• پنج شنبه 1 آبان 1399
  • الْخَمِيس 5 ربیع الاول 1442
  • 2020 Oct 22
سه شنبه 22 آبان 1397
کد مطلب : 37270
+
-

مرغ عزا و عروسی

مرغ عزا و عروسی

بلافاصله بعد از پایان فینال لیگ قهرمانان آسیا و کوتاه شدن دست پرسپولیس از دریافت جام، انتقادها از مهدی طارمی آغاز شد. برخی روی همان سکوهای آزادی مهاجم جنجالی تیم‌شان را به باد بد و بیراه گرفتند و برخی نیز در فضای مجازی عرصه را بر او تنگ کردند. طارمی به‌عنوان یکی از مقصران اصلی بسته شدن پنجره‌های پرسپولیس در بازار نقل‌وانتقالات، این روزها به‌شدت تحت فشار است. او مجبور شده بخش کامنت‌های صفحه شخصی‌اش را ببندد اما توهین‌ها به وی در سایر صفحات به شکل چشمگیری ادامه دارد. شاید با شرایط فعلی این تصور به‌وجود بیاید که اگر پرسپولیس قهرمان آسیا می‌شد، دیگر کسی سراغ طارمی نمی‌رفت و موضوع «خیریت» برای او به خیر می‌گذشت اما به‌نظر نمی‌رسد این تصور چندان درست باشد.

  یک پست حمایتی هم نگذاشت
واقعیت آن است که حتی در مراحل قبلی لیگ قهرمانان هم که پرسپولیس به شکلی عجیب و معجزه‌آسا در حال پیشروی بود، باز بعد از هر پیروزی طعنه و کنایه‌های بسیار زیادی متوجه مهدی طارمی می‌شد. این فشارها آنقدر زیاد بود که مهاجم سابق سرخپوشان بعد از بازی دوستانه تیم ملی با بولیوی نتوانست اظهارنظر خاصی در مورد صعود پرسپولیس به فینال داشته باشد و صرفا به یک جمله سرد و خنثی اکتفا کرد. طارمی جزو معدود پرسپولیسی‌های دنیا بود که در این مدت حتی نتوانست یک پست حمایتی از سرخپوشان منتشر کند، چون می‌دانست هر نوع واکنش به اتفاقات تیم سابقش می‌تواند برای او گران تمام شود. وقتی پرسپولیس می‌برد، مردم یقه طارمی را می‌گرفتند که «دیدی بدون تو هم می‌توانیم گلیم خودمان را از آب بیرون بکشیم؟» و حالا هم که پرسپولیس باخته، باز به طارمی هجوم برده‌اند که «چرا ما را محروم کردی و باعث شدی دست برانکو خالی شود؟» واقعیت آن است که او با اشتباهات بسیار بزرگی که انجام داد، به مرغ عزا و عروسی تبدیل شد که تحت هر شرایطی محکوم می‌شد. اگرچه در ماجرای محرومیت پرسپولیس فقط طارمی تقصیر نداشت، اما اشتباهات او هم یکی، دو تا نبود. طارمی اول کلی فشار آورد که به اروپا ترانسفر شود، بعد شبانه به ترکیه گریخت و با ریزه‌اسپور قرارداد بست، بعد به آن شکل ناشیانه برگشت و دردسر درست کرد، نهایتا هم در شرایطی که دست تیم خالی شده بود از این باشگاه جدا شد. در این شرایط طبیعی بود که هر اتفاقی برای پرسپولیس رخ می‌داد، مردم طارمی را هم مقصر می‌دانستند.

  فرش قرمز را آماده کرده‌اید؟
با تمام این اوصاف اما سابقه «فرهنگ هواداری» در ایران نشان می‌دهد بسیاری از ما فراموشکار هستیم و همین انتهای فصل اگر قرار باشد مهدی طارمی دوباره به پرسپولیس برگردد، خیلی از معترضان کنونی جلوی پایش فرش قرمز پهن خواهند کرد. خوب است جوگیر نباشیم؛ نه امروز هر چه از دهان‌مان درمی‌آید بگوییم و نه فردا با فراموشی تمام این حرف‌ها دوباره قربان صدقه طارمی یا امثال او برویم.

این خبر را به اشتراک بگذارید