• پنج شنبه 6 آذر 1399
  • الْخَمِيس 10 ربیع الثانی 1442
  • 2020 Nov 26
سه شنبه 17 تیر 1399
کد مطلب : 104251
+
-

پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه رئیس دفتر سیاسی حماس

رهبر انقلاب: جمهوری اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم فلسطین دریغ نخواهد کرد

رهبری
پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه رئیس دفتر سیاسی حماس

رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نوشتند: «جمهوری اسلامی همچون گذشته به حکم وظیفه دینی و انسانی و مبتنی بر اصول ارزشی انقلاب اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین دریغ نخواهد کرد.»
به گزارش ایرنا، حضرت‌ آیت‌الله خامنه‌ای در پاسخ به نامه، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس فرمودند: «مرقومه جنابعالی درخصوص تحولات اخیر در عرصه فلسطین عزیز را با دقت ملاحظه کردم. از اینکه حرکت مقاومت فلسطین با مجاهدت و ایستادگی خود در برابر توطئه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی موجبات ضعف و ناکامی آنها را فراهم آورده و در مقابل، عزت و سربلندی امت اسلامی را باعث گردیده است خداوند متعال را شکر می‌گزارم و از شما مجاهدان شجاع تشکر و قدردانی می‌کنم.» ایشان افزودند: «دشمن زبون که در عرصه میدانی، شکست‌های غیرقابل جبرانی متحمل شده است، راهبرد توسعه‌طلبی خود و تضییع حقوق مسلم فلسطینی‌ها را ابتدا با فشار اقتصادی و محاصره غزه مظلوم و آنگاه با نیرنگ مذاکره و طرح صلح و سازش دنبال می‌نماید و لکن جریان مقاومت و ملت شجاع فلسطین با منطق عقل و تجربه، تهدید و تطمیع آنها را برنتافته و همچون گذشته با ایستادگی مثال‌زدنی خود مسیر عزت و شرف را رقم زده و از این پس هم در همین صراط مستقیم حرکت خواهد کرد. ان‌شاء‌الله قطعا حفظ هوشیاری، وحدت و یکپارچگی مردم و جریان‌های فلسطینی در خنثی‌سازی‌ نقشه‌های شوم دشمن مؤثر بوده و جلب نصرت الهی را به همراه خواهد داشت.» رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: «جمهوری اسلامی همچون گذشته به حکم وظیفه دینی و انسانی و مبتنی بر اصول ارزشی انقلاب اسلامی از هیچ کوششی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطین و استیفای حقوق آنان و همچنین دفع شر رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی دریغ نخواهد کرد. امیدوارم پروردگار متعال بر عزت و قدرت شما بیفزاید.»

پیام رهبر ایران نشان‌دهنده حمایت راهبردی از ملت فلسطین است

اسماعیل رضوان، از رهبران حماس در سخنانی خطاب به شبکه المیادین گفت: پیام رهبر ایران نشان‌دهنده حمایت راهبردی از ملت فلسطین است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از المیادین، اسماعیل رضوان تصریح کرد: ما پیام رهبر ایران به هنیه را ارج می‌نهیم و به مسیر مقاومت تا زمان به شکست کشاندن طرح الحاق ادامه می‌دهیم. او در ادامه با بیان اینکه رهبر ایران در نامه خود به هنیه، بر حمایت از ملت فلسطین و مقاومت تأکید کرد، افزود: کمک‌های سیاسی، مادی و نظامی که ایران ارائه می‌کند، ترجمه مستقیمی در مقابله با اشغالگری دارد. او همچنین گفت: موضع حمایتی ایران، به ما این امید را می‌دهد که آینده از آن ماست. طرح الحاق اجرایی نخواهد شد و تمامی گزینه‌ها در برابر مقاومت قرار دارد.

این خبر را به اشتراک بگذارید