2
یکشنبه 27 مرداد 1398
شماره 7738
ایران
23023607
02123023900
پیامـک شما را درباره این صفحه می خوانیم

مرعشی: خداوند حجاریان، عارف و کرباسچی را بی‌دلیل خلق نکرده است

احزاب
حسین مرعشی، سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی ایران درباره انتقادهای غلامحسین کرباسچی به عملکرد رئیس فراکسیون امید مجلس، با بیان اینکه عارف اصالتا شخصیت فرهنگی و دانشگاهی است نه سیاسی، خاطرنشان کرد: سقف پرش ما در انتخابات مجلس دهم عارف بود.
ویژه
آیت‌الله محمد یزدی، عضو فقهای شورای نگهبان و رئیس جامعه مدرسین یکی از جنجالی‌ترین چهره‌های سیاسی طی 2 هفته گذشته بوده است
معاون اول قوه قضاییه تأکید کرد: دستگاه قضایی برای مبارزه با مفسدان در حوزه‌های مختلف مصمم است و حاشیه امنی برای آنان وجود ندارد.
دیپلماسی
وزیر امورخارجه در کنگره ملی الماس‌های درخشان که دیروز به مناسبت سالروز بازگشت آزادگان جنگ تحمیلی برگزار شد

آمریکا در تعقیب آدریان دریا

آمریکا حکم قضایی برای توقیف نفتکش ایرانی صادر کرده است
حقوقی
24 ساعت پس از اعلام دادگاه جبل‌الطارق مبنی بر رد درخواست آمریکا برای توقیف کشتی نفتکش گریس 1 و صدور حکم آزادی این نفتکش حامل نفت ایران، آمریکا فرمانی برای رهگیری و توقیف آن صادر کرد.

آمریکا گرفتار رهبران دن‌کیشوتی است

علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود که خبرگزاری فارس بخش‌هایی از آن را منتشر کرد
کافه مجلس
کافه مجلس
جهانبخش محبی‌نیا، نماینده میاندوآب در جلسه علنی روز گذشته نسبت به عملکرد کمیسیون اصل90 گلایه کرد و گفت: براساس اصل۹۰ قانون اساسی هر فردی که از طرز کار قوه قضاییه، مجلس و قوه مجریه شکایتی داشته باشد
عکس خبر
«تاکه ئو موری» معاون ارشد وزارت خارجه ژاپن روز شنبه با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.
PDF ایران
کوتاه ایران
در چارچوب رایزنی‌های ایران جهت حل و فصل سیاسی بحران یمن نشست مشترک سه‌جانبه‌‌ای با حضور هیأتی از کشورمان به ریاست علی‌اصغر خاجی، دستیار وزیر امورخارجه در امور ویژه سیاسی، هیأتی از انصارالله یمن به ریاست محمد عبدالسلام، سخنگوی انصارالله یمن و سفرا و روسای نمایندگی‌های 4 کشور ذیربط اتحادیه اروپا موسوم به E4 انگلستان، فرانسه، آلمان و ایتالیا در محل وزارت امورخارجه کشورمان برگزار شد.
در شماره 23 مرداد در صفحه 2 روزنامه همشهری خبری به نقل از سخنگوی قوه قضاییه درباره رسیدگی به تخلفات 2 شرکت کیمیا‌خودرو و پرشین خودرو درج و به اشتباه در تیتر این خبر نام شرکت پرشیا‌خودرو ذکر شده بود.