• سه شنبه 12 مرداد 1400
  • الثُّلاثَاء 24 ذی الحجه 1442
  • 2021 Aug 03
چهار شنبه 20 شهریور 1398
کد مطلب : 77878
+
-

آخرین وضعیت پرونده تخلفات پالادیوم و بام‌لند

مدیرکل حقوقی شهرداری تهران از بررسی 2پرونده پل و زیرگذر پالادیوم و مجموعه بام‌لند در کنار دریاچه چیتگر و همینطور پیگیری املاک شهرداری که در اختیار افراد غیر است، خبر داد. امیرحسین شمس با تشریح جزئیاتی از آخرین پرونده‌ها در اداره کل حقوقی، درباره روند حقوقی تخلیه املاک شهرداری که در اختیار افراد است، به شهرنوشت، گفت: «در نشستی هم که در معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری با محوریت املاک داشتیم مقرر شد که با هماهنگی سازمان املاک و مستغلات نسبت به تخلیه این املاک، اقدام شود‪.‬» شمس درباره آخرین وضعیت پرونده پل و زیرگذر مرکز خرید و تجاری «پالادیوم» نیز توضیح داد: «این پرونده موضوع بسیار حساسی است و از سوی دادستانی کل کشور هم در حال پیگیری است. یک کارشناس اختصاصی برای این پرونده انتخاب کردیم و به‌صورت ویژه پیگیری آن را در دستور کار قرار داده‌ایم. پرونده دیگری که به اداره کل حقوقی ارجاع شده است پرونده مربوط به «بام‌لند» واقع در مجاورت دریاچه چیتگر است. این اداره کل با هماهنگی سازمان بازرسی شهرداری و اداره کل دفتر شهردار تهران در حال بررسی و پیگیری موضوع است.»‌

مدیرکل حقوقی شهرداری تهران همچنین از تلاش برای معافیت شهرداری تهران از پرداخت هزینه دادرسی تا قطعیت احکام خبر داد و گفت: «اگر بتوانیم با راهکارهای قانونی و تصویب قانون توسط مجلس شورای اسلامی این معافیت را بگیریم که تا قطعیت حکم از پرداخت هزینه دادرسی معاف شویم، کمک بزرگی به منابع مالی شهرداری کرده‌ایم. از این طریق از منابعی که به این صورت هزینه می‌شود، جلوگیری به عمل می‌آید، اما درصورتی که در دادگاه محکوم شویم باید هزینه‌ها را پرداخت کنیم. در این رابطه از 2 جبهه وارد عمل شدیم؛ شورای‌عالی استان‌ها و دولت هر دو می‌توانند با ارسال لایحه‌ای به مجلس در این زمینه اقدام کنند.» 

به گفته شمس، پرونده دیگر در این رابطه، محکومیت 140میلیارد تومانی شهرداری تهران است که با دفاعی که در دادگاه تجدیدنظر استان تهران توسط کارشناسان حقوقی و ارائه لایحه دفاعیه انجام شد، رأی محکومیت شهرداری نقض شد. او یادآور شد: «موضوع این پرونده درباره ملکی در منطقه 22است که با بررسی‌های بیشتر به این نتیجه رسیدیم که متراژ واقعی و متراژ کارشناسی شده این زمین در تعارض کامل با یکدیگر هستند.» 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید