرده بود. در عوض هنوز هم یکی از خبرهای تاپش، حضور وزیر در اردوی پرسپولیس، پیش از بازی با کاشیما آنتلرز است؛ خبر سوخته 5روز پیش. حالا سؤال این است: با این حجم از کج‌سلیقگی مدیران سازمان لیگ و بی‌مبالاتی مدیران باشگاه پرسپولیس، سوپرکاپ ارزش 4‌ماه دعوا و جار و جنجال را داشت؟
 

این خبر را به اشتراک بگذارید