• سه شنبه 24 فروردین 1400
  • الثُّلاثَاء 1 رمضان 1442
  • 2021 Apr 13
یکشنبه 3 شهریور 1398
کد مطلب : 74431
+
-

ساحل گناوه پاکسازی شد

گوناگون
ساحل گناوه پاکسازی شد

ساحل زیبای گناوه بار دیگر از لاستیک‌ها و ضایعات باقی‌مانده در ساحل پاک‌سازی شد.

 به گزارش مهر، گناوه با داشتن جاذبه‌های گردشگری و تجاری در سال‌های اخیر یکی از پررونق‌ترین بندرها و شهرهای گردشگری جنوب کشور است که مردم ایران از هر فرصتی برای سفر به این شهر استفاده می‌کنند تا از مناظر طبیعی و بازار تجاری این بندر استفاده کنند. 

جاذبه‌های طبیعی و تاریخی در کنار بازارهای تجاری که حتی در این شرایط اقتصادی کشور باز هم رونق خود را حفظ کرده‌اند، از عوامل مؤثر جذب گردشگران به این منطقه از کشور پهناور ایران است، اما در کنار همه این جاذبه‌های بی‌نظیر دریا و سواحل ماسه‌ای را می‌توان یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این بندر دانست. این سواحل برای استفاده عموم مردم آزاد است. 

دریا بزرگ‌ترین ظرفیت و نقطه قوت این شهر بندری است که باید قدر آن را دانست و در حفظ این داشته خدادادی کوشید. دریا موهبتی عظیم و بی‌نظیر برای مردم این خطه است که مردم این دیار نسل اندر نسل رزق و روزی خود را از آن به دست آورده‌اند وبا آن انس و الفتی جدانشدنی دارند. 

زیبایی‌های این نعمت و موهبت الهی و تاثیر آن در زندگی مردم این دیار غیرقابل‌انکار و مثال‌زدنی است و همواره بزرگان و پیش‌کسوتان دریادل با حسی همراه با احترام به این موهبت الهی نگریسته و از آن ارتزاق کرده‌اند. با رو آوردن بشر به زندگی صنعتی و ورود مواد غیرقابل‌تجزیه و استفاده نادرست مردم از این مواد و باقی گذاشتن ضایعات آنها در ساحل باعث آلوده شدن این ساحل زیبا و نازیبا شدن چهره آن می‌شود. 

به همین منظور برنامه‌های مختلفی برای حفاظت و پاک‌سازی ساحل در طول انجام می‌شود تا زیبایی آن حفظ شود. در همین مورد ساحل زیبای گناوه با همت نیروهای خدمات شهری شهرداری گناوه بار دیگر پاک‌سازی شد. 
رئیس اداره حفاظت محیط‌ زیست گناوه گفت: در پی ‌دستور مدیر کل حفاظت محیط ‌زیست استان مبنی بر پیگیری و پاک‌سازی ساحل بندر گناوه از ضایعات و لاستیک‌های فرسوده، جلسه‌ای با شهردار درباره مسائل زیست‌محیطی گرفته شد. 

«محمد تولیده» افزود: هم‌اکنون همه لاستیک‌های فرسوده در ساحل بندر گناوه با مشارکت ماموران بخش خدمات شهری شهرداری گناوه به طور کامل جمع‌آوری شده است و عملیات پاک‌سازی ساحل از سایر ضایعات باقی‌مانده در روزهای آینده نیز ادامه دارد. 

وی گفت: از همه مردم درخواست می‌شود به منظور استفاده بهینه از زیبایی طبیعت و ساحل و حفظ پاکیزگی آن و اکوسیستم دریا از ریختن هر گونه ضایعات به‌خصوص لاستیک‌ها و مواد پلاستیکی در ساحل خودداری کنند و در حفظ محیط‌ زیست همکاری کنند. شهردار گناوه اظهار کرد: ساحل زیبای بندر تجاری – گردشگری گناوه به همت ماموران خدمات شهری شهرداری بندر گناوه بار دیگر پاک‌سازی شد تا چهره زیبای آن همچنان در انظار بدرخشد. 

«سید جواد حسینی حقیقی» افزود: با وجود هوای بسیار گرم و شرجی زیاد، نیروهای خدمات شهرداری این شهرداری اقدام به پاک‌سازی و جمع‌آوری لاستیک‌های فرسوده و سایر ضایعات باقی‌مانده در ساحل کردند. وی گفت: عملیات پاک‌سازی ساحل از لاستیک‌های فرسوده به طور کامل انجام شده است و پاک‌سازی ساحل از سایر ضایعات و زباله‌ها در روزهای آینده در تمام طول ساحل گناوه ادامه خواهد داشت. 

وی تصریح کرد: ساحل زیبای این بندر از موهبت‌های بی‌نظیر برای استفاده بهینه از آن است و باید قدر آن را دانست و از آن بهره‌‌مند شد. شهردار گناوه اظهار کرد: از همه شهروندان و مسافرانی که ساحل زیبای این بندر را برای گذراندن اوقات فراغت خود و استفاده از موهبت‌های زیبای آن برمی‌گزینند انتظار می‌رود به منظور حفظ زیبایی‌های ساحل و محیط ‌زیست از ریختن ضایعات و زباله‌ها در دریا و ساحل خودداری کنند و با شهرداری در این مورد همکاری کنند. 
 

این خبر را به اشتراک بگذارید