• سه شنبه 13 خرداد 1399
  • الثُّلاثَاء 10 شوال 1441
  • 2020 Jun 02
پنج شنبه 1 خرداد 1399
کد مطلب : 101237
+
-

آغاز تفکیک پسماند در آرادکوه


معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران از آغاز تفکیک پسماند در آرادکوه با مجوز ستاد کرونای کلانشهر تهران خبر داد.
به گزارش همشهری، حسین حیدریان اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماند از اوایل اسفند و در پی همه‌گیری ویروس کرونا، به منظور شکستن زنجیره ابتلا عملیات تفکیک را به‌صورت داوطلبانه تعطیل کرد.
او افزود: عدم ‌تفکیک پسماند در آرادکوه تا اواخر اردیبهشت ادامه یافت اما با توجه به مضرات دفن بی‌رویه زباله مثل تولید شیرابه فراوان و تجمیع گازهای گلخانه‌ای که به‌لحاظ زیست‌محیطی برای منابع خاک و آب چالش اساسی است و همچنین هزینه‌های بالای دفن برای شهرداری تهران، تصمیم گرفتیم بر اساس پروتکل‌های سختگیرانه تفکیک پسماند را آغاز کنیم.
معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران با اشاره به مکاتبه سازمان پسماند با ستاد کرونای کلانشهر تهران که به‌تازگی صورت گرفته گفت: پس از مذاکرات و تشریح شرایط، مجوز بازگشایی خطوط تفکیک در آرادکوه از سوی ستاد مقابله با بحران کرونا صادر شد و به همین منظور دستورالعملی سختگیرانه برای آغاز فعالیت‌ها تهیه شد. براساس این پروتکل، همه‌‌چیز برای حفاظت از کارگران فعال در آرادکوه از تب‌سنجی در هنگام ورود، توزیع تجهیزات فردی-بهداشتی، رعایت فاصله‌گذاری و تونل ضدعفونی در ورودی و خروجی محل حضور کارگران به مرکز در نظر گرفته شد. ضمن اینکه ما به‌صورت هفتگی غربالگری را انجام می‌دهیم و اگر علائمی در فردی مشاهده شد بلافاصله به مراجع درمانی اعزام می‌شود. او با بیان این مطلب که خوشبختانه از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون هیچ مورد ابتلا به این ویروس را در میان کارگران نداشته‌ایم، افزود: تا چند روز پیش تمامی پسماند شهر تهران به‌صورت مستقیم دفن می‌شد و این دفن در اسفندماه به بیش از ۷هزار تن در روز رسیده بود، اما اکنون کار تفکیک به‌صورت محدود آغاز شده است. معاون پردازش و دفع سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران اضافه کرد: ظرفیت مجتمع آرادکوه 8خط و ۱۲۰۰نیروی انسانی است که ما فعالیت را به‌صورت محدود در 5خط و حداکثر ۳۰۰نفر آغاز کرده‌ایم.

این خبر را به اشتراک بگذارید