• چهار شنبه 5 آبان 1400
  • الأرْبِعَاء 20 ربیع الاول 1443
  • 2021 Oct 27
شنبه 6 مهر 1398
کد مطلب : 81196
+
-

مشگین‌شهر 9 سد معیشتی نیمه‌تمام دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان: 120 میلیارد تومان هزینه برای تکمیل این طرح‌ها نیاز است

در استان
مشگین‌شهر 9 سد معیشتی نیمه‌تمام دارد

مشگین‌شهر 9 سد معیشتی نیمه‌تمام دارد که بیشتر آن‌ها بیش از 60 درصد پیشرفت داشته‌اند و برای تکمیل آن‌ها طبق برآورد جهاد کشاورزی 120 میلیارد تومان هزینه لازم است. به گزارش خبرگزاری صداوسیما، رئیس مجمع نمایندگان استان گفت: طبق هماهنگی‌های به عمل آمده در سفر آتی رئیس‌جمهوری به استان برای تامین این اعتبار و نسبت به تکمیل و بهره‌برداری سدها اقدام خواهد شد.

«ولی ملکی» افزود: در 2 سال گذشته با پیگیری‌های جدی و با تامین اعتبار از محل آب‌های مرزی کشور پایاب اراضی سد احمد بیگلوی مشگین‌شهر احیا شده است که نزدیک به 3 هزار هکتار از اراضی منطقه به صورت آبی وارد چرخه تولید شده است.

وی مساحت باغ‌های استان را 39 هزار هکتار بیان کرد و با اشاره به این‌که مشگین‌شهر قطب باغداری استان است، گفت: 14 هزار هکتار از باغ‌های استان در شهرستان مشگین‌شهر قرار دارد و از آن 7500 هکتار به باغ‌های سیب درختی اختصاص یافته است که لازم است با پیگیری، مشاوره و مساعد نمودن شرایط حضور سرمایه‌گذاران برای احداث کارخانه‌ها و مراکز فرآوری محصولات زمینه‌های ترقی و پیشرفت در منطقه فراهم شود.  

«خلیل نیکشاد»، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل، هم با بیان این‌که از سال 97 در مطالعات و اجرای سامانه‌های آبیاری تحت فشار اقدامات خوبی آغاز شده است، اظهار کرد: هم‌اکنون 15 هزار هکتار از اراضی در استان برای اجرا در دست اقدام داریم. در شهرستان مشگین‌شهر 23 سد و استخر معیشتی با حجم بیش از 11 میلیون متر مکعب آب احداث شده یا در دست احداث است که با بهره‌برداری از آنها تحولی در اقصاد کشاورزی و باغداری منطقه ایجاد خواهد شد.

این خبر را به اشتراک بگذارید